1

Temat: Pszenica jara którą wybrać?

Mam do wyboru odmianę waluta zaprawianą kat. C1 za 220 zł/q lub Tybalt kat. elita za 270zł/q inne odrzuciłem którą wybrać czy macie jakieś doświadczenie z tymi odmianami?

Rolnik z powołania:-)

2 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-02-18 16:12:02)

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

mam doświadczenia z Bomboną ale na moje mizerne nawożenie na tym kawałku  nie popisała się zupełnie a właściwie ja się nie popisałem :stu:
dziś miałem pierwsze doświadczenie w rodzaju: Ku*****a zwolnij!
otóż dojeżdżałem wiejską nieuczęszczaną drogą do krzyżówki  inną taką samą drogą na skrzyżowanie T-kształtne i mimo pulsacyjnego hamowania, jazdy ok 35 km/h przejechałem prościutko przez drogę prosto w oziminę przeskoczyłem tak głęboką bruzdę iż nawet nie wychodziłem z cieniasa aby sprawdzić czy koła jeszcze są bo byłem przekonany że oprócz skorupki nie ma już niczego big_smile Ale! Zbeształ mnie właściciel oziminy i pokazał gdzie mogę wyjechać o dziwo cienias jest wciąż cały i wygramoliłem się na asfalt. To było prawdziwe Rally Championschip! Chołek się chowa, a Ty tu o pszenicy!? wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

dobrze że pole pod śniegiem zamarznięte smile

4

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

hmm zamarznięte big_smile  nie powiedział bym  ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

Zmrożone i twarde jak skała dobrze ze w końcu spadł śnieg ale nie wiem czy nie za późno, ale wracając do tematu...

Rolnik z powołania:-)

6

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

Pod beczkowozem, przyczepami błoto się wylewa, a po kiszonce dziś Forszem jeździłem bo skuć nie moglem ale i tak nie wiele to dało

7

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

jak widać CC 700 daje sobie radę nawet w terenie wink

8

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

a ja nawiążę odrobinę do tematu. Nie sieję jarej bo sporo mniej daje przynajmniej u nas

9

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

Krzysiek napisał/a:

a ja nawiążę odrobinę do tematu. Nie sieję jarej bo sporo mniej daje przynajmniej u nas

U nas jest tak samo mało kto decyduję się na jarą.

10

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

Moim zdaniem pszenica jara jest to dobre zboże, które mimo że jest pszenica daje inny płodozmian niż pszenica ozima dlatego można ją siać jedna po drugiej. Natomiast ja nia sieję jej na słabych stanowiskach , gdyż jest to po prostu nieopłacalne...dużym atutem jarej jest to że wychodzi z niej dużo lepszy gluten.Na dodatek jeszcze jedną zaletą jarej jest to że istnieje pewna odmiana (nie pamiętam dokładnie to nie będę strzelać,żeby kogoś nie wprowadzić w błąd), którą sieje się na późną jesień,moim zdaniem jest to duży atut gdyż jak dopisze rok i jest jeszcze czas można zrobić jesienią część roboty wiosennej.Nieraz łatwiej jest wejść na pole późną jesienią niż na wiosne gdy  jest mokry rok.wiadomo u was może być inaczej,bo to druga strona Polski:)   
-jakby co to tak to u mnie jest z tą pszenicą takie to moje zdanie o niej.

11

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

Jara jest dobra dla tych co mają w pakiecie RS przedplony, bo normalnie to trochę kiszka z wydajnością, a jak sucha wiosna to całkiem katastrofa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

Ja mam poplony to po pierwsze to drugie to mniejsze nakłady są na jara bo nie pryska się na miotłę i na grzyba o jeden zabieg mniej. Jeden z większych rolników w okolicy w cale nie sieje ozimych tylko wszystko jare
Grzegorz to co ty opasłeś to tzw. przewódki jest ich kilka odmian, ale jak czytałem w nowoczesnej uprawie to pszenice ozime siane w lutym więcej dały plonu niż przewódki, a to dlatego ze w Polsce nie ma przewódek z prawdziwego zdarzenia

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

jesden z większych rolników wink ciekawe ile ma RS zrobionych na tych hektarach. Też mam RSa i dlatego sieję pszenichę, w tym roku chce wejść w kontraktację traw i wsiać w jakę trawę i zostawić na następny rok.
Masz rację Pajej przewódki fajna sprawa ale we Francji albo w UK, u mnie cały widz w tym alby oprócz w miarę chodliwej pszenicy zgarnąć jeszcze inną roślinę i casch za poplon, oraz sam poplon dla bydła.

ponowie pytanie z innego wątku bo nikt nic nie napisał
czy ktoś kontraktuje rośliny jak to wygląda od strony umowy czyli gdzie mogą być haczyki?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Pszenica jara którą wybrać?

Ale jakie rośliny bo ja kontraktuje kalafior w firmie hortiono http://www.hortino.com.pl/ i nie narzekam jest cena minimalna ustalona przed podpisaniem umowy na kasę czeka sie kilka m-cy ale ogólnie polecam ten zakład

Rolnik z powołania:-)