1

Temat: Owies bezłuskowy

Witam  macie lub mieliście z takim owsem doczynienia ??   warto się w to bawic i szukac tego  na nasienie czy  zapomniec o sprawie??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: Owies bezłuskowy

Kosiłem kiedyś u sąsiada taki owies to na pniu wyglądał rewelacyjnie jednak w zbiorniku to w porównaniu do zwykłego to było o połowę mniej ,tak że po tym doświadczeniu jestem na nie dla owsa bez łuskowego .

3

Odp: Owies bezłuskowy

Połowę mniej ale może ważył więcej.

4

Odp: Owies bezłuskowy

zależy po co chcesz go siac? jesli na pasze dla zwierzat dla siebie to ma duzo tluszczu i jest ok. jesli ziarno na sprzedaz to raczej jest malo popualrny i nie wiem czy ze zbytem nie bylo by trudno. wada takiego owsa jest wlasnie gorsze plonowanie ale za to sklad chemiczny lepszy od zwyklego bo lusi nie ma. przy koszeniu i rozladowywaniu bardzo sie kurzy i strasznie swedzi jescze gorzej niz osci z jeczmienia.

5

Odp: Owies bezłuskowy

I jeszcze jedna kwestia, przemysł nie chce tego owsa, bo on do końca nie jest taki bezłuskowy i trudno go przerobić.

też zastanawiam się co posiać...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

6

Odp: Owies bezłuskowy

tak czy siak  muszę ze 2 ha posiac pszenicy ...  z ha owsa albo  1.5ha  i 6 jęczmienia  .. bo jak posieje więcej jęczmienia to się nie zmieszcze  jeśli  będzie przyzwoity plon ...
myślałem o  kontraktacji jęczmienia w browarze bo mam pod nosem  ... ale musz eu nich zakupic  mat siwny a krzyczą za niego po 2.5 tys za tonę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Owies bezłuskowy

Dwóch sąsiadów kupiło 2 lata temu taki owies i w ogóle im nie powschodził. Bez dobrej zaprawy to niby zaraz go grzyby biorą.Jak na paszę to lepiej zwykły łuskowy.

8

Odp: Owies bezłuskowy

Po targowiskach ludzie szukają bezłuskowego dla kurek bo zwykłego nie chcą jeść

Rolnik z powołania:-)

9

Odp: Owies bezłuskowy

W zeszłym roku siałem to u sąsiada. Katastrofa i do tego nie dało się żeby był 100% bezłuskowy i w płatkach które z tego robiliśmy łuska fatalnie wyglądała, a nie da się tego w 100% oddzielić. Na paszę bardzo dobry jest, ale wolę siać jęczmień niz to paskudztwo. Jedyny interes to robić go na płatki ale to trzeba mieć super czyszczalnię.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: Owies bezłuskowy

aha czyli   temat odpada  całkowice ...  bo już słyszałem o takim idealnym owsie bezłuskowym  ... a tu proszę .. więc   siejemy zwykły i będzie ok ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile