Temat: Dziwny problem

Witajcie. Mam takie problem a mianowicie podczas ruszania z wysokiego biegu lub pod obciążenie coś zaczyna trzeszczeć w skrzyni ( przy tym sprzęgło się ślizga). Problem jest dalej przy odpalaniu ponieważ ta przyczyna ma z tym związek a mianowicie podczas rozruchu coś  też w skrzyni trzeszczy i przy gaszeniu też. Co to może być?:hmmm:

2

Odp: Dziwny problem

A może to sprzęgło gumowe wydaje dziwne dźwięki.

3

Odp: Dziwny problem

a morze to łożysko oporowe ?

4 Ostatnio edytowany przez tomcio83 (2011-03-16 22:14:44)

Odp: Dziwny problem

naj prawdopodobnie sprzęgło gumowe straciło uzębienie a teraz ślizga się i tak będzie dziwnie trzeszczeć

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

5

Odp: Dziwny problem

Aha no to będzie troszkę roboty. A jak wy to naprawialiście?

6

Odp: Dziwny problem

Wyciągnij silnik zobacz gumę jak wydarta to wymień i złóż jak rozkręcałeś .

7

Odp: Dziwny problem

No niby to guma ale jest jeszcze coś , nie raz jak zgaszę traktor i go chcę odpalić to nie może bo tak jakby coś trzymało rozrusznik i nie może obrócić. Nie wiem taki dziwny problem. A jakby się ślizgało na tej gumie to chyba cały czas a nie raz jest tak że jest dobrze i zgaszę i nastepny raz znów coś trzeszczy. Może ktoś miał taki przypadek

8

Odp: Dziwny problem

GUMA.Ja tez tak miałem.

9

Odp: Dziwny problem

Oby to było to, we wtorek biorę się za rozbieranie

10

Odp: Dziwny problem

jak nie guma to łożysko sie za piekło i być może obróciło się na obudowie tylko które?

11

Odp: Dziwny problem

podczas rozruchu coś  też w skrzyni trzeszczy i przy gaszeniu też.

Nie chcę tu źle wróżyć ,miałem podobne objawy po zdjęciu dekla okazało się że mam pęknięte jedno kopyto (podpora górnego wałka)  i wysypane to duże łożysko fotki są w dziale zrób to sam

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: Dziwny problem

Witam czy może ktoś wie co się mogło stać zatrzymalem się wyrzucilen na luz następnie włożyłem bieg i forszj nie ruszył nie rusza na żadnym biegu,  biegi wchodzą normalnie nic nie zgrzyta nie puka wałek sprzęgłowy kręci się bez oporów czy wrzucimy bieg czy terz jest na luzie stało się to nagle wcześniej nie było żadnych oznak nadchodzącej awarii. Czy może ktoś miał podobne zdarzenie proszę o pomoc od czego zacząć pozdrawiam.

13

Odp: Dziwny problem

Kolego najprawdopodobniej masz ten sam problem jaki ja miałem, mianowicie zatrzaski na wybierakach czy widelcach czy wodzikach jak zwał tak zwał masz w porządku tu nic się nie dzieje,dlatego biegi wskakują i niby wszystko ok, ale ciągnik nie rusza.Ja tak miałem odkrę ciłem pokrywę skrzyni i okazało się że widelec który przesuwa tryb jest pęknięty.Jak wiadomo masz je na magistrali która jest po prostu długim sworzniem,i teraz bezwładnie się przesuwa. A że bieg wyskoczył ci to skrzynia pozostała w pozycji neutralnej.u mnie dwa biegi na siebie wchodziły i blokowało skrzynie. Myslę że tu tkwi problem.

14

Odp: Dziwny problem

Witam.Jutro będę rozbierał to sprawdzę dziękuję za podpowiedz to mnie bardzo pocieszyło myślałem że to coś bardziej poważnego i kosztownego i że będę musiał zdejmować kabinę a to jest konkretny problem dla mnie. pozdrawiam

15

Odp: Dziwny problem

Ale kolego musisz pamiętać że to tylko moja sugestia a problem może być zupełnie inny...choć i tak zazwyczaj zdejmuje się pokrywę bo jest najprostszy sposób zlokalizowania usterki, w porównaniu do rozbierania całej skrzyni.

16

Odp: Dziwny problem

Witam mam mały problem spuściłem ze skrzyni biegów olej i przy korku znalazłem kawałek
blaszki i teraz nie wiem co mam robić odkręciłem górną pokrywę skrzyni oraz dolną
nie widać żadnych usterek oraz luzów na łożyskach oraz na wałkach .
Proszę o jakieś porady w tym problemie .

17

Odp: Dziwny problem

Jaka ta blaszka ? Wrzuć najlepiej zdjęcie.Nasunęła mi się myśl o podkładce od stopy górnego wałka skrzyni,która zaklepujesz na śrubę żeby się nie odkręcała.

18

Odp: Dziwny problem

tomcio83 napisał/a:

naj prawdopodobnie sprzęgło gumowe straciło uzębienie a teraz ślizga się i tak będzie dziwnie trzeszczeć

w mim przypadku to jak przego padło to smierdziało paloną gumą ledwo zjechałem do domu
raczej moze to być cos ze sprzęgłem

19

Odp: Dziwny problem

Zdjęcie postaram się wrzucić wieczorem . Niedawno wróciłem z pracy.

20 Ostatnio edytowany przez rytych1 (2011-10-25 20:42:40)

Odp: Dziwny problem

Oto zapowiedziane zdjęcia tego co wyłowiłem przy spuszczaniu oleju ze skrzyni biegów
http://www.fotoload.pl/index.php?id=7a9 … faa483a581
http://www.fotoload.pl/index.php?id=049 … 88cbbb3c75
przepraszam za kiepską jakość zdjęć