261 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-11-09 19:38:49)

Odp: Gruber vs talerzówka

Ja mam X i na środku pomiędzy tylnymi sekcjami robią się czasami różne cuda Szczególnie jak chce się szybciej pogonić to się zaczyna "gotować"

262

Odp: Gruber vs talerzówka

nie wiem w czym v lepsza?

Rolnik z powołania:-)

263

Odp: Gruber vs talerzówka

w x czasem potrzebny jest ząb miedzy przednimi sekcjami by nie było przepustów a w tylnych bywa że zapycha się między środkowymi talerzami
a to wszystko zależny od tego co się uprawia jak szybko i najważniejsze jak producent rozwiązał zmianę konta pracy talerzy

264

Odp: Gruber vs talerzówka

A 130KM i 4metry?

265 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-11-10 09:17:58)

Odp: Gruber vs talerzówka

Pisałem zależy od tego jakie te konie, jaka ciężka talerzówka i jakie góry na polu.
Powinien iść nawet przy 120 prawdziwych kucach.
4m powinna być skałdana więc będzie drożej

266

Odp: Gruber vs talerzówka

Pola bez górek i konie raczej prawdziwe, nie "polskie" wink  Dzięki za cenne informacje :beer:

267

Odp: Gruber vs talerzówka

Jeszcze jedno czyli nasze Fortschritty jako że są X to też lubą się zapychać lub robić góry?

268

Odp: Gruber vs talerzówka

https://www.olx.pl/oferta/brona-lopatko … x5DOe.html
Panowie cz widział ktoś może na żywo jak pracuja takie agregaty? czy szkoda pieniędzy? CHodzi, mi o coś do szybkiego i płytkiego zerwania ścierniska po zbożach i rzepakach.

269

Odp: Gruber vs talerzówka

Zapomnij, to się nie nadaje, opór potężny Zefir 16145 zdycha przy tym i robota nieciekawie wygląda. Kumpel ma takie cudo 5,5 m, tylko ma dwa rzędy wałków strunowych z tyłu. Mam to zabrać za 4,500 bo widzę w tym potencjał na kompaktor

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

270

Odp: Gruber vs talerzówka

No właśnie o takie informacje mi chodziło. Tak myślę, jaka talerzówkę, do tego mojego forda można kupić maksymalnie? Z 3.2m ruska chodził, aż za szybko myślałem 4-5m wolałbym wolniej niż szybciej, bo mniej człowieka wytłucze...

271

Odp: Gruber vs talerzówka

Ja kupiłem talerzówkę Fortschritt i z tyłu miała właśnie taką tylko że 3 metrową to robotę  robi kiepską. Samej w robocie nie widzę ale na dupe do fortschritki ujdzie, coś tam zawsze przemięsza

272

Odp: Gruber vs talerzówka

Ojojojoj, czyżbyś zapomniał mądrości tego menelika z "aluminium, tego ni E pomalujesz"?

"Jak szybciej jedzie to lepiej rozpoerdala"   😁

Kompletny noob w temacie Fortschitt

273

Odp: Gruber vs talerzówka

https://www.youtube.com/watch?v=oNpfBNQjyFQ
talerzówka z takimi talerzami idealnie robi płytką uprawę,

274

Odp: Gruber vs talerzówka

Musiałbym robić sam, bo kupić taka nierealne, a nie ma szans, żebym znalazł czas... Jeszcze do miga na nowy rok muszę zmienić wały. chyba, że wały zmienię, i jeszcze rok przelecę płytko migiem...

275

Odp: Gruber vs talerzówka

No a ja zastanawiam się nad przehandlowaniem grubera podorywkowego na talerzówkę słupską 3,2 m ciąganą. Bezorkowym jako że ma zęby co 20 cm mogę robić również na płytko. Talerzówka byłaby alternatywą w zależności od warunków i potrzeb. ¬le kombinuję ?

276

Odp: Gruber vs talerzówka

Wg mnie   dla świętego spokoju i talerzówka i  gruber     nie każdy rok jest taki sam .  talerzówka lepiej wymiesza    ściernie . i do tego potnie  resztki  , gruber  robi robotę jeżeli ma  odpowiednią ilość łap dobrze rozmieszczonych  lecz podstawa w tych maszynach dobry wał który  ładnie wszystko ugniecie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

277

Odp: Gruber vs talerzówka

Wojtek grubery jakie by nie były lubią się zapychać a talerzówka łyka wszystko ....
Mam to i to więc mam jakieś porównanie ale większą wydajność uzyskuje talerzówka johna deera 4,5m stawiając niewiele większy opór od kos uni 3m.... przy podobnej głębokości  roboczej .

278

Odp: Gruber vs talerzówka

androl napisał/a:

No a ja zastanawiam się nad przehandlowaniem grubera podorywkowego na talerzówkę słupską 3,2 m ciąganą. Bezorkowym jako że ma zęby co 20 cm mogę robić również na płytko. Talerzówka byłaby alternatywą w zależności od warunków i potrzeb. ¬le kombinuję ?

Znajomy ma taką na sprzedanie. W 2017 wymienił wszystkie łożyska i talerze ( chyba firmy Belota). Cena 5000 do negocjacji

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

279

Odp: Gruber vs talerzówka

koseś napisał/a:

Wojtek grubery jakie by nie były lubią się zapychać a talerzówka łyka wszystko ....
Mam to i to więc mam jakieś porównanie ale większą wydajność uzyskuje talerzówka johna deera 4,5m stawiając niewiele większy opór od kos uni 3m.... przy podobnej głębokości  roboczej .

Święta prawda. Przy płytkim zrywaniu scierniska (max 5cm) to talerzowka latam  a 2 biegu, 3 zakres. W gruberze można raczej zapomnieć o takiej wydajności.

Kompletny noob w temacie Fortschitt

280

Odp: Gruber vs talerzówka

andre902 napisał/a:
androl napisał/a:

No a ja zastanawiam się nad przehandlowaniem grubera podorywkowego na talerzówkę słupską 3,2 m ciąganą. Bezorkowym jako że ma zęby co 20 cm mogę robić również na płytko. Talerzówka byłaby alternatywą w zależności od warunków i potrzeb. ¬le kombinuję ?

Znajomy ma taką na sprzedanie. W 2017 wymienił wszystkie łożyska i talerze ( chyba firmy Belota). Cena 5000 do negocjacji

W zasadzie mam na oku i dlatego tak kombinuje. Ta znajomego jest gdzieś w ogłoszeniach ?