321

Odp: Gruber vs talerzówka

i zaprzężone 240 kucy...

322

Odp: Gruber vs talerzówka

a ja myślałem, ze po świętach bedziecie bardziej pozytywnie patrzyli big_smile

323

Odp: Gruber vs talerzówka

Tak tylko Zobacz że  praktycznie słoma ścięta że ino tylko po niej wspomnienia ... .. daj temu resztek pożniwnych to zobaczymy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

324

Odp: Gruber vs talerzówka

no racja, tak tylko chciałem podyskutować, było coś takiego tylko, że miało z przodu jeden wałek talerzówki. CIekawi mnie jakby to się u mnie sprawdzało.

325

Odp: Gruber vs talerzówka

Mnie ta brona łopatkowa nie przekonuje chociaż coś tam zdziała
https://www.youtube.com/watch?v=2CEaxNoG0mY

326

Odp: Gruber vs talerzówka

W tej kukurydzy to jakieś nieporozumienie....

327

Odp: Gruber vs talerzówka

Patrząc z perspektywy działania tej brony na glebę to robi dobrą robotę bo łopatki mają lepszy dostęp do ziemi przez gęstą kukurydzianą słomę niż talerze.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

328

Odp: Gruber vs talerzówka

Dzis pierwszy wyjazd gruberem po orce zimowej pod marchew na 0k 45 cm ciagnik szedł 9km/h Na 20 cm mysle że ok 15 bede śmigał a na 10 to ford będzie za duży

Rolnik z powołania:-)

329

Odp: Gruber vs talerzówka

Pajej napisał/a:

Dzis pierwszy wyjazd gruberem po orce zimowej pod marchew na 0k 45 cm ciagnik szedł 9km/h Na 20 cm mysle że ok 15 bede śmigał a na 10 to ford będzie za duży

To ile ty nmas złap pokaz ten agregat
45 cm i 9 km !!!!!!!!!!!!!!

330

Odp: Gruber vs talerzówka

Pajej napisał/a:

Dzis pierwszy wyjazd gruberem po orce zimowej pod marchew na 0k 45 cm ciagnik szedł 9km/h Na 20 cm mysle że ok 15 bede śmigał a na 10 to ford będzie za duży

Spoko spoko, zapcha się, wyżej dupy nie podskoczysz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

331

Odp: Gruber vs talerzówka

Pietia napisał/a:
Pajej napisał/a:

Dzis pierwszy wyjazd gruberem po orce zimowej pod marchew na 0k 45 cm ciagnik szedł 9km/h Na 20 cm mysle że ok 15 bede śmigał a na 10 to ford będzie za duży

To ile ty nmas złap pokaz ten agregat
45 cm i 9 km !!!!!!!!!!!!!!

7 łap redlice sercowe. Robie tak głęboko żeby marchewka miało pulchną glebe.
Co do zapychania się to tylko ten wał "ala talerzówka" pchał się ale dlatego że nie było regulacji żeby go podnieść. pokombinowałem i jest prawie ok

Rolnik z powołania:-)

332 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-04-06 11:15:43)

Odp: Gruber vs talerzówka

Dobre 😅 Pajej ja nie wiem jakie Ty masz ziemie. Na taką głębokość i z taką prędkością. Kamieni też nie masz ?  Czy to jakaś prowokacja smile

Siły na zamiary zmierz....

333

Odp: Gruber vs talerzówka

Ja też tego nie rozumiem... 7 łap, na 45 cm i 9 km/h?

334 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2019-04-06 21:18:29)

Odp: Gruber vs talerzówka

w podkarpackiem inna miara jest .. a spalanie mniejsze jak u zoraka :stu: pewnie

mdw

335

Odp: Gruber vs talerzówka

Blisko wschodniej granicy to już jak u ruskich , wszystko większe wink

336

Odp: Gruber vs talerzówka

Pronar 1523 z 7 łapami na wąskim dłucie na 25 ma co robić max to 8-10 km. Pajaj pisał ze po orce ziemia pulchniejsza ale ta prędkość to jakaś niedorzeczność.

337

Odp: Gruber vs talerzówka

45cm po co wał z tyłu jak ramą włókujesz smile

338

Odp: Gruber vs talerzówka

rama jest na wyskości 60 cm więc ok 20 cm zapasu więc nie włóujuje. Jak jade to całe redlice sa w ziemi. co do głebokości to sam jestem w szoku że na tyle pociagnie. chyba że mam miarke od ruskich i ma kiepska skale. Dodam że kamieni nie mam

Rolnik z powołania:-)

339

Odp: Gruber vs talerzówka

Lepiej jak głębosz

Siły na zamiary zmierz....

340

Odp: Gruber vs talerzówka

Głębokość pracy liczy się względem nieruszonej ziemi a nie tego co jest w maszynie, pod maszyną  albo za nią.... czyli max 30