Temat: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Panowie byłem oglądać Forsza 323 już drugi z kolei ma załączanie napędu klawiszem. Jaka może być przyczyna niedziałającego uślizgowego załączania napędu

2

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

zajechane sprzęgło jedno kierunkowe albo się rolki w nim pozacinały

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

3

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

czyli załączanie napędu tylko gdy wymusi się klawiszem a automat nie działa?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Fenol napisał/a:

czyli załączanie napędu tylko gdy wymusi się klawiszem a automat nie działa?

Tak

5

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

A często przyczyną jest to że użytkownicy nie wiedzą że do przystawki przedniego napędu wlewa się oddzielnie olej i jak jak zacznie chodzić na sucho to się rozlatują wałeczki.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

6 Ostatnio edytowany przez ldragon (2011-04-02 20:23:11)

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Jak rozbiorę przystawkę to tam znajduje się problem? skrzynia nic do tego niema? Jak siłownik załączający jest w przystawce to problem jest w niej- tak??

7

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Tak. Tak.Tak.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Wstyd się przyznać, rok temu wymieniałem olej w przystawce i uszkodziłem gwint na korku, robiąc mały przegląd przed sezonem skapowałem że nie ma oleju tzn było może pół szklanki napęd nie działał teraz działa po dolaniu oleju.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Panowie są jakieś komplikacje w ściągnięciu przystawki? Gładko idzie?

10

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

U mnie nie było najmniejszego problemu

11

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Jasne Sławek. Nie było problemu kiedy wiesz od czego zacząć i na czym skończyć.
Idradon, odkręcasz wał, spuszczasz olej z przystawki, odkręcasz obudowę przystawki (pod nią są dwie albo trzy śruby ósemki), odkręcasz śruby mocujące płytę główną przystawki i patrzysz, czy na wałku napędowym przedniego mostu nie ma przecieków. Różnica poziomów, różnica ciśnień. Kiedy nic ze skrzyni nie cieknie, bierz się za naprawę przystawki.

12

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

witam koledzy u mnie tez nie dziala naped samoczynnie tylko gdy wlacze go przelacznikami i moje pytane czy w takim razie moge zalozyc do przodu wieksze kola

Fortschritt zt 423 a razy 2

13

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Nie możesz bo napędy nie będą się zgrywały Poulm zmienił koła wszystkie na większe ale to wcześniej przeliczył, ja nawiążę jeszcze do zdejmowania przystawki oczywiście konsultowałem się wcześniej ze Sławkiem od siebie dodam abyś uważał aby ci na ryło nie spadła bo to kawał żelaza jest wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

http://www.fotoload.pl/123aa31/57aee679c22a38a2ad47315d18f6b6b71475_min.jpg
Na zdjęciu widać te kołki co wchodzą do środka i pod nimi są sprzężynki- czy ich końce powinny być tak skontowane?

15

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Tak ma być.

16

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

http://www.fotoload.pl/123aa26/bbf6951d8c963883ae47942fa30341025516_min.jpg

Na fotce w zaznaczonym miejscu jest taki rowek obok każdej rolki też takie są, czy tak ma być czy to jest wytarł czas eksploatacji?

17

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

u mnie napęd ponownie zdechł i działa też po załączeniu klawiszem, dziwna sprawa taki nagły foch, tzn czasami zaskoczy a czasami nie. Patrząc na fotkę to wątpię aby takie ukośne położenie tej rolki było dopuszczalne przecież ona kontruje wtedy napęd. A może wręcz przeciwne, powoduje że nie dojdzie do zblokowania przez wzajemną różnicę w obrotach kół tylnych i przednich.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

18

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

u mnie też były takie rowki i napęd się nie załączał, wystarczyło cały środek założyć odwrotnie i śmiga. Przełóż środkową część ale wałki ustaw w ten sam sposób jak były

19

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Czy ja dobrze rozumuję - koło zębate napędzane ze skrzyni kręci się a te kołęczki ze sprzężynkami nie pozawalają tym rolką blokować wewnętrznej tuleji napędzającej napęd przedni. Natomiast kiedy przednie koła zatrzymują się a tył się okopuje to rolki idą w stronę przeciwną do kołeczków ze sprężynkami powodując blokowanie.

Tak w ogóle to tą małą zębatkę w przystawce należałoby wymienić gdyż końce zębów to żyletki

20

Odp: Nie działające uślizgowe załączanie napędu

Koledzy mam chyba problem. Otóż moja przystawka się zacięła i napęd na przód cały czas jest włączony. Da się to jakoś szybko zrobić bez większego rozkręcania ?