241

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

6-7na godzinkę.  W dwa dni 20ha sieje bez problemu.

242

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-taler … yogsW.html a na temat siewnika uni ktos cos wie...tu dodatkowo redlice talerzowe i 2006r. A jak podzespoly?

243

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Za te pieniądze to wolałbym coś pewniejszego...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

244

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No wlasnie obawiam sie tego ze skonczy sie tak jak z plugiem czyli ze lepszy stary zachodni...

245

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Szukam i szukam tych siewnikow i lipa straszna jeszcze amazona znalazlem jakies szczegolne spostrzezenia co do tej marki? https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-ku … xSBbN.html

246

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A ile rocznie będziesz siał  ha. ?

247

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Lacznie to z 7-8 u siebie na zarobki raczej sie nie nastawiam

248

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No to nigdy Ci się nie zwróci. W mojej okolicy jest kilka nowych siewników, niech tam sieją nawet nocami bo pieniądz chciwy. Ja tylko wymagam precyzyjnego siewu i odpowiedniej dawki fosforanu w podsiewie, w tym roku 7 ha.

249

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Tak jak pisze androl. Zapłacisz max 1000 zł i spokój. Na chwile obecna gdybym nie miał zestawu do siewu zboża to na pewno nic bym nie kupywał bo wioskę obok są 4 zestawy typu horsch pronto i u każdego ten sprzęt nie ma co robić. Z każdym z nich dobrze żyje więc bez problemu każdy by przyjechał zasiać. 150 zl/ha i jest uprawnione i zasiane.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

250

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A ja na około 12 hektarów kukurydzy kupiłem w zeszłym roku swój i nareszcie byłem zadowolony z plonu. Gdy korzystałem z usługi to siewnik optima prawie nowy  , 150 zł za hektar a posiane tak ,że nawet po starym poznaniaku było lepiej.

251

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No no ogolnie wszyscy macie racje bo zeby sie siewnik zwrocil to kilkadziesiat lat ale juz trzeci rok wynajmuje uslugowo i siewnik jeden nowszy od drugiego i tez niedosiane poomijane pocudowane... i ztad zastanawialem sie czy zainwestowac kupic cos swojego i posiac na spokojnie w terminie a wiecie jak to jest sianie od ha na usłudze byle szybciej kasa w kielnie i łogień na tłoki

252

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Przems91
Pamiętaj jeszcze prędkość siewu tez ważna ja na swoim włoskim mam napisane 6km i z taka prędkością ruskiem sieje są to 4 rzędy więc wydajność nie jest oszałamiająca ale dla siebie starcza dwa lub trzy  dni i posiane. A zadowolony z siewu jestem zdarzają  się podwójne lub przepusty ale sporadycznie.

253

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mój siewnik to unisem , maszyna z połowy lat 90 na licencji hassi , podciśnieniowy 4 rzędowy z podsiewaczem mikroelementów, kosztował 3.200 zł , więc połowa siewnika mi się praktycznie zwróciła w jeden sezon. C360 jeździłem przeważnie 1 szosową i wschody były bardzo ładne.

254

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mój siał po 20-25 w tym roku 15 więc też się koszty zwróciły kosztował coś koło 7-8 tys. ale zakup za 17 tys na 7 h to trochę słabe chyba że ciężko z usługami. Ot takie moje zdanie

255

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mechanik kleine najlepszy wybór na siewy do 50 ha w 5 dni ....

256

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Massey napisał/a:

Mój siewnik to unisem , maszyna z połowy lat 90 na licencji hassi , podciśnieniowy 4 rzędowy z podsiewaczem mikroelementów, kosztował 3.200 zł , więc połowa siewnika mi się praktycznie zwróciła w jeden sezon. C360 jeździłem przeważnie 1 szosową i wschody były bardzo ładne.

pierwszym biegiem to usnać można. nie da rady szybciej nieco chociaż drugim?

257

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Pewnie też by się dało na dwójce ale chciałem mieć pewności ,że zasieje porządnie więc wolałem się nie spieszyć.

258

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No to też jest fakt że jak jest swój sprzęt to się jedzie kiedy chce i zwłaszcza jak usługowcy robią na pier**l. Becker mimo wszystko nie jest zły, na własny użytek wystarczy. Ja swoim sieje 8km/h i jest przyzwoicie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

259

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Szybko to się małpy pi.....ą
https://www.youtube.com/watch?v=ztTtPEtQt4U

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

260

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

a panowie jakie macie rozstawy rzędów i co ile wysiewacie od siebie nasionka na kiszonke a jak na ziarno i na jakiej glegie i jak nawozicie