221

Odp: massey ferguson opinie

To dopiero teraz to naprawiłeś ?

222 Ostatnio edytowany przez przemo (2019-02-26 19:43:51)

Odp: massey ferguson opinie

Elektrozawór ż-z jest na dole bloku elektrozaworów i najprędzej się zasyfi. Jeśli po wyczyszczeniu będzie "chwile" dobrze, a później znowu się przytnie to należałoby poszukać przyczyny produkcji opiłków w skrzyni- najczęściej są to zużyte już tarcze hamulcowe, bo wtedy po dupie dostaje pompa hydrauliczna, łożyska itd...

223

Odp: massey ferguson opinie

Potwierdzam.w moim aresie tez potrafi tak zrobic ale tak jak pisze sarast po chwili jest ok.
Jaki sciagacz?przeciez tam jak wkrecisz sruby w te gwinty piasta sama sie rozejdzie

224

Odp: massey ferguson opinie

jack napisał/a:

Potwierdzam.w moim aresie tez potrafi tak zrobic ale tak jak pisze sarast po chwili jest ok.
Jaki sciagacz?przeciez tam jak wkrecisz sruby w te gwinty piasta sama sie rozejdzie

I tu zmylka nie ma nagwintowanych  otworow , i dla tego sciagacz ten typ tak ma.

Leszek   dla kolegów'

225 Ostatnio edytowany przez sarast (2019-02-26 21:44:05)

Odp: massey ferguson opinie

koseś napisał/a:

To dopiero teraz to naprawiłeś ?

No tak wiosna przeleciala troche sie uspokoiło  potem bylo lato to goraco potem jesien czasu malo i zima zimno az w koncu wczoraj 30 min i rozebrane z sciagaczem , nie jest na placu jedynym traktorem to i cisnienia nie bylo, olej pilnowalem,karcher pod reka i jakos przelecialo.starosc.

Leszek   dla kolegów'

226

Odp: massey ferguson opinie

Przemo widzę że jesteś w temacie. Masz jakiegoś mf? Bo w opisie coś masz skromnie. Jak możesz to opisz czy miałeś z nim jakieś inne przygody

E 516 na części
Telefon 695 076 269

227 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2019-02-26 22:23:07)

Odp: massey ferguson opinie

sarast napisał/a:
koseś napisał/a:

To dopiero teraz to naprawiłeś ?

No tak wiosna przeleciala troche sie uspokoiło  potem bylo lato to goraco potem jesien czasu malo i zima zimno az w koncu wczoraj 30 min i rozebrane z sciagaczem , nie jest na placu jedynym traktorem to i cisnienia nie bylo, olej pilnowalem,karcher pod reka i jakos przelecialo.starosc.

Oj nie taki stary, do 60-tki jeszcze z 4 lataci brakuje big_smile

mdw

228 Ostatnio edytowany przez przemo (2019-02-27 09:26:23)

Odp: massey ferguson opinie

Laszek napisał/a:

Przemo widzę że jesteś w temacie. Masz jakiegoś mf? Bo w opisie coś masz skromnie. Jak możesz to opisz czy miałeś z nim jakieś inne przygody

Mam dwa: 3125 i 3630 obydwa mają skrzynie 16x16 czyli jeden półbieg, nie kupuj takiego ze skrzynią A/B (zmiana A/B jest w dźwigni od rewersu). W 3125 robiłem skrzynie, zabolało wtedy... Ciągnik był sprowadzony, chodził chyba 2 lata, siadła skrzynia, po rozebraniu widok "nasi tu byli" -dojrzałem tam uszczelniacze made in poland.
3630 chodzi narazie bezawaryjnie już 2 rok.

229

Odp: massey ferguson opinie

A jak jest skrzynia A B to wtedy jest tak jak by miał biegi pełzające?
Raczej uważam że skrzynia 16x16 powinna wystarczyć, dynashift też niekoniecznie. A powiedz co konkretnie robiłeś w tej skrzyni i ile ten ból wyniósł? Skąd jesteś tak dokładniej w Wlkp?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

230

Odp: massey ferguson opinie

A-B to wg mnie jakiś taki jeszcze półbieg tylko zmieniany na postoju, pełzające raczej nie. W skrzyni rozsypał się koszyk od półbiegu (ktoś go źle poskładał) a od tego łożyska, wałek rewersu i chyba jakiś tryb przy okazi zmieniłem, koszty części ok 10tyś (5 koła dałem za kosz speedshift) +olej i filtr, robota samemu z kumplem. Wlkp okolice Koźmina, Krotoszyna.

231

Odp: massey ferguson opinie

A-B w czasie jazdy można zmieniać

mdw

232

Odp: massey ferguson opinie

Teoretycznie tak bo przełożenie to posiada synchronizator ale jest to przerzucane przez siłownik hydrauliczny w ułamku sekundy, tylko ciekawe czy skrzynia wytrzyma takie zmienianie na dłuższą metę przy większych prędkościach? A potem słyszy się że te Mf-y mają takie awaryjne skrzynie albo nie chce jeździc na zakresie A albo B lub urwało widełki A-B ... Przełożenie żółw-zając też jest zsynhronizowane i przerzucane siłownikiem hydraulicznym a zmiana może się odbyć przy prędkości do 2 km/h-o ile jest sprawny komp.

233

Odp: massey ferguson opinie

ja tak cały czas jeżdze i nic sie nie urwało

mdw

234

Odp: massey ferguson opinie

Jakiego masz mf-a?

235

Odp: massey ferguson opinie

5465 jak w opisie smile

mdw

236 Ostatnio edytowany przez przemo (2019-02-28 09:13:36)

Odp: massey ferguson opinie

Nie no Yoko  my tu mówimy o seriach 3xxx z lat 80-90tych wink myślę, że Twój ma A-B na pewno już to jakoś inaczej rozwiązane.

Nie masz czasami na myśli dynashiftu ABCD?

237

Odp: massey ferguson opinie

ja mam zwykłą skrzynie ,,wajchatronic,, z C,D to chyba sie nazywa pawershift, pólbiegi zmieniam w czasie jazdy i pod obciązeniem a zólw zając na postoju.

mdw

238

Odp: massey ferguson opinie

Ty na pewno masz nowszą skrzynię, ile masz półbiegów? 1 czy 4 ABCD? Stare mają:

4 biegi+ żółw-zając+ 1 półbieg elektrohydrauliczny (speedshift)+ rewers przód tył mechaniczny=skrzynia 16x16

4 biegi+ żółw-zając+ 1 półbieg elektrohydrauliczny (speedshift)+ rewers przód tył mechaniczny z dwoma zakresami A-B=skrzynia 32x32

4 biegi+ żółw-zając+ 4 półbiegi elektrohydrauliczne (dynashift)+ rewers przód tył mechaniczny=skrzynia 32x32

239

Odp: massey ferguson opinie

cos jak ta pierwsza zakresy C i D ale rewers juz elektrohydrauliczny

mdw

240

Odp: massey ferguson opinie

Tak myślałem, nowsza skrzynia.