41

Odp: massey ferguson opinie

699 i 698 to udane maszyny

42

Odp: massey ferguson opinie

Znajomy ma od 2004 roku MF 1114 to było w kooperacji robione z landini. Ciąga nim pług obrotowy 4 skiby krone mustang i agregat uprawowo siewny aktywny. rok temu go zajechał i kupił taki sam model tylko że z turbo. Ciągnik ma moc około 110 koni ,czyli coś jak Z323a.On sobie chwali obrabia nim coś około 55ha.

43

Odp: massey ferguson opinie

no to chyba jak cos to bedzie taki 699 nie wiem czy slabe maja silniki ale na pewno oszczednne dzieki za opinie i rady

Fortschritt zt 423 a razy 2

44

Odp: massey ferguson opinie

maksx co masz na myśli z tym zajechaniem?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

45

Odp: massey ferguson opinie

przez sześć lat ostrego użytkowania ,rok temu do domu z pola zjechał tylko na dwóch cylindrach z sześciu. A że polubił ten ciągnik to kupił drugiego za 18000zł ,a tamten jest dawcą.

46

Odp: massey ferguson opinie

znam goscia ktory sciaga mfy wszystkie uszkodzone naprawia je i odsyla spowrotem i robi na tym niezlom kase gadalem z nim i mowi ze silniki w masejach to nic gorzej ze skrzyniami jak siadajom na nie jakies zultodzioby i zajezdrzaja je ile sie da

Fortschritt zt 423 a razy 2

47

Odp: massey ferguson opinie

maksx . to twój znajomy nieźle musiał ten ciągnik katować że za 6 lat go wykończył wink

48

Odp: massey ferguson opinie

przecież to prawie 30-to letni ciągnik jest, to mi się wydaje że i tak długo u niego pracował. Te stare trupy z zachodu jak popracują 3 - 4 lata to już na siebie zarobiły ,a jak mają chęć dalej pracować to tylko czysty zysk z zakupu takiego ciągnika.

49

Odp: massey ferguson opinie

witam a co powiecie na temat tego ciagnika http://allegro.pl/massey-ferguson-mf-69 … 00086.html

Fortschritt zt 423 a razy 2

50

Odp: massey ferguson opinie

Ja na temat tego ciągnika powiem jedno drogi jak h*j wink

51

Odp: massey ferguson opinie

no wiem cena dojsc duza ale nie ma za duzo tych 690 z przednim jak by byl igla to bym byl wstanie tyle za niego nawet dac bo za dobrego mtzta trza dac te 25tys

Fortschritt zt 423 a razy 2

52 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-05-05 14:17:09)

Odp: massey ferguson opinie

Michu jak dobrze poszukasz to znajdziesz dobrego MTZ w niezłek cenie rok temu kupilismy 1025 z 2000 r. za 30 tys. facet likwidował gospodarke miał jeszcze do niego tura ale zdemontował chciał za całośc 38 tys. Sprzedałem zetora 7211 i w to miejsce kupilismy drugiego MTZ


Od tego gościa kupilismy Belarusa z Anglii ma dobre ceny i sprzęt porządny zadzwon pogadaj może ma jakiegos MF w dobrej cenie

http://moto.allegro.pl/john-deere-6610- … 29186.html

53

Odp: massey ferguson opinie

Za tą samą cenę praktycznie http://allegro.pl/deutz-fahr-6-10-rok-1 … 49516.html
Podobają mi się takie. Ale potrzebne mi jest cacko 80-90 km z przodem.

54

Odp: massey ferguson opinie

dzieki pieta no kupil bym mtzeta bo sam mam albo belarusa ale za nowego trza dac te 80tys minimum a nie raz jak widze te na allegro wykonczone co tylko do remontu sie nadaja to az sie odechciewa sa pronary ale pronara nie chce

Fortschritt zt 423 a razy 2

55

Odp: massey ferguson opinie

I patrzysz tylko na MF czy na inne też ?

56

Odp: massey ferguson opinie

na mf tego 690 chyba ze belarusa jakiegos moze sie trafi jakas okazja zadne inne mnie nie interesują bo nie mam zamiaru wywalac kupe kasy w remonty jak cos sie rozleci a na nowego drzona czy inne mnie nie stac kumpel kupil jd 90 konikow i przy orce pali wiecej niz moj forsz tylko ze wiadomo jest sprawniejszy i komfort pracy lepszy ale nazeka na spalanie i nie tylko on jeden co kupili jd

Fortschritt zt 423 a razy 2

57

Odp: massey ferguson opinie

michu23 na temat tego mf 690 powiem ci tylko tyle,w sąsiedniej wsi ma gość takiego,fajny zwinny ciągnik,ma go jakies 5-6 lat i śmiga po polu aż miło patrzeć,jak do tej pory bez awari a robi na jakiś 25 ha z ursusem c-360,sianie zboża,nawozy i wszystkie inne prace wykonuje mf bo wygodny i oszczedny.

58

Odp: massey ferguson opinie

Miałem w tym tygodniu przygodę z MF seria 30xx. To jest nowy nabytek mojego kuzyna.
W środę podczas orki umarł panel EHR, wymusiłem ręcznie cewkami na elektrozaworze podniesienie pługa i tak zjechał l do mnie.Za sam przyjazd serwisanci od Korbanka zażądali pięć stówek i mieli czas dopiero po niedzieli. Na szczęście na PPR jest wątek o tych ciągnikach i przyjaźni koledzy.Bardzo szybko dostałem schemat EHR i po prawie całym dniu kombinowania wczoraj udało się ustalić przyczynę awarii - zwarcie do masy na przewodzie od jednego tensometru.
Na szczęście na płytce nic nie poszło (bo tam niewiele umiał bym pomóc) i podnośnik dziś śmiga aż miło.
Tak więc jak się nie ma zaprzyjaźnionego elektryka takie awarie mogą drogo kosztować

59 Ostatnio edytowany przez mazi (2011-05-06 11:29:39)

Odp: massey ferguson opinie

Seria 6** jest bez elektroniki jest to wersja podobna ale nowsza do 255. Do tej wersji zaliczyć można również wersję 1***. Z tego co mi wiadomo części do większości z nich pasują od polskich licencyjnych. Osobiście ja bym brał 6 cyl. czyli 699, 1014 itd lepsza kultura pracy jest. Seria 30** jest wadliwa owszem ale to były początki MF z tym co zawsze w ciągnikach się nie sprawdzi czyli  elektronika. Elektronika + kurz = awaria.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

60

Odp: massey ferguson opinie

no juz sie nasuchuchalem o seri 30xx skrzynie awaryjne no i ta elektronika szkoda bo ladnie wygladajom te ciagniki natomiast nie slyszalem zadnych skarg na 6xx bo skrzynie dobre i brak elektroniki nie oczekuje od traktora nie wiem jakich tam luksusow on ma byc malo awaryjny czesci maja byc dostepne w przyzwoitej cenie i tyle apropo bo 699 ma 6 garow a 690 ile ma cztery

Fortschritt zt 423 a razy 2