261

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

! o do pioruna! no to mnie zaskoczyłeś Paweł.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

262

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

heder 4,2 bez sieczkarni i jest to woj łódzkie ale ten koleś od niego bedzie gdzieś za miesiąc bo jest za granicą

263

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

nie mam pojęcia jak się tym skręcało

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

264

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Skręcało się tak samo bo nie tyle nie było wspomagania tylko układ kierowniczy był mechaniczny ze wspomaganiem tak samo jak jest w samochodach i starszych traktorach zt30x. Nowsze mają układ kierowniczy hydrostatyczny.

265

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Witam,mam pytanie do znawców budowy kombajnu mdw 514 ,czy posiada on młocarnię tak jak mdw 524 dwubębnową  jak podaje strona konedata pierwszy śr.60cm i drugi mniejszy 40cm ,czy tam jest pomyłka i ma tak samo jak zwykły stary fortszrit, ma ktoś jakąś literaturę do mdw 514 jakieś katalogi ,jaką przepustowość ma ten kombajn.

266

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

raczej co tam pisze że ma drugi bęben to  to mieli na myśli  chyba odrzutnik bo 2 bębnowego forszaja to ja nie widział

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

267

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

514 MDW ma jeden bęben i nie potrzeba jej drugiego bo po co musiał by mieć większe sita i wytrząsacze a morze też rotor ma big_smile

268

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

514 MDW to chyba się rożni od zwykłej 14 tym ze ma podwyższony zbiornik dżojstik  i chyba niczym więcej się nie różni big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

269

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Eee no czasem trafi się silnik Perkinsa, czasem lepszy rozdrabniacz słomy bo te czeskie zakały (Budownost Blatnice) to tak tną jakby siekierą rąbał. A i czujnik strat się trafi. Było, było parę urozmaiceń ale ideologia i zasada działania niezmienna... A czasem niczym się nie różniły, tylko napisem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

270

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

no i jeszcze przenośnik ziarnowy jest większy

271

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Wiem że przepustowość 524 to 10kg/s masy zboża (ziarno +słoma) to czym oni to zrobili ?,przy stosunku masy ziarna do słomy 1/1 to kombajn może w czasie każdej sekundy wymłócić 5kg ziarna zakładając że zbiera ok.3000s w czasie godziny która ma 3600s ,jest w stanie zebrać 15ton ziarna na godzinę,to jaka jest wydajność teoretyczna 514 która ma taką samą młocarnie ,tylko mniejsze sita a właśnie może na sitach jest wąskie gardło kombajnu?

272

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

sita to jedno z wąskich gardeł hehehe mam bizona i jest taka sytuacja że np w łubiniemłocarnia daje radę a sita nie są w stanie przeczyścić towaru i w pewnym momencie to co ma być separowane na sitach przemieści się w gęstej masie i spadnie za kombajnem. w bizonie sita są dużo za małe.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

273

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

dokładnie jak piszecie wąskie gardło to są sita i nie tylko w E514 ale cllass to samo ma np. nowe TUCANO przerób ma taki że w pokosie ho ho albo syf w zbiorniku

274

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

mam do was pytanie czy fortschritt 516 albo 517 dobry bylby na 20 ha w kawalkach bo zalezy mi na czasie koszenia

275

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

pewnie ze dobry ja mam 517 i nienarzekam prosty w obsludze i naprawianiu i wydajny kombajn:)

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

276

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

A nie za mały będzie?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

277

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

No właśnie Marek dobrze mówi może nie dać rady.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

278 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-10-28 09:29:54)

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

smile !

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

279

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

Panowie jakby ktoś potrzebował sieczkarnię do 514 lub heder do kukurydzy 4 żędowy bez rozdrabniacz to wiem gdzie są , cena sieczkarni 3500 chodziła 2 sezony , cena przystawki 4500 przystosowana do 512 lub 514 jakby co to dzwońcie lub piszcie dam namiary.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

280

Odp: Chcę Kupic Kombajn Fortschritt

ma ktoś namiary na podbieracz pokosów do mdw514