21

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Sebastian napisał/a:

Jak bym miał  brać  ursusa to c 3110

A na co Ci taki zabytek ?? i gdzie to kupiłbyś

22

Odp: Jaki ciągnik wybrać

motokogut jutro znajde namiary  i ci dam ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Stał taki ursus na allegro za  jakieś 18 - 19 tysi z francji sprowadzony podobno smile A po za tym u mnie same zabytki na podwórku to ten jeden w to czy w tamto big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

24

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Jednak postawię na zetora przynajmniej wygodniejszy od MTZ-ta bo wajchy od biegów z boku i kierownica normalnej wielkości i normalnie położona

25 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-06-20 22:20:41)

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Zetor za 20 tysi nic ciekawego smile  Wujek dał ponad 30 tysi i też nie rewelacja smile  Mi w zetorku podoba  się wszystko po za  tym co znajduje  między skrzynią a przednim mostem  czyli jego serce . To jeszcze zależy do czego ma być ten ciągnik ? Ale to moje zdanie . Każdy robi jak mu pasuje cool

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

26

Odp: Jaki ciągnik wybrać

hmm  zetora z przednim za 20 tys to kupi się ale te 10 tys sie włoży w remoont ...  wole jednak ruska niż  zetora ...  mniej pali , zwrotniejszy , biegi z boku tongue itp  czy zetor wygodniejszy  .. hmm  kłucił bym się  ... MTZ szybszy . fakt mógł by miec większa siłę  uniesienia na ramionach ale to się da przeskoczyc ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Wojtas MTZ może i szybszy ale weż go utrzymaj na drodze przy max prędkości, gdy Ci uda się sztuka taka toś jest pan.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

28

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Wiem że za 20 zetora nie kupie ale za 30 to już bym kupił wink a ciągnik ma być wykorzystywany do prasy zwijającej kosiarki rotacyjnej przyczepy samozbierającej rozsiewacza 1000l beczki do gnojówki 2.500l rozrzutnika obornika (bo w tedy bym woził na 2 ciągniki a c360 by se chodziła w cyklopie) do takich prac byłby wykorzystywany orał i siał będę forszajem więc zetor tak ciężko miał nie będzie

29

Odp: Jaki ciągnik wybrać

To musiał byś mieć rotacyjną ponad 2 metry bo do mniejszej nie warto zapinać, beczka też maława do takiego zetora..przyczepa też odpowiednia musi być; jak i rozrzutnik...

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Ale do prasy idealny. I za duzo nie pali skąd są te opinie że zetor 8145 tyle pali? póki co to silnik jak w 385 a ja na spalanie nie narzekam, przynajmniej w stosunku do tego co zrobi

31

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Ja wybrałbym MTZ i to bez zastanawiania się

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Jaki ciągnik wybrać

pawelg napisał/a:

Wojtas MTZ może i szybszy ale weż go utrzymaj na drodze przy max prędkości, gdy Ci uda się sztuka taka toś jest pan.

Da rade utrzymać,  trochę  pokombinować ze zbieżnością kół  albo wspomaganie założyć  i zapyla aż miło. W emtim wszystko da rade zrobić  wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

33

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Jeśli zetor lub ursus serii ciężkiej był by taki zły to czemu tyle było go exportowanego na zachód ? mam 912 z 87r od nowości z agromy i przez 15 lat był podstawowym ciągnikiem w gospodarstwie silnik skrzynia i tylny most oraz zwolice nie do zdarcia spalanie adekwatne do mocy wom robiłem w zeszłym tygodniu po 24 latach wymieniłem tylko uszczelki i pierścienie za niespełna 50 zł. więc co można od ciągnika chcieć więcej w tym przedziale cenowym?

34

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Ja posiadam zetora 8011 przy którym nic nie robiłem do dnia dzisiejszego a czasami to był głównym koniem pociągowym. Jedynie to w tym roku musimy wymienić pierścienie w silniku, jak na swoje osiągi to pali bardzo przyzwoicie. Podnośnik też ma mocny bo bez siłowników wspomagających podnosi agregat z mojego zestawu bez siewnika i ciąga 5 m agregat przy uprawie przed siewem. Bardzo dobrze się go prowadzi po drogach bo ma miękki przód. Jedynie to brakuje 4x4 ale za to nie miał by miękkiego przodu.

35

Odp: Jaki ciągnik wybrać

W Polsce Zetor kilkanaście lat temu budził respekt, to był ciągnik. Śmigały tu prawie same Ursusy i Zetory. Teraz ludzie są wybredni, sam wolał bym jakiegoś DF'a czy MF'a niż Ursusa albo Zetora...ale wiadomo że nawet za 914 trzeba ze 30 tys położyć...
To też twarda maszyna http://otomoto.pl/case-845-xl-zetor-urs … 71528.html

36

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Tylko ja coś mi walnie w zetorze to jadę 13 kilometrów i kupuje daną część za normalną cenę a jak coś piepsznie w zachodnim wynalazku to już tak prosto nie jest z zakupem części

37

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Z tymi zachodnymi tak jest że naprawy są na pewno o wiele droższe ale i też tak często się nie psują, ale jak ktoś będzie dbał o ursusa i zetora to i tak nie będzie na co narzekał. Też byłem niedawno przed wyborem zetor vs zachodni i wybrałem zetora i nie zawiodłem się na nim jak do dzisiaj.

38

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Ja o ciągniki dbam zawsze na czas zmieniam oleje i filtry i staram się nie przeciążać w robocie wink

39

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Sabastian  z tą pełną prędkością na drodze .. żaden problem...  smigam od początku  gaz w podłodze siedze wygodnie słucham radyjka i jade przed siebie kręcąc kierownica tylko na sakrętach ... ( orbitrol )  za 20 tys nie kupuje się już z sefwomechanizmem  starego typu ...

w tym temacie sprawdzi się stare dobre przysłowie  "jak dbasz tak masz"  nic innego

a co kupisz to tylko sprzedawca wie ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: Jaki ciągnik wybrać

Nie ma to jak Case International. Mam na stanie kosiarkę samojezdną tej firmy. Nie kupisz nakrętki, śrubki, uszczelniacza, bo wszystko calowe.