Temat: Blokowanie Wysypu

mam problem a jestem tu nowy hmm blokuję mi rurę od wysypu zboża nie przy otwieraniu jej tylko przy wysypywaniu na przykład jak kosiłem w tamtym roku żyto i miałem pełny zbiornik to mi blokuje coś co to jest ????? hmm

2

Odp: Blokowanie Wysypu

Za mocno otwarte osłony żmijki w zbiorniku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Blokowanie Wysypu

mam problem a jestem tu nowy

I już wpadka , co rura ma wspólnego z targańcem? Przenoszę

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Blokowanie Wysypu

Sprawdz łożysko które jest na ślimaku w rurze od wysypu,jeśli ślimak nie będzie miał oporu na łożysku to będzie chciał się 'wykręcić' tak jak śruba i będzie się blokował.

5

Odp: Blokowanie Wysypu

Też miałem ten problem, okazało się że ślimak się przesuwał i na końcu śruba haczyła o blachę, więc podłożyłem dwie podkładki na oś ślimaka i już się nie przesuwa.

6

Odp: Blokowanie Wysypu

korytko bardziej zasłoń i będzie ok. Za dużo zaciąga i nie ma siły wypluć całego zboża

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

7

Odp: Blokowanie Wysypu

Też miałem taki problem i nie wiedziałem co jest nie tak a okazało się że obudowa łożyska na końcu rury była za bardzo przesunięta w stronę końca co powodowało że żmijka nie zazębiała się ze żmijką w zbiorniku efektem czego pierwsza nie kręciła się a druga napychała zborze tak długo aż się nie blokowało...... po otwarciu rury pokręć ręką żmijkę i sprawdź czy wszystko się zazębia....

8

Odp: Blokowanie Wysypu

może ktoś zrobic kilka fotek zasuwy ślimaka i podesłac na emaila

9

Odp: Blokowanie Wysypu

remont zt323 plus nowy silnik 6ct107 fotki jak wykonałem koło zamachowe łapy filtr olejowy

10

Odp: Blokowanie Wysypu

Koledzy pomocy mam problem z moją 514 blokuje mi wysyp zboża paski się palą a żmijka nie chodzi osłony żmijki pozamykane pomaga jak wypcham ze żmijki  ziarno zamknę rurę i powoli otwieram osłony

11

Odp: Blokowanie Wysypu

może nie zazębia się żmijka z rury wysypu ze żmijką w zbiorniku.

12

Odp: Blokowanie Wysypu

To jedyna przyczyna. Ślimak ze zbiornika podpycha slimak z rury i ten się nie kręci.  Sprawdź mocowanie ślimaka na końcu rury oraz kły zazębiające. U mnie też się tak działo

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38