501

Odp: Żyto

7kg mocznika + 5kg siarczanu siedmiowodnego jak masz dorzuć mikroelementy/100l wody
Co do grzyba to np 1l mondataka
Ja dawałem 0,7l + 0,7l topsinu bo miałem w magazynie.
Jak będzie dalej sucho w miarę możliwości pryśnij mocznikiem i siarczanem jeszcze raz za tydzień.
Mg najtaniej w wapnie. Najlepiej jak zrobisz analizę.
A podobnie chyba też wyglądają braki siarki ale nie jestem pewny.

502

Odp: Żyto

Brak siarki = słabe pobieranie azotu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

503

Odp: Żyto

A siarkę do oprysku jak dorzucić? Jutro jadę na zakupy bo na jare jęczmienie z siarczanem trza już jechać!

504

Odp: Żyto

Żyto i pszenżyto prysnąłem mondatak 0,8 l + talius 0,15 l + 7% mocznika + 5% siarczanu magnezu. Mączniak już jest.

505

Odp: Żyto

Androl zdaj relację jak efekty! Mączniaka na czym masz? Bo mi na niektórych jęczmieniach jarych zaczyna się miejscami żółto robić i jadę na zakupy! Myślę 5% mocznika i 5% siarczanu magnezu jak mówisz pomoże? Bo nawożenie było konret!

506

Odp: Żyto

Mączniak na pszenicy u sąsiada siedzi już u podstawy, na pszenżycie są już gniazda, żyto na razie niby czyste ?
Jarki to na razie  co kilka dni tylko siarczan magnezu, chyba że mocno żółto to + biostymulator.

507

Odp: Żyto

Ja tam w te biostymulatory nie wierzę...
U nie w życie czysto. Pogoda nie sprzyja mączniakowi.  Puki co żyto odrzuciło to co niepotrzebne ( już się z tego siano zrobiło) i idzie w górę i cieszy oko.

508

Odp: Żyto

asahi mam sprawdzony, działa !. Zobaczę jak ten z biostymy, co do mączniaka niestety jest, rano kolega dzwonił i też potwierdził.

509

Odp: Żyto

Dziś poszedł siarczan mg na część jęcz. Jarego ale wyczekiwany deszcz w końcu przyszedł więc chyba nie zadziała i trza poprawić będzie!

510 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2016-04-13 08:28:22)

Odp: Żyto

Ma ktos doświadczenie w skracaniu bojko siane na wiosne? Dostało sporo obornika i azot i boje się że się połozy bo ma bardzo długą słomę. Siane przed świętami zaczyna już sie krzewić..

511

Odp: Żyto

Bojko musisz "odważnie skracać" bo rośnie jak cholera. w zeszłym roku u mnie przy suszy dostało 1l CCC + 0,2 modusa a i tak było na 1,8 wysoki i zległo. W tym roku dałem 1,2 ccc + 0,4 modusa. I chyba jeszcze cerone poprawie. Ważne byś trafił w pierwsze kolanko.

512 Ostatnio edytowany przez marcin (2016-04-17 21:02:02)

Odp: Żyto

Wczoraj pogoda ładna więc usztywniam żytko 1,5 litra stabilanu i jedziemy 5 ha pryśnięte i powrót do domu, a tu nagle nie wiadomo skąd deszcz pada dosyć dobrze dolało a z 10 minut popadało ,godzinę od oprysku zostawiać czy poprawiać?

513

Odp: Żyto

Ja tak miałem w tamtym tyle, że chwasta pryskałem i zadziałało!

514

Odp: Żyto

Krzysiek skracałeś żyto drugi raz? Ma już flagowy i zastanawiam się nad 0.2-0.3 Moddusa.

515

Odp: Żyto

Nawet o tym nie myślę. Po pierwsze za niskie temperatury a po drugie u mnie jeszcze chwilę, a po trzecie brak wody.... więc nie wykluczone że pójdzie może cerone ale później. Z pierwszy zabiegiem się wstrzeliłem idealnie więc nie mam ciśnienia a zabieg kosztuje ....

516

Odp: Żyto

U mnie też nie jest za wysokie ale teraz pada i po niedzieli ma być już ciepło... A wolę je mocno skrócić niż się potem męczyć i sadzić wiąchami...

517 Ostatnio edytowany przez marcin (2016-05-30 22:18:45)

Odp: Żyto

Żyto kws gatano    https://zapodaj.net/3c4daba83dca8.jpg.html     https://zapodaj.net/4253b5d886819.jpg.html   https://zapodaj.net/06258830c364a.jpg.html

518

Odp: Żyto

Wziąłem 2,5 ha dzierżawy w końcu listopada. Miałem siać owies na wiosnę. Zaorałem to na końcu, czyli w grudniu. Jeden wielki łan perzu ! Zamawiam u kumpla owies do siewu na wiosnę (swojego nie mam), już się ugadałem, za godzinę dzwoni i mówi "nie pier..l się z owsem, bo i tak perz go zagłuszy. Siej żyto, bo jeszcze 2 tyg plusowe temperatury mają być". Ozimego nie siałem ze 30 lat. Siać żyto w grudniu ? Zasiałem, 22 grudnia, na tzw pałę. Za 10 dni przyszedł mróz - 17 z wiatrem. Żyto zdążyło skiełkować. Znaczy po zawodach.
Przez miedzę sąsiad miał piękny jęczmień ozimy, z drugiej strony pszenżyto, o jedną działkę dalej - pszenica. U mnie "gołe pole".
W marcu u sąsiadów oziminy powoli siadały, a moje pole się zaczerwieniło. W kwietniu wszyscy wokół przesiewali, moje się zazieleniło.
W pasie 70 ha wszystkie ozime poszły na przesiew oprócz mojego żyta. Normalne jaja !
Dziś moje żyto jest jednym z lepszych w okolicy, przyjeżdżają wycieczki tubylców na audyt, podobnie jak kiedyś po posadzeniu ziemniaków 27 czerwca.
Wysiew był w wysokości ok 230 kg/ ha. Rozkrzewiło się wiosną (wedle sztuki żyto wiosną się ne krzewi). W tej chwili kwitnie, czyli jarowizacja przebiegła prawidłowo. Jest na skraju wyłożenia (750 kg saletry amonowej w czterech dawkach).
Po żniwach (jak się uda zebrać) podam uzyskany plon.

519

Odp: Żyto

dla mnie nic nowego, w okolicy jest magik co w grudniu posiał zyto i urosło jak na niego normalne

Rolnik z powołania:-)

520

Odp: Żyto

750kg?! i Jeszcze stoi?