541

Odp: Żyto

Troche drogo wychodzi bo ja mam 5 ton żytka do zabejcowania

542

Odp: Żyto

ja też.... i tak co do skuteczności to nie duży wydatek.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

543

Odp: Żyto

Eeee tam ja kupuje kwalifikat rubina 155zł na ha.  Jak dostanę 80 zł zwrotu to w ogóle się kalkuluje zaprawianie...

544

Odp: Żyto

Pod warunkiem ze dostaniesz. Tez miałem kupować kwalifikat, tylko puki co mojego zyta nie chca to i ja nie chce.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

545 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-09-03 14:00:17)

Odp: Żyto

A czemu mam nie dostać?

A to że nie chcą Twojego żyta to mnie nie dziwi. Ja tam ze swoim się nawet nigdzie nie wybieram. W październiku wymagania obniżą bo inaczej nic nie skupią

546

Odp: Żyto

Bo w tym roku dopłaty do materiału siewnego to tak jak dopłata do trzody czy mleka.... Wielka niewiadoma i na konoec stawka o połowę okrojona....
Żyto jest ok, tylkota wilgotnosć. O 0,4% za dużo i deupaa... Narazie schodzi na mat. siewny.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

547

Odp: Żyto

No jest to nie wiadoma.... ale im mniej wniosków tym więcej kasy dla składających. Więc Twoje podejście do sprawy mnie cieszy

548

Odp: Żyto

Pisze na wszystko co moge, ale na dzierzawach bez umowy wle nie ryzykować... A zyto w tym roku w 100% idzie na takie właśnie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

549

Odp: Żyto

Dlatego warto pisać umowy. Nateriał tańszy, ropa tańsza.

550

Odp: Żyto

Ja rubina zasieję i to z kupy, tylko na dzierżawie bez umowy 1,2 ha żeby czasem za dużo nie narosło. Wracam z podkulonym ogonem do hybrydy.

551

Odp: Żyto

pierwszy raz siałem rubin . żywy piach po macoszemu go traktowałem a sypną pięknie, sieje nim z 10 ha piachu  , pewno hybrydy  lepsze ale i potrzebują więcej dbałości,

Leszek   dla kolegów'

552

Odp: Żyto

Mi hybryda w dobrym roku dała średnio 8,6t. Rubin w zeszłym suchym na V klasie średnio dał 6 ale tam gdzie ziemia ciut lepsza przekroczył 7t. Więc w przeciętnym roku powinien dać w okolicy 7,5t. Hybryda w przeciętnym da 8t.  500kg to obecnie niecałe 300zł. Moje nawożenie jest liczone na 8t więc nie warto kiedy portfel chudy inwestować w droższe nasiona hybrydy i nabijać kasy Niemcom. Nie oczekuję że przyszły rok będzie dobry spodziewam się kolejnego suchego. W takich latach hybrydy sobie radzą ale plony na poziomie 10t można sobie włożyć między bajki. Musicie wiedzieć że hybryda jest bardziej plenna od populacji tylko w średnich i optymalnych warunkach pogodowych, przy niesprzyjającej pogodzie populacja wygra. W tym roku miałem hybrydę i populację i nie widziałem różnicy.  Żyto to żyto jak mu się da i popada deszcz to ucieszy jedno i drugie.

553

Odp: Żyto

Tu się nie zgodzę. Populacja pójdzie w słomę. Patrząc u mnie na piachach to najlepiej wychodzą syntetyki bo lata coraz suchsze. Teraz to u mnie nie ma jak pługa zapiąć bo kurzy się jak skó....yn! Popiół! Polecicie jakąś w miarę dobrą cenowo zaprawę i skuteczną?

554

Odp: Żyto

Scenic, Maxim, wypróbowałem i polecam.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

555

Odp: Żyto

Plon Dańkowskie złote i Tur po 6 ton z ha. Tylko, że tur praktycznie nie wyległ raz skracany a dańkowskie masakra - dwa razy skrócone...

556 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-09-04 18:59:32)

Odp: Żyto

Ja miałem na jednym równym kawałku tura i dańkowskie. Przed żniwami wyglądały tak samo około 40cm wysokości. Plon identyczny około 6t przy strasznej suszy. W życiu nie wiedziałem takiej ilości kłosów z igłami zamiast nasion.

557

Odp: Żyto

Stachu napisał/a:

Polecicie jakąś w miarę dobrą cenowo zaprawę i skuteczną?

Scenic wg przepisu mpopis'a to rekord roku, do końca w niepewności obserwowałem łany pszenicy i sam do siebie na polu się śmiałem, może, na pewno dziwnie to wyglądało, ale jestem strasznie zadowolony z wszystkich propozycji Marka, które u siebie wykorzystałem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

558

Odp: Żyto

marku przypomnij ten przepis

559

Odp: Żyto

https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.ph … 2&p=14

560

Odp: Żyto

fandango + brasifun + peridiam ferti = 200 zł w moim przypadku, na 5 ton zaprawionego ziarna i efekt na 5+

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia