641

Odp: Żyto

Ja w tym roku bojko wsieje. Siał ktoś? Kiedy najlepiej i jak z nawożeniem bo to populacja?

642

Odp: Żyto

Sieje bojko już parę lat. Ale zawsze na jesień, po qq. około 200 kg/ha NPK przedsiewnie, A azotu to różnie, około 120 kg N/ha

Odp: Żyto

Czy bojko posiane na wiosnę można przelecieć attributem?

644 Ostatnio edytowany przez Stachu (2017-04-03 19:51:17)

Odp: Żyto

Cześć panowie dawno tu nie byłem bo roboty w pytę. Mam dylemat bo finansowo mam trochę krucho a nie wiem co zrobić z moimi żytami.  Mowa tu oczywiście o ozimym. Przezimowały fajnie, pod korzeń dostały przedsiewnie.  Na wiosnę azot w postaci saletrzaku.  Nie wiem czy pryskać od Grzyba bo dalej głupi jestem w tym temacie .  Żyta po azocie  ociemniały a teraz miejscami jaśnieją  Ale Kropek żadnych nie dostają wzdłużnych przebarwień też i stąd moje pytanie.  Myślałem o Bumper + mikro + Mocznik ? Nie chciałbym się niepotrzebnie w rąbać w koszty bo mam sporo nieużytków w tym roku i co wy myślicie o tym I  jak z praktyki żyto ma się do grzyba?

645

Odp: Żyto

Kiedyś mój były sąsiad był silnie zdziwiony jak brat pryszczył żyto na grzyba. To żyto się pryska?!

E 516 na części
Telefon 695 076 269

646

Odp: Żyto

to jest nic! duży OHZ w centralnej polsce robi żyto bardzo znanej firmy jako kwalifikat i też nie pryskają- na nic.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

647

Odp: Żyto

Czyli co proponujecie? Co doradzacie?

648

Odp: Żyto

miejscami jaśnieją... ja obstawiam jakieś braki np siarka lub mangan.
Mam u siebie to samo na dwóch nowych kawałkach.  Miałeś kwalifikat?
Ja dałbym siarczan z 10 kg do tego jakieś mikroelementy + jakiś prochloraz  0,5l + Yamato 0,7l
Nie wnikam nawet ile to kosztuje. Jak koledzy piszą niektórzy nie pryskają wcale i też rośnie.
Idź do swojego sprzedawcy powiedz że chcesz tanio kup to na co Cię stać i pryszcz byle szybciej..

649

Odp: Żyto

Albo miejscowy kwas w ziemi też tak się objawia. Mam takie dwie łaty, że na jesień zboże wygląda jak w innych miejscach, na wiosnę na początku też a później jaśnieje, żółknie i na koniec całkowicie usycha.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

650

Odp: Żyto

Żeby żyto uschło to musiałby być fest kwas pewnie w okolicy pH4 .

651 Ostatnio edytowany przez androl (2017-04-03 21:58:56)

Odp: Żyto

Na ph 4 żyto urośnie, kupiłem kiedyś pole z zasiewem, dało 3,5 t/ha a ph było tam 3,9. Obstawiam raczej brak podłoża, piach na kilka m i daleko woda.

652 Ostatnio edytowany przez Stachu (2017-04-04 09:56:21)

Odp: Żyto

W poniedziałek będę pryskał bo deszcze od jutra do piątku. Dziś kolega ma zobaczyć. Wyglada fajnie ale boje się bo w tamtym roku miałem smułkę na prosie i obstawiam, że przez częste nawożenie gnojówą. Krzysiu materiał własny zaprawiony. Żyto syntetyczne. Bojko właśnie wyszło i wyglada pięknie. Czytałem, że ono jest całkowicie wolne od chorób grzybowych. Zawsze mam dylemat na mikro. Nie wiem czy ekolist będzie dobry czy coś w prochu. Caldena albo maximus.

653

Odp: Żyto

Co dasz to będzie byle było w tym co potrzeba. NIe powdpowiadam Ci co dokładnie bo inny sklep inny asortyment. Napewno daj siarczanu z 10-15 kg/ha + 200l

654

Odp: Żyto

Dziś był kolega i mówi, że na 100% nie ma grzyba tylko miejscami niedobór czegoś wiec mikro plus siarczan plus mocznik. Dziś kobieta w sklepie polecała mi Mocznik wpłynie z Eko listu i nie mam przekonania stosowali ście już taki? Czy lepiej tradycyjne w workach?

655

Odp: Żyto

daj z worka, a siarczanu z 10 kg maks

mdw

656 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-04-04 16:17:15)

Odp: Żyto

A co jest tańsze? Trzeba brać poprawkę na niektóre cuda i wynalazki często to tylko hłity marketingowe.

Kawa wypita do roboty...

657

Odp: Żyto

Tak mi się wydaje. Ile dać mocznika i siarczanu na beczkę 500l przy wydatku cieczy 250l/ha?

658

Odp: Żyto

mocznik 10-12% siarczan 2,5% jednowodnego  albo 5%siedmiowodnego

659

Odp: Żyto

Wczoraj skończyłem pryskać mikro amino z maximusa plus mocznik plus siarczan siódemka z caldeny. Kiedy mogą być efekty?

660

Odp: Żyto

W sierpniu.... Ja swoje z brakami prysnołem parę dni temu i efektów nie ma. Warunków na poprawkę też brak.