661

Odp: Żyto

Mówisz o temperaturze?

662

Odp: Żyto

http://i68.tinypic.com/2ew2vba.jpg

Robione przez brudną szybę ciągnika wink Brasetto 5-6 klasa, też za miesiąc pod kosę.

663

Odp: Żyto

Jak Ty pod tą górkę  kombajnem wjeżdżasz? wink

664

Odp: Żyto

Jakoś wjechałem wink z 3 ha narąbałem 11 zbiorników czyli około 6 t/ha jestem zadowolony, jak zawsze zresztą z tej odmiany.

665

Odp: Żyto

A u nas na lekkich glebach żyto to lekka katastrofa ,sypie dużo gorzej niż w zeszłym roku. Rozmawiałem z sąsiadami mają tak samo.

666

Odp: Żyto

Moje ma za mokro. Dostało brzydkiego koloru. Ni to żółty ni brązowy. Można mu pomóc? W wodzie nie stoi. Ścieżki przejezdne. Jak by podać mu NPK dolistnie? Czy to bardziej brak powietrza  na który nie pomogę? A może brona?

667 Ostatnio edytowany przez androl (2017-10-22 14:31:22)

Odp: Żyto

http://i66.tinypic.com/fml8gj.jpg

Tak poglądowo, bo mam taką sytuację nie tylko na tym polu. Trochę opadła, widać na zdjęciu jak duża była ta kałuża. Nic tam tej jesieni już nie zrobię, inni mają jeszcze gorzej.
Dopiero zauważyłem, w lewym dolnym rogu zdjęcia ironicznie stoi sobie deszczomierz.

668

Odp: Żyto

Dziś żyto skrócone 2 raz. Oby ustalo

Siły na zamiary zmierz....

669

Odp: Żyto

Czym jechałeś 2 raz? I nie mów że dziś przy tej piździawie!

670

Odp: Żyto

Jechałem etefonem. Z rana nie wiało. Potem to masakra była.

Siły na zamiary zmierz....

671

Odp: Żyto

Ty kolego chyba cierpisz na bezsennosc😄

672

Odp: Żyto

ja dzis tez o 3 wstałe i pojechałem pryskac marchew

Rolnik z powołania:-)

673

Odp: Żyto

Czasami cierpię smile jak za dużo na głowie to się spać nie chce wink

Siły na zamiary zmierz....

674

Odp: Żyto

Piotrek1990 napisał/a:

Czasami cierpię smile jak za dużo na głowie to się spać nie chce wink

Idź do apteki i poproś lek Nasen  pół tabletki spokojnie starcza sam korzystam co któryś dzień śpisz spokojne 5-6 godzin ale jaki sen wstajesz naprawdę wyspany pomaga. Szkoda się męczyć.

675

Odp: Żyto

Chciałem jechać po etefon a tu na polu żyto się kłosi.
Zobaczę może etefon pójdzie tuż po kłoszeniu.

676

Odp: Żyto

U mnie się już całkiem wykłosiło ,na jednym kawałku przesadziłem z azotem ,ciągnie do góry jak szalone ,mam nadzieję ,że wszystko nie legnie...

677

Odp: Żyto

U mnie też wczoraj na metrze było parę kłosów. Ale skrócilem wtedy co pytałes Krzysiek.
U Was też mroziło?

Siły na zamiary zmierz....

678

Odp: Żyto

Mrozu nie było ,ale rano w grubej bluzie mi było chłodno ,na termometr nie spojrzałem ale raczej więcej niż +5 nie było...

679

Odp: Żyto

O 1:30 były 4 stopnie rano było chłodnirj ale bez przymrozku
troszkę zimno na wschody kukurydzy

680 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-05-05 14:46:01)

Odp: Żyto

U mnie 1.30 w nocy na termometrze pół stopnia. Samochody i dachy siwe. Dlatego pytam. Rzepaki pąkami uciekły w Łan

Siły na zamiary zmierz....