741

Odp: Żyto

To Adam ostro wciska u siebie na terenie materiał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

742

Odp: Żyto

Nie mam wielkiej chodowli więc tyle by tego wyszło,a pytam się dlatego bo dałem ojcu taką propozycję żeby dać tam gnoju a on powiedział "obornik pod żyto?!" Nie wiem jak on tam kiedyś robił ale mówił że obornik to daje sie pod ziemniaki a dopiero po tym żyto,ale my ziemniaków nie sadzimy więc co się stanie jak dam i tak niewiele tego obornika, wolę sie dowiedzieć od was niż od człowieka starej daty co uważa 4,5 t/ha za rekordowe plony,czasy sie zmieniły więc trzeba robić inaczej.
Skończyłem szkołe bardziej z profilu mechanicznego więc o uprawach to były podstawy... z czego się jeszcze śmiałem bo większość to przestarzałe metody.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

743

Odp: Żyto

Ale dla 10 ton Nie warto się bawić. Szkoda jeździć.
Laszek tak ostro, że wziąłem 1 jednostkę od Adama a resztę tj. 8 od stałego dostawcy ;P

Siły na zamiary zmierz....

744

Odp: Żyto

Adam to jest dobry cygan i bajkopisarz... Te jego historię i plony... wiesz o czym piszę ☺

E 516 na części
Telefon 695 076 269

745 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-08-21 23:53:24)

Odp: Żyto

Nie do końca się zgodzę. Doradzić tez potrafi w ochronie. Choć niekiedy mamy różne poglądy na ten sam temat smile rzepak po sąsiedzku poprowadził w tym roku na 3100. Także ładnie. .. fakt że był zasiane w terminie a nie jak mój 13 dni po terminie

Siły na zamiary zmierz....

746

Odp: Żyto

Nie mówię że zawsze. Znać też się zna bo jak by się nie znał to nie pracował by tam gdzie pracuje. No ale prawić to prawi jak stary... czym to on nie jeździł i ile nie nakosił. Wkurzające jest tylko to że przykładowo żamawiasz 10 worków qq a przychodzi 12-13 I wtedy zaczyna biadolić że więcej też Ci się przyda bo czasem zabraknie... i cena nie zawsze ma fakturze jest taka jaką on podaje przy zamówieniu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

747

Odp: Żyto

Jezdzić jeździł to mogę potwierdzić:) maszynami o których ja nawet nie śnię. NH, JD, Claasami. Z nim krótko -zamawialem tyle więc tyle ma być. Cena -zawsze pytam przed zamówieniem i taka teź ma być na fakturze. Sam wiesz jak to działa.  Musi umieć lać wodę żeby coś sprzedać bo bez tego ani rusz

Siły na zamiary zmierz....

748

Odp: Żyto

forszaj303 marek napisał/a:

Nie mam wielkiej chodowli więc tyle by tego wyszło,a pytam się dlatego bo dałem ojcu taką propozycję żeby dać tam gnoju a on powiedział "obornik pod żyto?!" Nie wiem jak on tam kiedyś robił ale mówił że obornik to daje sie pod ziemniaki a dopiero po tym żyto,ale my ziemniaków nie sadzimy więc co się stanie jak dam i tak niewiele tego obornika, wolę sie dowiedzieć od was niż od człowieka starej daty co uważa 4,5 t/ha za rekordowe plony,czasy sie zmieniły więc trzeba robić inaczej.
Skończyłem szkołe bardziej z profilu mechanicznego więc o uprawach to były podstawy... z czego się jeszcze śmiałem bo większość to przestarzałe metody.

Ja pod żyto na słabych glebach zawsze daje obornik i efekty widać. No tylko ,że ja mam go aż nadmiar więc woże praktycznie pod wszystko.

749

Odp: Żyto

Tak ale 10 ton to tyle co nic. Sam obornik rzuciłem na próbę pod żyto i zobaczymy. Ale nie 10 ton...

Siły na zamiary zmierz....

750

Odp: Żyto

10 t na 1ha  bobka kurzego potrafi zdziałać cuda .....

751

Odp: Żyto

No ale kurzy to sam miód. Chyba już z tydzień czasu chłopaki wożą na 3 gnojary po okolicy to jak jest ktoś na linii wiatru to nieciekawie. Ale lepsze to niż aromat z utylizacji bo wtedy to aż słodko w gembie...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

752

Odp: Żyto

Sam chciałem to kupić ale kurde czym to roztrzepać... pomiot

Siły na zamiary zmierz....

753

Odp: Żyto

U nas to wozili normalnie polskim rozrzutnikiem czarna białostocka i szło normalnie,no chyba że nie masz rozrzutniaka wcale.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

754

Odp: Żyto

Piotrek takim flieglem fajnie idzie. Kumpel teraz takim jeździ u Henia tyle że ma trzech osiach i do tego axion 950

E 516 na części
Telefon 695 076 269

755

Odp: Żyto

Mają u Nas Fliegla. Mają Brocharda.  Mają Pichona.  Tylko czasu nie mają tongue a ja lubię być też niezależny.

Siły na zamiary zmierz....

756

Odp: Żyto

To kupuj strautmana😁 a Janusz też kupił jakaś gnojare? Dawno to nie widziałem chyba ponad rok to wtedy gadał że chciał coś na jednej ośce

E 516 na części
Telefon 695 076 269

757

Odp: Żyto

Ma Pichona ale nie o tym temat wink

Siły na zamiary zmierz....

758

Odp: Żyto

Taty żyto Helltop w ziemi. Kurzawa niesamowita...

Siły na zamiary zmierz....

759

Odp: Żyto

Zwróćcie uwagę na grzyba w oziminach.w życie rdza i mączniak

Siły na zamiary zmierz....

760

Odp: Żyto

Po co się było tak spieszyć z siewami ?