661

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

2000 boliwijskich pesos.
czyli jednak trzeba zmienić tryb, masz rację.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

662 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2017-01-09 08:35:10)

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

8 tyś do negocjacji za e281 w wizualnym stanie ok. Tylko noże niby uszkodzone pewnie co poszło dodatkowo z QQ i efekt taki... Ale to nie drogi dynks ale jak wszystko zrobić to parę stówek wyjdzie... 2 hedery do trawy no i QQ... Warto Nnie warto? Nie daleko mnie tak bardzo....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

663 Ostatnio edytowany przez Fenol (2017-01-09 10:30:27)

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

ona musi działać, noże to nie jest coś drogiego, faktycznie. Weź kogoś kto takie coś ma nie włączy wszystko jedno za drugim i będziesz wiedział, widział i co na pewno to słyszał jak coś nie będzie chodzić.

Kraniu jak wygląda ostrzałka w E 281, gdzie to ustrojstwo dostałeś?
Koseś możesz zapodać foto zainstalowanej dmuchawy? stare zdjęcia nie działają. Skąd wziąłeś do niej napęd?

Czy jak zwiększę zębatkę odbierającą napęd na skrzyni posuwów -ta 3 rzędowa- o 100% co da teoretycznie długość sieczki polowę tego co jest teraz to czy pompa kręcąca się połowę wolniej da radę podnieść heder, obrócić kołami i obrócić rurę?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

664

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

zrobię fotkę to wrzucę tą ostrzałkę  kupiłem od gościa co maszynę na części przeznaczył fajna rzecz pod warunkiem ze masz kosy równo podstawione

665

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

czy ktoś może wsadziś foto zamocowania ostrzałki  a zwłaszcza płaskownika który po przesunięciu kamienia obraca głowicę?
bardzo proszę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

666

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

witam po długiej nieobecności panowie jak zdjąć koło pasowe z bębna sieczkarni chcę wymienić łożyska mam wyjęty bęben nie mogę wyciągnąć klina jednego urwałem a mowa ruszyć koło od nowości zapewne nie zdejmowane  scągaczem nawet nie drgnie grzaniem nie wiem czy coś zeby wału nie popsuć

667

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

klina przyspawać do ,,bomby,, i na bombe wybić

mdw

668

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

kraniu napisał/a:

witam po długiej nieobecności panowie jak zdjąć koło pasowe z bębna sieczkarni chcę wymienić łożyska mam wyjęty bęben nie mogę wyciągnąć klina jednego urwałem a mowa ruszyć koło od nowości zapewne nie zdejmowane  scągaczem nawet nie drgnie grzaniem nie wiem czy coś zeby wału nie popsuć

W tamtym roku przerabiałem taką samą sytuację , najpierw kupiłem drugie koło potem stare pociąłem boszem i wymiana łożysk nie zajęła za długo , ale fakt tanio nie było koło 500 .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

669

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

To w dobrych pieniądzach koło kupiłeś. Nowe widziałem po 1,8tysia. Z tym kołem jest roboty od chu.... Znojomy jerw grzał, jal jest luz za kołem to lekko wbijał, wyciąga kliny i potem koło takim *** ściągaczem.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

670

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Ja kupiłem używkę.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

671

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

ja koło zdejmowałem na maszynie, kliny przyspawałem do ceówki która miała dodatkowo specjalne wyciecie, w które wchodził dodatkowy klin, którym delikutaśnie wybijałem pacjentów.
Potem zablokowałem bęben przed obracaniem się wziąłem dwie osie fi 55, dł 2,5 m, wsadziłem w szprychy koła, jedna oś w górę jedna w dół, i poszło.
Koszt? 10 zł na wd-40

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

672

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

dzięki za rady narazie odpuściłem mam bęben drugi z łożyskami założe i zobacze jak będzie przez zimę powalczę z nim

673

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Chłopaki mógłbyś ktoś wstawić foto kiszonki z qq po e281 ? Chciałbym zobaczyć jak mniej więcej wygląda ścięta masa po tej maszynie. O ile ktoś z was jeszcze tym pracuje. smile

674

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Troche odgrzeje ten temat. Panowie ogladalem szmitke w niedziele i mam mieszane uczucia co do tej maszyny, pomijam jej walory estetyczne i stan techniczny ogladanego egzemplarza,
Powiedzcie czy ktos to jeszcze eksploatuje?
Jak ta maszyna jest w stanie ciac zielona mase, przeczytalem caly temat i w sumie chwalicie je ale z opini w naszych okolicach kazdy ktory slyszy o niemce w QQ puka sie w glowe ze chce to kupic...
I co tu zrobic 😣 ogladalem jeszcze niebieska wiec stara, heder miala juz nowszy do naprawy lancuchow, w sumie kpl. 2 lata pod chmura wiec malo apetyczna, jeden heder do niej jest, ale cena mnie kusi 5tys do nego wiec jak za zlom...

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz

675

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Najmij jaguara i spokój, inna jakość sieczki. A do zielonek to samozbierającą i zobaczysz jakie wtedy śmieszne zużycie paliwa i robisz sam

E 516 na części
Telefon 695 076 269

676

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

W silniku z sieczkarni w jaki sposób należy montować wtryskiwacze. Nie ma żadnych blokad i w sumie jest możliwość wkręcenia ich na oko...

677

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

A to nie mają kołków ustalających jak 4VD

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

678

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

właśnie wkręcane nakrętka i niby jest tulejka z wpustem ale wszystko lata i nie ustawi na niej.

679

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

jadę po Marala 190 w polskę dla moich przyjaciół niemieckich  ,tak ten sprzęt kochają ,A to  ich filmy   https://www.youtube.com/watch?v=e_5RptaCrvo         https://www.youtube.com/watch?v=hS_DNwRYlkg                  https://www.youtube.com/watch?v=U3sTKll5idk

Leszek   dla kolegów'

680

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

znalazłem rodzynka z 1997 r za 30000 zł i wróci pewno do Niemiec do macierzy.

Leszek   dla kolegów'