81

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Są po to żeby wałki nie ślizgały się po masie .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

82

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

masa zielonki nie jest wciągana gwałtownie tylko jest docisnięta i bęben równomiernie tnie i ma lżej a ślizgną się tarczki w skrzyni prędzej a nie walce

83

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Ale jak pęknie sprężyna albo linka to za chiny drugie walce nie pociągną nie ściśniętej masy .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

84

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

pod kabiną są dwa koła zębate które napędzają wałki na jednym z nich jest sprzęgło ono może ci puszczać. Rozkręcyć, wyczyść, zakręć solidnie i będzie cacy smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

85

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Koledzy czy można kupić za 10tyś dobrą sieczkarnie?

86

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Mysle ze tak,sasiad kupil w sierpniu za 10 tys z trzema hederami rok 1988,wlozyl w nia cos kolo tysiaca i kukurydze kosil bez awarii.

87

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

przedmówca ma zupełną rację, trzeba się czaić i wybierać maszynki smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

88

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Do czego jest potrzebny heder do zielonek,bo przecież nikt nie robi kiszonki na mokro?

89

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Potrzebny jest,np.do ciecia trawy dla krów,robienia kiszonek z gpsu a nawet do ciecia kukurydzy jak mala jest,w zeszlym roku sciolem 10 ha kukurydzy tym hederem bo taka niska byla u ludzi.

90

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Witam panowie ja właśnie wczoraj przyprowadziłem sieczkarnie z 1986 roku z trzema hederami dałem za nią 10 tyś i przy wiosennych sianokiszonkach zobaczymy na co ją stać. W razie problemów zwrócę się z uprzejmą prośbą do użytkowników tej maszyny. Mam nadzieje, że mogę na was polegać panowie smile i tu już pierwsze pytanie dotyczące dźwigni posuwów masy... w jakim położeniu jaki posuw??

91

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Cześć Krzychu !
Dobrze trafiłeś, tu są Goście dobrzy w tym temacie.

92 Ostatnio edytowany przez pawelg (2010-02-21 19:51:24)

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

No to by było tak , dżwignia do samego tyłu kabiny posów średni , następnę położenie w stronę siedzenia krótkie , a do samego siedzenia długie. Inaczej mówiąc położenie L długa , K krótka , M średnia.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

93

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

wielkie dzięki. Mam nadzieje, że jak spędzę sezon na maszynie też będę mógł w czymś pomóc. Pozdrawiam

94

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

krzychoo124 oj dowiesz się na pewno dużo i sam stwierdzisz ze to prosta w obsłudze maszyna.

95

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

witam:) ja jestem nowy na tym forum i w tym temacie:)
mam pytanie: czy sieczkarnie e281 były oryginalnie wyposażone w gniotownik??(ten ze stożkowymi kolami) a co to jest ta tarka??? mógłby mi ktoś przesłać jakieś foto???
bo rozważam właśnie zakup takiego sprząta:)
z góry dziękuje

96

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Oryginalnie nie miały gniotownika , a tarka to takie jakby cepy z kombajnu zamontowane w wannie i ma za zadanie rozcierać masę a przede wszystkim ziarno kukurydzy , i powiem Ci że spełnia swoje zadanie , mam tarkę więc mówię z doświadczenia . Foto nie mam a sprzęta polecam jak kupisz coś miłego to będziesz śmigał że hoho.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

97

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

Zgadzam się z pawelg,a z foto będzie ciężko bo żeby cyknąć zdjęcie tej tarki to trzeba by ją wymontować.

98

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

wersje maral wychodziły z gniotownikami i z automatu miały większe silniki. tarka wyglada jak dwa cepy od kombajnu wkomponowane z powierzchnię wanny. masa jest przecierana między nimi a powierzchnią noży na bębnie w czasie wyrzucania masy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

99

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

a ja widziałem na żywo fortschitta E 281c  z gniotownikiem, możliwe jest założenie go dodatkowo?? ta tarka daje sobie rade z przetracaniem ziarnek??

100

Odp: Sieczkarnie Fortschritt

tzn chodzi mi czy dużo przepuszcza całych ziarnek?