1

Temat: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

Cześć, opowiem Wam długą historię, groteskę, tragedię i kabałę.
Kilka dni temu zdjąłem pokrywę zaworów bo klekotały, okazało się że rurka która jest osią zaworów klawiatury która jednocześnie rozprowadza olej pękła i zsuwał się jeden młoteczek i nie naciskał na zawór lub słabo naciskał. W każdym razie wymieniłem, oszlifowałem młoteczki klawiatury wyregulowałem i chodził jak ta lala. parę dni temu do nocy zwoziłem baloty kolego fergajem bo ma tura, chciałem zabrać przyczepy 385 aby nie odpinać co chwilę, gdy ruszyłem jechałem na pełnej pipie. po ok 1,5km jazdy zaczął stukać i przerywać. Gdy dojechałem na pole było już gorzej nierówna praca, uznałem że to zawory a z racji tego że zaczęło to brzmieć już bardzo poważnie zostawiłem przyczepy koledze i doczłapałem się do domu, zauważyłem że istniały pewne obroty ok 1300-1500 bez obciążenia na asfalcie że przestawał stukać. Było po pierwszej i zostawiłem ciągnik do rana., ciśnienie ok, temperatura ok, sporo dymu z komina wcześniej tak nie było, dym szaro ciemny, gęsty, na wolnych obrotach więcej. pozoim oleju maks. Rano sprawdziłem to samo wsiadłem do ciągnika chciałem przejechać się parę kroków, po podwórzu po gdzieś 30 sekundach jazdy chciałem zawrócić wcisnąłem wsteczny, ciągnik stoi, o jest grane? Wcisnąłem bieg 1 na przód, stoi, ani drgnie, czułem że biegi weszły. W tym momencie coś zagrechotało i ciągnik zgasł, ciśnienie było ok temperatura zimny, w tym czasie cały czas hałasowało w silniku. Odpalić nie idzie, kręci się koło zamachowe pompa wspomagania działa silnik nawet nie zagada. Zaciągnąłem ciągnik na bok, dziś zajrzałem do zaworów, wszystko jest super, odniosłem wrażenie że sprzęgło z kołem zamachowym odsunęło się pod silnika lub tak mi się wydaje, znalazłem tam też troszkę opiłków. Nie mogę zrozumieć co się stało, nie są to zawory ale stukał i  nie równo pracował, do tego te sprzęgło i brak jazdy mimo włożonego biegu. I te nagłe zgaśnięcie. co podejrzewacie? Od czego zacząć poszukiwania, przychodzą mi do głowy takie waianty, pęknięty wał, zerwane sprzęgło z wału razem z kołem zamachowym, ścięte kliny na rozrządzie. Szkoda mi bardzo tego ciągnika włożyłem parę złotych w ten traktor, wszystkie pompy nowe i po regeneracji, robił przy zwierzętach teraz działam forszem. Bardzo proszę o wskazówki przyczyny.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

dziwne .. ale zacznij od ściągnięcia miski   i zobacz czy wogule wał się kręci  ...  byc może pękł ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

właśnie to zrobiłem kręcę kołem zamachowym a wał stoi w miejscu, stopy korbowodów na swoim miejscu, wszystko ciasno trzyma, zaraz będę odkręcał kopyto pierwsze od strony koła zamachowego.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

Przy odrobinie szczęścia masz tylko zerwane śruby  mocujące kolo zamachowe .

5

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

stawiam na ukręcony wał

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-08-11 20:10:22)

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

nie znam konstrukcji ale wały chyba nie pękają na podporach tylko raczej na korbowodach albo pomiędzy korbowodem a podporą. Fenol nic nie widział.....  Mi się wydaje że ktoś nie dokręcił koła zamachowego....

7

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

widziałem  już 2 przypaki ukręconego wału  przy kole zamachowym  więc bym się nie zdziwił ...  jeden przypadek widziałem w BMW 320  gdzie wał pękł na  podporze środkowej i silnik nadal chodził ale się nie wkręcał

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

no proszę.....

9

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

Na dzień dzisiejszy wiem że to nie wał, chyba że upierniczył się na kołnierzu gdzie mocowane jest koło zamachowe. Czeka me tam jeszcze hekatomba roboty.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

Nie będę zakładał nowego wątku, napisze tutaj. Silnik mi zgubił ciśnienie, ma 1000mth od remontu kapitalnego w zakładzie w Pniewach, jak zapala rano to mam 4 atmosfery, jak trochę pochodzi to na wysokich ma 2, na niskich już 0, jak w pługu pochodzi z godzine to na maksymalnych obrotach ledwo wskazówka się unosi. Więc możliwe żeby po tylu godzinach już było po wale? Co polecacie zrobić? Jeżdzić tak, pokombinować z podkładkami w pompie olejowej czy szlif, nowe panewki itp?

11

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

a zegar choć dobry masz ? może pompa tylko wysiadła?

12

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

niewydostanieszsie ten temat jest prosty i trudny ,prosty jak trawisz za pierwszym razem czyli zawór ciśnieniowy.Często bywa że jakiś opiłek do delikatnie przytnie a trudny jak sprawdzisz zawór a tu dobry ,sprawdzisz pompę(tu trzeba sprawdzić wydajność i jakie daje ciśnienie czyli musisz podłączyć ją pod wiertarkę ale musisz znać obroty i wtedy poznasz jej wydajność a później ją przydławić i zobaczyć jakie robi ciśnienie.Jakie to powinny być wartości to dokładnie nie wiem musisz poszukać w necie.Możesz ją ocenić wizualnie jakie są wytarcia tulejek i trybów ale nie wiem czy to ci coś pomoże bo wytarcia będą ale czy wystarczające na te objawy.) a pompa dobra ,zrobisz szlif a tu bez zmian.Możliwe że odkręciła się panewka ale by stukało.Może ciągnie powietrze sprawdź czy olej nie jest zburzony no i filtr czy dobry.

13

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

Mojemu szwagrowi pękł przewód olejowy w skrzyni korbowej silnika i też mu tak spadło, ale to z minuty na minutę. Na razie awaryjnie jeździ ale ma to naprawiać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

moja jak się rozkraczyła tak jeszcze nie naprawiona

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

15

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

a wiesz już co dokładnie jej dolega?

16

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

moze byc tak że smok ci się odkrecił i puki olej zimny ciśnienie ma a jak się zagrzeje  to  juz łapie powietrze ... miałem coś takiego w C330 ... aż wał zajechałem

byc może  ale mało prawdopodobne   korek na wale ci się wykrecił ale to raczej ciśnienia od zera by nie było ...

zamień  zegary   w ciągniku  na zegar od powietrza puśc  ciśnienie oleju i sie dowiesz czy zegar nie kłami  ... najprostszy sposób  jak jest to przekręcic rurki po  prawej stronie kabiny  (patrzac z fotela kierowcy )
od zegarów idą jedna obok drugiej  wystarczy zamienic je i zobaczysz  czy  to to czy może nie ...

a najpewniej bym obstawił pompe olejową  .. chodź jak miska ściągnięta będize to nie szkodzi zobaczyc na panewke korbową

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

Nie, na 100% tego jeszcze nie wiem. Skontrolowałem wał i jest cały. Muruję teraz w stodole hotel dla opasów, za osiemdziesiątkę zabiorę się jak spłynie kasa za mleko czyli gdzieś 11grudnia.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

18

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

Zwrócili kasę za paliwo, dziś rozkręciłem ciągnik na pół. Sprzęgło to kupka złomu, tarcza zjechana niemal doszczętnie, młoteczki też kupiłem nowe bo tam nie było co ratować. Łożysko, igiełki, śruby, docisk zostanie, spękany trochę jest.  Wałek ten który napędza skrzynię też nowy, wydałem 500zł. Sprzęgło oberwane na kołnierzu na wale, śruby zostały w wale, myślicie że mogę podgrzać palnikiem ten kołnierz aby wydostać te ułamane śruby?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

19

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

próbowac wykrecic  ....   nawiercic  wiertłem   i próbowac wykrecac  grzanie to marny pomysł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Ursus 385, silnik, rozrząd, pęknięty wał, sprzęgło??

Przemek nie wiem czy Ci to pomorze ale ja wykręcam ukręcone śruby tak że nawiercam zdejmuję rączkę z pilnika i ten kwadrat wbijam i przeważnie zawsze się udaje wykręcic.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl