41

Odp: wspomaganie kierownicy

orbitrol pracuje przy cisnieniu 9 mpa czyli 90 atmosfer i jest to cisnienie ktore pozwoli nawet na krotkim RAMIENIu pracowac

42

Odp: wspomaganie kierownicy

Uwierz mi że pompy hydrauliczne dają podobne ciśnienie (różne mogą mieć wydajności w litrach/min) natomiast za ciśnienie w większym stopniu odpowiada rodzaj i gęstość oleju. I wiem że w MTZie założyłem sporo wydajniejszą pompę od wspomagania i wspomaganie poprawiło się wcale niewiele.... a po pewnym czasie spadło do tego samego poziomu........

43

Odp: wspomaganie kierownicy

maxi900 napisał/a:

Uwierz mi że pompy hydrauliczne dają podobne ciśnienie (różne mogą mieć wydajności w litrach/min) natomiast za ciśnienie w większym stopniu odpowiada rodzaj i gęstość oleju. I wiem że w MTZie założyłem sporo wydajniejszą pompę od wspomagania i wspomaganie poprawiło się wcale niewiele.... a po pewnym czasie spadło do tego samego poziomu........

pompy daja wiele wyzsze cisnienie niz jest w orbitrolu najslabsza jaka znam jest w c330 i pracuje na 12,5 mpa  c 360 16,5 mpa forsz 16/17,5 mpa .A to sa cisnienia na jakich pracuja a wytworzyc moga znacznie wiecej dla przykladu w bizonie pracuje na 13,5 mpa a podłaczona na stole dymała do 55 mpa.No i najwazniejsze -jak pompa sprawna to nawet wode tłoczy do nominalnego cisnienia,jak zuzyta to tylko gęściejszy olej moze jej pomóc albo naprawa

44

Odp: wspomaganie kierownicy

Mam problem ze wspomaganiem. Ostatnio zaczęliśmy jego rozbiórkę ponieważ ciekła górna pokrywa i przy wąsie na dole. Na szczęście uszczelniają je standardowe oringi dostępne w każym sklepie rolniczym. Problem zaczął się przy siłowniku. Jest tam taki uszczelniacz czy jak to tam nazwać ... w katalogu ma to numer 103 w dziale 8611... opisane jest jako Aussenlipenring A 80, TGL 6359-WS 1.1019.... ktoś wie czy jest to jakiś standardowy uszczelniacz i jakie są jego wymiary jakbym miał np w Agromie kupować... no i jeśli to nie uszczelniacz to jaka jest tego czegoś prawidłowa nazwa tongue

45 Ostatnio edytowany przez Marcino (2008-01-27 13:32:39)

Odp: wspomaganie kierownicy

myśle że ci chodzi o marszety na tłoku ten tłok jest rozbieralny. ja je wymieniałem i kupiłem oryginalne w toruniu w sklepie IFA-TŁOK na ulicy polnej

46

Odp: wspomaganie kierownicy

po rozbiórce serwa zrozumiałem dlaczego on ciekło od strony wąsa... po prostu był przeciek z siłownika do komory w której ten wałek pracuje.... a chyba w tej komorze nie powinno być ciśnienia..... bo gdyby było to u dołu powinien być simering a jest tylko oring ... dobrze mówie czy się mylę?? smile

47

Odp: wspomaganie kierownicy

mi pekła obudowa serwa (poczytaj pierwszy post w tym temacie)a wine miało za duże ciśnienie w układzie

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

48

Odp: wspomaganie kierownicy

Chciałbym się dowiedzieć jak u Was działa wspomaganie kierownicy oraz jak podnosi pompa hydrauliczna, chodzi o ZT 303 E.     
Podczas jazdy kierownicą da się kręcić jedną ręka,ale na postoju muszę walczyć z kierownicą.Z przodu mam te szesze opony ,kierownicę wstawiłem od wartburga, a pompę wspomagania wymieniłem na nową.Czy one wszystkie tak mają , czy może jest coś z orbitrolem?Hydraulikę zalałem raczej rzadkim olejem LH 38,czy prawidłowo?W Claasie zalałem gęstrzym LH68,a wspomaganie jest ideallne i dużo lepsze jak w ZT.Tylko, że podczas żniw temperatury są raczej wysokie, a gęstrzy olej staje się rzadszym.
A teraz pompa. Jak odpalę zimny silnik ,to pompa trochę jest silniejsza niż później.Pług mam dość długi (około 5 m} i dośc ciężki (ponad tonę)-Rabewerk 4*40 na ażurach i z przedpłużkami. Jeżeli orzę płytko i lekkie ziemie to nie ma problemu, ale gdy orzę glińsko i trochę głębiej to często najpierw troszeczkę cofam do tyłu,a dopiero potem podnoszę pług.
   Czy takie zachowanie mojego traktorka mieści się w normie, czy też mogłoby być trochę lepiej? Proszę o odpowiedż.

Odp: wspomaganie kierownicy

Myślę, że trzeba by było pompę zregenerować. U mnie jest podobnie. Mój pług też pewnie tyle waży i przy rozgrzanym oleju z jego podniesieniem są kłopoty. Z roku na rok coraz gorzej. Przy okazji. Czy ktoś wie, jaka jest pojemność oryginalnego tłoka od wspomagania przy ZT 303. Chodzi oczywiście o wspomaganie na orbitrolu. Mam serwo ale chcę je wywalic na zbity pysk bo to jest badziewie. Wymyśliłem, żeby od serwa odkręcić ten cały siłownik ze ślimakiem i zastąpić go zwykłym siłownikiem dwustronnym, oraz dodać oczywiście orbitrol.

50

Odp: wspomaganie kierownicy

Zenek podnośnik i wspomaganie zasilają różne pompy nie wiem którą wymieniałeś. Natomiast jeśli chodzi o przeróbkę wspomagania to jest o tym na forum

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

51

Odp: wspomaganie kierownicy

Wymiieniłem pompę od wspomagania.Proszę o odpowiedź jak powinien zachowywać się podnośnik z pługiem oraz wspomaganie kierownicy, bo być może ja za dużo oczekuję od tego traktra.

52

Odp: wspomaganie kierownicy

u nas w 303 wspomaganie na wysokich czy na niskich obrotach to kreci sie lekko a podnosnik podnosi pług atlas nawet jak jest zabity słoma tylko trzeba uwarzac zeby przodu nie podniosło gozej jest w 323 tam chyba pompa słabo daje ale mam drugą to sie wymieni ale to przy okazi bo to kupe roboty

53

Odp: wspomaganie kierownicy

U mnie na postoju to trzeba dobrze walczyć z kierownicą.Czy to normalne? (ZT 303 E)

54

Odp: wspomaganie kierownicy

nie to nie normalne  moze ci pada orbitrol neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: wspomaganie kierownicy

A co zrobić z orbitrolem? Ryzykować kupno używanego, a może to gdzieś się regeneruje?

56

Odp: wspomaganie kierownicy

podpasować od bizona 500zł

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

57

Odp: wspomaganie kierownicy

Ta za 500 to nówka czy raczej nie?

58

Odp: wspomaganie kierownicy

tam gdzies koło orbitrolu  jest zawór moze to przez niego wiem ze cos sie pod niego podkłada i niby sie lepiej kreci

59

Odp: wspomaganie kierownicy

Bardzo proszę o jakieś szczegóły z tym zaworem koło orbitrolu.Ludzie mówią ,że orbitrol rzadko siada .Czy to prawda?Jak jadę to nie ma problemów i jest całkiem przyjemnie.Tylko na postoju jest ciężko.

60

Odp: wspomaganie kierownicy

tata mówi ze za orbitrolem jest taki zawór na takiej podstawie kwadratowej na 36 klucz mówił ze to pomagało podkładał tam podkładkę ale kolego u nas na wolnych obrotach też czuć opór nie wiem może to pompa sprobuj może akurat, a może sie mylę