121

Odp: wspomaganie kierownicy

Witam. Panowie mam mały problem z wspomaganiem kierownicy. Ciągnik stal miesiac czasu i dziś go odpalilem. pojechalem z przenica wszystko pieknie ruszam z wagi i nagle mi zginelo wpomaganie.
Myślałem że to pompa a to byl zapowietrzony uklad.
Dlaczego sie tak moglo stac??
Dziekuje

122 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-02-16 19:01:24)

Odp: wspomaganie kierownicy

Dolej oleju ponad stan tak do samej góry wężyka i już nigdy się nie zapowietrzy.Chyba że masz nieszczelność na przewodzie dolotowym ale to już inna bajka.

123

Odp: wspomaganie kierownicy

A tak na 90% masz zużyte uszczelniacze na wałku pompy i tamtędy zaciąga powietrze.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

124

Odp: wspomaganie kierownicy

oleju to mam pelno az za duzo.
to pewnie te uszczelniacze ale pojezdzimy i zobaczymy jak sie powtorzy to bede dzialac

125

Odp: wspomaganie kierownicy

radek zt 323A napisał/a:

Witam. Panowie mam mały problem z wspomaganiem kierownicy. Ciągnik stal miesiac czasu i dziś go odpalilem. pojechalem z przenica wszystko pieknie ruszam z wagi i nagle mi zginelo wpomaganie.
Myślałem że to pompa a to byl zapowietrzony uklad.
Dlaczego sie tak moglo stac??
Dziekuje

Masz dziurawy przewód między pompą tą pod chłodnicą a zbiornikiem oleju.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

126

Odp: wspomaganie kierownicy

A przeguby dawno smarowałeś? bo ja co prawda mam zt300 ale jak go kupiłem to też mi się przyciął na zwrotnicach na tych jak by panewkach smar załatwił swoje teraz się nie zacina big_smile
bo koleś co go od niego kupiłem to tylko gardło smarował wink

127

Odp: wspomaganie kierownicy

Witam
może coś z innej beczki ale czy ktoś podpowiedział by mi jak podłączyć orbitrol w pokosówce fortschritt'a?? są na nim literki A, B, C, D?? z gory dziękuje.

128

Odp: wspomaganie kierownicy

witam .może koledzy spotkali się z taką przypadłością w ZT323 brak wspomagania sprzęgła i hamulca przy dobrze działającym wspom.kierownicy.nie mierzyłem ciśnienia pompy bo nie mam zegara na wysokie ciśnienie ale dławiki i te pod podłogą i sitko sprawdzone czyste zawór pod kabiną też raczej ok.   ale wydaje mi się mam niskie ciśnienie przed i za   chłodnicą oleju. czy  orbitrol może blokować ciśnienie ? może mam pompę słabą ? jeśli mogę poprosić o podpowiedz .

Leszek   dla kolegów'

129

Odp: wspomaganie kierownicy

Sarast sam sobie już odpowiedziałeś " zawór pod kabiną też raczej ok" on nie ma byc raczej tylko OK, jak będziesz pewien że jest czysty to będziemy się martwic co dalej.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

130

Odp: wspomaganie kierownicy

Jest czysty pytanie bardziej czy orbitrol może blokować ciśnienie  czy pompa licha

Leszek   dla kolegów'

131

Odp: wspomaganie kierownicy

chodzi mi o powrót oleju z orbitrola na chłodnicę oleju  ledwo ciecze

Leszek   dla kolegów'

132

Odp: wspomaganie kierownicy

Może orbitrol blokować ,może chłodnica blokować ,może filtr blokować ,możesz mieć zawór przelewowy popsuty(ale to mają nie które typy)może być popsuty zawór(rozdzielacz) ten pod kabiną, możesz mieć słabą pompę.

133

Odp: wspomaganie kierownicy

poroponuje zmierzyc ciśnienie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

134

Odp: wspomaganie kierownicy

ciecze ledwo ledwo już przed zaworem przelewowym..a wspomaganie kierownicy b.dobre                                                      tak że myślę że chłodnicę i zawór pod kabiną wykluczam zostaje orbitrol i pompa .trzeba szukać zegara i zmierzyć ciśnienie pozdrawiam.

Leszek   dla kolegów'

135

Odp: wspomaganie kierownicy

witam szanownych kolegów rozwiązałem problem braku wspomagania hamulca i sprzęgła ; mimo dobrze działającego wspomagania kierownicy szukałem szukałem no i znalazłem .              Pompa była lipna  wymieniłem i po chorobie wszystko wróciło do normy .pozdrawiam .

Leszek   dla kolegów'

136

Odp: wspomaganie kierownicy

co dokładnie z tą pompą

137

Odp: wspomaganie kierownicy

za niskie ciśnienie z nową po problemie.

Leszek   dla kolegów'

138

Odp: wspomaganie kierownicy

sarast jesteś w błędzie jak masz gdzieś zablokowany przepływ to i tak pompa siądzie ,puki jeszcze czas szukaj dalej.

139

Odp: wspomaganie kierownicy

To troszkę trwało ale to na pewno była pompa .pozdrawiam.

Leszek   dla kolegów'

140

Odp: wspomaganie kierownicy

Obecnie myślę o zastąpieniu serwomechanizmu na siłownik dwustronnego działania , tak po wiosennych siewach. Tylko pytanie do Was- czy taki siłownik daje lepszy efekt wspomagania?, Czy lżej kręcić kierownicą? Tak wiem jest taki wątek, ale na te pytania nie znalazłem odpowiedzi.