141

Odp: wspomaganie kierownicy

Raczej tak samo tylko skręt masz lepszy.

142

Odp: wspomaganie kierownicy

moim zdaniem na siłowniku chodzi lżej

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

143

Odp: wspomaganie kierownicy

Siłownik jest  mniej  skomplikowany od  serwa reszta  to raczej  to samo roll

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

144

Odp: wspomaganie kierownicy

Układ kierowniczy mam na orbitrolu. Siłownik serwo trochę podcieka.Kręcenie kierownicą-nie jest źle. Powiedzcie więc, czy:
1)Mechanizm serwo da się w ogóle uszczelnić na dłuższy czas?
2)Czy dać sobie spokój z uszczelnianiem i od razu zastąpić mechanizm serwo siłownikiem dwustronnym?

145

Odp: wspomaganie kierownicy

Mechanizm serwa da się uszczelnić na jakiś czas a siłownik założyć to nie takie proste.

146

Odp: wspomaganie kierownicy

Siłownik to prostota i pewność że łatwo to naprawić w przyszłości a z tym serwem to daj spokój chyba że lubisz mieć wszystko tak jak wyszło z fabryki

147

Odp: wspomaganie kierownicy

Mam  serwo jak padnie  to na siłownik  się przerobi koniec tematu wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

148

Odp: wspomaganie kierownicy

Tylko pamiętajcie że trzeba zmienić orbitol na wydajniejszy .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

149 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2012-03-02 22:34:23)

Odp: wspomaganie kierownicy

Mam założony siłownik i oryginalny orbitrol, kręci się tak samo, ale bardziej precyzyjnie się prowadzi, ciągnik nie " lata " na boki

150

Odp: wspomaganie kierownicy

sławek77 wrzuć zdjęcie jak zamontowaleś siłownik.

151

Odp: wspomaganie kierownicy

Niestety na tą chwilę nie mam aparatu, mam jakieś stare zdjęcie troszkę niewyraźne
http://img267.imageshack.us/img267/2333/img2796b.jpg

Siłownik zamontowany wzdłuż ramy

152

Odp: wspomaganie kierownicy

A skręt masz lepszy po tej operacji wink ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

153

Odp: wspomaganie kierownicy

Wydaje mi się że skręt jest lepszy ale nigdy tego nie mierzyłem, najważniejsze że ciągnik reaguję na każdy ruch kierownicą

154

Odp: wspomaganie kierownicy

W naszym wydłużony jest wąs to w końcu się na podwórku wyrabiam big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

155

Odp: wspomaganie kierownicy

Takie informacje to już jest coś !

156 Ostatnio edytowany przez marian 323 (2012-07-22 12:23:58)

Odp: wspomaganie kierownicy

problem z kierowaniem a mianowice podczas jazdy na prostym odcinku drogi kierownica sama sie kreci a kola nie reaguja czyzby orbitol przepuszczal? i na rozgrzanym oleju ciezko sie kreci trzeba miec okolo 1tys obrotow by moc skrecac
sposob mam tak jak na zdjeciu jak w poscie 151 u slawek77 tez mam silownik wzdluz ramy

157

Odp: wspomaganie kierownicy

Panowie co myślicie by dołożyć dodatkowy zbiorniczek na olej tylko do układu kierowniczego, czy wystarczy "szklankę "  podłączyć do nowego zbiornika ? Olej by się nie mieszał z układem zewnętrznym układ kierowniczy działał by dłużej bez awarii

158

Odp: wspomaganie kierownicy

To nie tylko układ kierowniczy, ale też sprzęgło i hamulce, i trzeba by było oddzielić to wszystko. Można tylko czy to ma sens?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

159

Odp: wspomaganie kierownicy

moim zdaniem ma , olej można by użyć inny , po awarii ,olej wyciekł by tylko  z jednego zbiornika , diagnoza była by łatwiejsza.A swoją drogą dziękuję za szybkość , i mam prośbę czy wiesz dlaczego "szklanka" jest połączona z zbiornikiem rurą ponad poziomem oleju ? Gdyby była niżej poziomu to nie trzeba by było tak dbać o szczelność.Czy chodzi o filtrowanie?

160

Odp: wspomaganie kierownicy

Jeśli mówiąc szklanka masz na myśli tą puszkę przy zbiorniku oleju w której jest filtr siatkowy  to rurka która ją  łączy ze zbiornikiem jest aż do samego dna i przy sprawnej pompie olej zasysa z dna

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty