241

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

ja mam od golfa 2/3 pasuje ale nie jestem zadowolony bo ładuje dobrze ale przy pewnej prędkości obrotowej  ma taki jakby skok napięcia a prasa tego nie lubi

242

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

ja do zetora 12245 będę kombinował nad jakimś mocnym alternatorem bo jak włącze światła to tak marnie swiecą i są duze spadki napięcia bo aż zegary to odczuwają

Nie ma to jak FORTSCHRITT

243

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Rur3k napisał/a:

ja mam od golfa 2/3 pasuje ale nie jestem zadowolony bo ładuje dobrze ale przy pewnej prędkości obrotowej  ma taki jakby skok napięcia a prasa tego nie lubi

Mam taki w c-330 i przy 1200 obrotów budzi się do życia,  W c4011 mam od sierry, a ten daje pod samego dołu i daje dużo prądu, najgorszego dziada naładuje na wolnych obrotach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

244

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

on pracuje od dołu ale coś koło 1400obr silnika   ma taki przeskok  gdzie następuje bujnięcie amperomierza a prasa jest czuła na takie skoki. Zmieniłem szczotko-trzymacz z tym wbudowanym regulatorem ale nie pomogło nadal w tym samym punkcie delikatny skok

245

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Koledze pękła tylna zwolnica w 12stce... Lece mu pomóc jutro zrobić..  Dużo jest roboty wymienić bebechy i wstawić do nowej obudowy?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

246

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

nie
przynajmniej ja do założenia tego zewnętrznego simeringu nie zapamiętałem by było ale z 3 h trzeba liczyć

247

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Dniówka poleci

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

248

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A teraz dni krótkie... Poradzimy.. Dzieki Pany :beer:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

249

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Koledzy macie pomysł co może być, w 1614 blokuje mi się mechanizm różnicowy i cały czas ciągną oba tylne koła. Mam popuszczone to cięgiełko od blokady ale potrafi dalej blokować, nie jest to cały czas, czasami puści i jest ok. Czasem słychać takie pyknięcie jakby ząb o ząb uderzał. Częściej blokuje się podczas cofania ale to chyba nie ma różnicy.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

250

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

No to masz sprzęt do driftu 😎

E 516 na części
Telefon 695 076 269

251

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Jeśli to nie blokada to może satelity się zatarły .......

252

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A dojdzie się tam po zdjęciu prawej zwolnicy? Czy trzeba zwalać podnośnik i rozjeżdżać na skrzyni? Jeśli tak to nie ciekawie.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

253

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

prędzej zdejmij sam plecak i tam będziesz widział cały mechanizm różnicowy nie wiem tylko jak z blokadą czy nie trzeba będzie ściągać zwolnicy ale zwolnice idzie lżej zdjąć jak go rozpoławiać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

254

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Rozpoławiać go nie musisz bo od tamtej strony tylko wałek atakujący można wyjąc.
Do blokady mechanizmu różnicowego można chyba się dobrać po zdjęciu prawej zwolnicy. A do satelit mechanizmu po zdjęciu lewej. Zdejmując podnośnik można trochę zobaczyć ale też nie za wiele (popatrz sobie w Google grafika ile) jest to za to łatwa robota by od tego zacząć jak masz kawałek wyciągarki i belka (a może hds) zdjąć dach odkręcić dwa (lub 3) przewody podłogę w tylnej części i tylna dolną szybę z ramką (lub szyby)

255

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Wzięliśmy 16 na warsztat i po zdjęciu zwolnicy  z trudem ale dostaliśmy się do blokady, jest trochę kombinacji ale da się. Okazało się że pękł pierścień zabezpieczający stałe koło z kłami od blokady i się ono przesuwało co jakiś czas załączając blokadę. Jutro jak dostanę pierścień to zaczniemy składać, mam nadzieję że się uda bez zdejmowania  plecaka. Ten pierścień to pozycja 29 w katalogu w tablicy z tylnym mostem.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

256

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Mam mały problem z moją 6 -ką. A mianowicie sprzegło starego typu i scierają mi się sruby regulacyjne.
Wiosną robiłem to i wszystkie cześci były nowe: tuleja, łożysko, tuleja prowadząca, łapki , tarcza.  Jedyne co Mi przychodzi do głowy to to że tuleja lekko krzywa(..ujowo zrobiona)
Jakieś pomysły?

257

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Ścierają że niby jak by je ktoś szlifierka potraktował ?? Czy chodziło o ścinanie - łamanie (autokorekta).
W pierwszym przypadku nie dotyka Ci łożysko do tych śrub podczas pracy? Jak często smarujesz łożysko? Kręci się ono lekko?

W drugim przypadku nie zgubiłeś wałeczków jak wkładałeś łapki? Śruby na ile wykręcone? Kołki nowe?

I jeszcze pozostają podejrzane śruby czy nie są po prostu z gównolitu jak często można spotkać.

258

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Łożysko sie kręci lekko. Łożysko nasmarowane.
I sciera się podczas pracy sprzęgła. Łapki nowe kołki i wałeczki także nigdzie nie pogubione.
Scieraja sie jakby szlifierką je ktos powoli jechał.
Śruby już zmieniałem na inne i tak samo choć jakości nie znam.
U wuja w 385 od 25 lat nic nie robił a mi w oczach znikają.

259

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Ciężko coś wykryć będzie gdyby łożysko dotykało łapek cały czas to by po dniu pracy smaru w nim nie było wtedy mogło by opór stawiać (gdyby codziennie go nie smarować wężykiem).
A tak jedynie brak współosiowości chyba może być (tak jak zakładasz krzywa tulei lub źle zamocowana lub coś z dociskiem) jak byś rozpołowił wtedy po rysach na łożysku by to się wydało (były by nie współosiowe) na złożonym te łożysko chyba jedynie można by podejrzeć gdyby zwinąć dentyście te lusterko z rączką smile

260

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Cześć.  Czy  ursus 1201  będzie  się grzał   jeśli  ma odłączony  wymiennik ciepła , ten  z boku  silnika ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "