61

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Uważaj, bo jak przesuniesz tylko trochę to nie będzie ani 540 ani 1000. To musi być dopchane.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Oryginalnie wyciągasz wałek Wom i zamieniasz z wałkiem pod tym dekielkiem i masz wtedy 1000 obr Wom. Jak pod dekielkiem nie ma nic wtedy tez masz 540 a jak chcesz mieć 1000 obrotów i przekaznik na grubym frezie to musisz dokupic wałek

63

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Karol 323  jak tam 1224 się sprawował ,  przetestowany  do końca ?? wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

64

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Sebastianie wytestowany we wszystkim prawie wink 
Generalnie to wole ZT bo jakoś dla mnie wygodniej się robi im.. 12 za to trochę głośniej w kabinie i będe musiał zrobić wygłuszenie i będzie można w miare usiedzieć.. Ze zmanią biegów mi trochę dziko więc wole ZT pracować niż 12.. ( A tata mówi żeby sprzedać może kiedy ZT ale ja nie chce sad  więc się jeszcze zobaczy )  Palić przy orce pali ok 10l ( bieg I 4 ) i nie da się zdusić dziada jak coś ostrzej smile Palić trochę jak chłodno to nie chce trzeba mu psiknąć w filtr to wtedy odpali od razu. Na wiosne będzie rozbierana i malowana, zmieniane błotniki, i takie tam duperele związane z nią.. 
Wiec dobry Ciągnik smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

65

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

karol  10l  ??  chyba miarke masz na oko ....  to jest na ten ciągnik nie osiągalne   ... on ma nawet więcej  chyba według fabryki  spalanie ustawione ...   albo piasek orałeś ...  i była to sztuka bez obciążenia ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Oj Wojtas u mnie są piaski więc nic dziwnego że tak pali.. mojego sąsiada Zetor 12145 pali mu 11l ale przy 5 skibowym pługu a u mnie 10l przy 4 skibowym..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

67 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-11-21 23:37:20)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

U mnie 323 w 4ce obrotce 160 cm  wyszło koło 17 litra na ha w przybliżeniu , ziemia od gliny  do piasku . Biegi jakich używałem to czasem 2 II na blokadzie mostów  bo kopał  , głównie   3  I parę razy 4 I mi się udało wrzucić  smile
Koło 10 ha zaorane trzy razy tankowane po 85 l ,  87l  i chyba 88 l z ostatniego tankowania zostało pół baku mierząc patykiem . A właściwie ile do niego wchodzi paliwa bo nie wiem  czy dobrze obliczam ? No i nauka bo pierwszy rok  323 i tym pługiem orałem . smile To tez różnie wpływa na spalanie . tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

68

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Jak nie ciśniesz na max obrotów wtedy kiedy nie trzeba to też spali mniej, ale trzeba pamiętać żeby też go nie przeiążyć, bo też więcej spali mimo niskich obrotów.Mi w tym roku jak się nie śpieszyło to tak 14l na ha, a jak musiałem gonić to ok18l,przy obrotce 5skibowej.

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

wojtas napisał/a:

karol  10l  ??  chyba miarke masz na oko ....  to jest na ten ciągnik nie osiągalne   ... on ma nawet więcej  chyba według fabryki  spalanie ustawione ...   albo piasek orałeś ...  i była to sztuka bez obciążenia ....

wojtas masz 6 bez napędu czyli robisz pewnie na poślizgu 20-25% i sie nie dziw że takie spalanie wychodzi w ciągniku, mi spalanie na ha po założeniu nowych radialek i upuszczeniu powietrza do 1 atm spadło pomimo tego że na godzinę wzrosło. Poślizgu nie widac ale on jest. Co tak krytykujesz te ursusy...

70 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-11-22 12:02:09)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Jestem ciekawy ile sąsiadowi pali 1614 ? Ma 4kę atlasa i tępo orki raczej ślimaka . Ma starego df chyba dx 90 czy jakoś tak  i mniejszy pług . Woli nim orać jak 1614 z tego co widzę.  A ziemia ciężka tam jest  .
Swojego 323 trzymałem tak 1300 - 1500 czasem do dechy aby go wyczuć . W końcu  świeżyak jestem . wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

71

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

ursus jak i forszaj to nie szczyt technologi ale forsaj  jedzie a ursus zetor nie jedzie tylko złopie ....  może przez to że u nas sa takie ziemie a nie inne ...   jak sprzedam  tago zetora to dam  poraz pierwszy na msze ....   a tym zetorem  orałem tylko 1 ha ...  tak to tylko latał z siewnikiem .. i do tego za bardzo się nie nadaje .....  z przednim  jest u nas ful opór i każdy chce się tego pozbyc ....   szczeze to wole  mniejszy komfort za razem taniej niż  powiedzmy z tej komfortowej kabinie z wygłuszeniami ....  mi osobiście łep pękał  od tego huku w tej kabinie ....  co do porównania zetor a rusek  wole zdecydowanie ruska ....   chodź  ten udźwig niezachwyca to robote robi ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

72

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A u nas  są w modzie teraz  co podwórko  to stary 902 w nowej kabinie albo masce , nawet szóstki się pojawiają .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

73

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Sebastian ale to chyba przez Wieczorka wink

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

A jesli chodzi o silniki to który może być lepszy/ekonomiczniejszy 4turbo czy 6. Cały czas myślę jednak nad ursusem w przyszłym roku i 6 wydaje się po prostu "duża" tak samo jak 323.

75

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Co do spalania nasza 323 spaliła 30l na 3 ha ale było to zrobione w 2 godziny. Ziemia klasy 3.

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

Ja mam przede wszystkim łąki i plany na najbliższe lata to np spora kosiarka, może prasa z doczepianą owijarką z tyłu a forsz jak dla mnie jest bardzo łatwy do "utopienia". Małe koła i mały prześwit. Wg mnie to idealny ciągnik do uprawy-cięzki z ekonomicznym, wolnoobrotowym silnikiem. Nie wiem czemu ale jakoś boje się kupić forsza bo jak cos się stanie to zamiast naprawiac trzeba będzie się najpierw nauczyć jak "rozgryźć" Niemca który go wymyślił. Z tego samego powodu nie bardzo mam ochotę na MTZ

77 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-11-22 19:44:41)

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

koseś napisał/a:

Sebastian ale to chyba przez Wieczorka wink

Właściwie to Wieczorek unowocześnia  naszą  okolice.  big_smile Mało kto  nie ma jakiejś  rzeczy  od niego . tongue Ale jest jeszcze paru handlarzy w okolicy jednak  on najbardziej znany . wink
   A ojcu tak się spodobał 323 że chce jeszcze jednego   w zamian za MTZ -ta  jednak ja nie jestem  pewny czy to dobry pomysł ? :hmmm: Jeden  kolos  wystarczy .
  Utopić można każdego  na torfie zwłaszcza  czy to zetor czy Johny .  A co do skomplikowania to każdy  ciągnik  może dać w kość  nawet poczciwy ciapek może  być  uparty i nie dać się tak łatwo naprawić . wink
Zetory mi się podobają z wyglądu , starą szóstkę wyrwie  nawet za 19 tysia,  części dostępne , i jeszcze parę plusów ma . Jednak jak  dla nie ma jeden minus duży  tak jak Wojtas powiedział  forsz idzie  a zetor nie bardzo prędzej zadyszki dostaje     .  hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

78

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

niewydostanieszsię  nie wiem czemu nie chcesz MTZ-a  ten ciągnik jest jak od siekiery rabany big_smile    ale jest ciszej w kabinie niż w ursusach ....   zwrotniejszy niż  ursus z przednim oraz mniej spali  . ceny cześci   podobne lub tańsze niż do ursusa     mnie MTZ przekonał  i chyba przy tej marce zostane ...  jeżdżę czasami  JD z zeszłego roku   i jak do niego wsiadam do kabiny  jest tak samo kanciasty w środku jak MTZ  tylo zamiast wajch wsadzili  pstryczki i potencjometry ...   na dziurach plastiki trzeszczą  normalnie masakra ... .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

W mtz cie jest parę mankamentów hydraulika jest kiepska  puszcza i gdy zamykam chwytak to podnosi się podnośnik . Blokada  tylnego mostu też  puszcza . A tak to nie tak źle jeszcze . Do pola jak najbardziej. :walka:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

80

Odp: Nowy, używany zabytek Ursus 1224

krzychu napisał/a:

Gdybym nie potrzebował ciągnika do agregatu brałbym pewnie mtz-ta a tak to muszę kupić zt323.

Powodzenia w poszukiwaniach oby  dobry się trafił  !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "