1,501

Odp: Dyskusje czasowe.

A masz sprężynę przy wysprzegliku?

1,502

Odp: Dyskusje czasowe.

303 nie ma wysprzęglika. XXX wyreguluj sprzęgło

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

1,503

Odp: Dyskusje czasowe.

Rzeczywiście to 303 nie zobaczyłem....

1,504

Odp: Dyskusje czasowe.

Sprzęgł reguluje się na łapkach i są równo ustawione do łożyska  czy może to że łożysko jest blisko łapek ??

1,505

Odp: Dyskusje czasowe.

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 589#p51589

1,506

Odp: Dyskusje czasowe.

?

1,507

Odp: Dyskusje czasowe.

nie odpalę tego linka

1,508

Odp: Dyskusje czasowe.

U mnie chodzi, może inną przeglądarkę włącz.

1,509

Odp: Dyskusje czasowe.

Dział Literatura ... tylko dla namaszczonych przez szefa

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,510

Odp: Dyskusje czasowe.

no nie mogę się połączyć

1,511

Odp: Dyskusje czasowe.

Teraz spróbuj

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

1,512

Odp: Dyskusje czasowe.

Dzięki teraz działa smile

1,513

Odp: Dyskusje czasowe.

Koledzy szukałem trochę po forum ale nigdzie nie mogę znaleźć wątku co to wyhamowywania skrzyni biegów w ZT 303 .  Wiecie możne jak ono to działa ?? Bo u mnie jest podłączony wąż z powietrzem  od pedału sprzęgła . i czy tam jest jakiś tłoczek ?? co ściska taśmę jak w ursusie ??  Dodam że mam przerobione sprzęgło z pneumatycznego na cięgno jak w C 360  tyle że na pedale sprzęgła jest ten zawór co ma być oryginalnie i ma sterować siłownikiem  sprzęgła . Wąż od siłownika zaślepiony i mały na trojaku co idzie do skrzyni biegów . Jak to działa ?? Pytam ponieważ przy zmianie biegów delikatnie słychać zgrzyt ale jak dłużej przytrzymam na sprzęgle to wchodzą jak w samochodzie  i się zastanawiam czy mi czasem nie wyhamowuje skrzyni jak wo gule coś takiego jest , czy po prostu jeszcze muszę delikatnie podregulować sprzęgło

1,514

Odp: Dyskusje czasowe.

o ile pamiętam to jest tam taki pół księżyc z okładzina

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

1,515

Odp: Dyskusje czasowe.

Ten hamulec wyhamowuje wałek skrzyni i w ZT300/303 w pierwszych wersjach dociskał on szczękę za pomocą cięgła mechanicznego zespolonego z pedałem sprzęgła, a później zmieniono to na mechanizm pneumatyczny. Wciskając sprzęgło, zawór powietrza w pedale puszcza powietrze na siłownik hamulca w skrzyni i on dociska szczękę do wałka. W ZT320/323 wykorzystano do tego już hydraulikę. Pamiętaj też, że ta skrzynia nie jest synchronizowana i szybka zmiana biegów zawsze odbywać się będzie ze zgrzytem, co wcale dobrze nie wpływa na koła zębate. Najlepiej stosować tzw. podwójne wysprzęglanie. Sprawdź też dokładnie ten hamulec skrzyni, może tam już go nie ma...? Regulacja, lub chociażby sama kontrola regulacji i zużycia sprzęgła też by się na pewno przydała.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

1,516

Odp: Dyskusje czasowe.

Aha dzięki za info a jak się dostać do tego wyhamowywania skrzyni ?? bo co do sprzęgło to sam regenerowałem .

1,517

Odp: Dyskusje czasowe.

po lewej stronie od koła tylnego masz taki dekiel na chyba 8 śrob m8 albo 10 nie pamętam odkręcasz przewód i go wykręcasz tylko nie wiem czy wyjdzie cały bo jest rama zaraz obok i nie wiem czy go dokońca wyciagniesz ja u siebie patrzyłem gdzie to jest ale jakoś sie nie zmierzyłem żeby tam zajrzeć a miałem okazje ale to nic będzie okazja sie zajrzy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,518

Odp: Dyskusje czasowe.

Aha dzięki ja widzę ten dekielek jak wyciągnę akumulator  i  skrzynkę z tego akumulatora smile a nic się tam nie rozsypie ??

1,519

Odp: Dyskusje czasowe.

Dlaczego wisi kludka na politykach .?

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

1,520

Odp: Dyskusje czasowe.

Witam kolegów smile w tamtym tygodniu zakupiłem drugiego forschnita 303 w oryginale i mam pytanie co może być przyczyną wyskakującej trójki ( biegu szosowego ) jadąc po drodze ? tak się to odczuwa jak by dobrze nie wszedł i po chwili go wybija .