41

Odp: Bizon Super Z050

Więc przykro   mi ale forum z zasadami ..  a jak ci się pali  to  se woda polej ...   

pozatym  jak  polska długa i szeroka ceny są różne ./.   a że się nie przedstawiłeś to  nie wiadomo   z którego regionu polski chcesz cenę tongue  po za tym  jak by ci sie tak nie spieszyło to byś znalazł wątek  albo o niego poprosił gdzie  było przed zniwami  pisane co gdzie ile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: Bizon Super Z050

Potrzebuje hydrauliczny mechanizm regulacji obrotow motowidel do bizona 56.Jak ktos,albo sasiad ma do sprzedania,to dzieki za info.

43

Odp: Bizon Super Z050

Piotrku u mnie obroty nie działały , bo szybkozłączka była zjechana  na gwincie po wymianie wszystko było ok ... Bizon się spisał bez awaryjnie silnik na zimnym trochę ponad 4 atm. ciśn. oleju na rozgrzanym równo 4 . Oleju nie wziął ani grama .
Co do cen koszenia wiem , że po żniwach , ale ja nie kosiłem na usługach to nie wiem i nie miałem zamiaru kosić , ale obiło mi się o uszy , że 350 zł od hektara bez sieczkarni , bo paliwo podrożało to koszenie też u nas jest od hektara , a nie za godziny .

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

44

Odp: Bizon Super Z050

Może zgłoś się do TR że twój bizon żniwa przepracował bezawaryjnie bo to jest raczej nie spotykane wink

45

Odp: Bizon Super Z050

maziak1970 napisał/a:

ale obiło mi się o uszy , że 350 zł od hektara bez sieczkarni , bo paliwo podrożało to koszenie też u nas jest od hektara , a nie za godziny .

To dobrze, że nie jeździłeś na zarobki, a jeszcze lepiej, że nie brałeś pieniędzy od ha tongue Bo właśnie gdy paliwo drożeje (a nawet gdy kosztuje normalnie) to bierze się na godziny. Bo co jeśli będziesz kosił hektar lichego jęczmienia w godzinę spalając Xliter ropy, a bogatą pszenicę w 1,5 godziny hektar spalając 2Xliter paliwa? Weźmiesz tyle samo, choć czasu i paliwa poświęciłeś znacznie więcej?

46 Ostatnio edytowany przez maziak1970 (2012-09-27 23:32:29)

Odp: Bizon Super Z050

No u nas nikt dobrych zbóż nie ma 3-6 ton to góra smile , ale każdy liczy na ha smile , a to , że bez awaryjnie to kwestia przygotowania dostał jakieś 80% pasów nowych, wiadro smaru poszło na niego big_smile

                                              AKTUAL
Żniwne foto z bezawaryjnym Bizonem Super Z050 i Ursusem C-360

http://www.abload.de/thumb/dsc01141f8us5.jpg

http://www.abload.de/thumb/dsc011328ruk2.jpg

http://www.abload.de/thumb/dsc01130s3u9d.jpg

http://www.abload.de/thumb/dsc011159au3x.jpg

http://www.abload.de/thumb/dsc01136tjuki.jpg

Liczę na miłe wypowiedzi smile i mam nadzieję  , że mój Bizonek nie przeszkadza na forum
"forszaja" , bo przecież w końcu ceni się tu też dobry sprzęt

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

47

Odp: Bizon Super Z050

Podłączę się do wątku... Otóż na następne żniwa muszę pogrzebać w moim bizunie ,żeby lepiej czyścił. Założyłem w połowie żniw nowe dolne sito, którego jakość wręcz powala, i nadal nie mogłem dobrze doczyścić ziarna. Jak u was jest z czyszczeniem? Macie jakieś wskazówki na temat jak go ustawić, to proszę o każdą radę. Planowałem założyć z E512 dolne otworkowe na przyszły rok. Koseś śledziłem Cie na innym forum jak też pytałeś o przeróbki, robiłeś coś? I czy się sprawdziło? I jak ustwiacie kierownicę wiatru?

48

Odp: Bizon Super Z050

Należy ustawić  dobry wiatr , dobre cepy i klepicho mieć i wolniej jeździć , tyle  teoria smile. A te dolne sito lepiej jak by wymienił właśnie na fasolkowe   bo to ono puszcza syf  . Ale  to każdy kombajnista wie wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

49

Odp: Bizon Super Z050

w bizonie pamiętam  że było tak że jak się nam skrzywiła kierownica od wiatru to  przestał czyścić ...   byc może masz też zgiętą lub coś ...  z reguły bizon dobrze czyścił tylko wiele gubił

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

50

Odp: Bizon Super Z050

Jak byłem młodszy to na każdy rodzaj zboża wyskakiwałem z bizona i przestawiałem sita ,wentylator,oraz młocarnię ale z wiekiem zleniwiałem i sit na zbożach wcale nie przestawiam .Zrobiłem za to przeróbkę w postaci przedłużenia górnego sita ,a raczej dołożyłem połowę nowego sita i przedłużyłem kosz sitowy tak aby nie było fizycznej możliwości gubienia ziarna z dolnego sita .Po takiej przeróbce podkręcam bardziej wentylator i zboże jest czyste a nie jest gubione .

51

Odp: Bizon Super Z050

A kierownicę wiatru jak lepiej ustawić na początek podsiewacza,  żeby wiało?

52 Ostatnio edytowany przez maziak1970 (2012-10-18 18:44:19)

Odp: Bizon Super Z050

u mnie było to samo okazało się , że jest nowe koło od wiatru , łożysko  , ale koleś założył stare pasy i one były wyciągnięte więc nie dawały takiej siły na wialnię smile po zmianie pasów nie ten kombajn smile dodam iż poprzedni właściciel zmienił dużo części cepy , cały środek gardzieli , łożyska na klawiszach , targaniec ma parę sezonów nie jest wybrzdyngolony , a  i koleś na odrzutnik dał nowe łożyska , cepy nowe dał i dalej nie młócił okazało się , że pas był spalony tam wystarczy 2-3 mm będzie mniejszy w klinie i koniec nie młóci tak jak trzeba po zmianie pasa obroty nie spadają poniżej 1100 pięknie młóci i czyści ogólnie kombajn się dobrze trafił i ma ciśnienie 4,5 atm. na rozgrzanym na zimnym nie wiele więcej smile . Dużo się o nim dowiedziałem od właściciela mimo , że to jedyny z bizonów 50 w mojej wiosce i najstarszy to jako jedyny wykosił bez awarii , a miał ciężko w tym roku , bo ta miotła dała we znaki smile . Ba i ani grama oleju nie wziął smile Parę razy jak było słabsze zboże wrzuciliśmy 2-kę i identyko czyścił , młócił , nie gubił i nie stękał , mówię ci zobacz do tego pasa od odrzutnika , bo mi przez niego jak próbowałem na początku kosić to kłosy do tyłu wywalało caluśkie , więc na drugi dzień zmieniliśmy i nie ten kombajn czyści jak claas smile

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

53

Odp: Bizon Super Z050

To tylko pogratulować wypada smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

54

Odp: Bizon Super Z050

No , ale w domu mam 2 mechaników i jednego kombajnistę wujek (mamy brat) - mechanik , kombajnista - 35 letni staż kombajnisty na Bizonie i Vistuli , tatuś mechanik robił razem z wujkiem w SKR kiedyś . Ja robiłem takie drobne rzeczy opieka smarownicą , wymiana Kalamitek , wymiana filtrów paliwowych , pompki zasilającej , jakieś tam dokręcenie , sprężarkowanie itd. w sumie to w małej części się przyczyniłem do jego bezawaryjności . Ogólnie kombajn się dobry trafił i to widać przegoniliśmy nim E514 , który kosił obok .

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

55

Odp: Bizon Super Z050

maziak1970 napisał/a:

No , ale w domu mam 2 mechaników i jednego kombajnistę wujek (mamy brat) - mechanik , kombajnista - 35 letni staż kombajnisty na Bizonie i Vistuli , tatuś mechanik robił razem z wujkiem w SKR kiedyś . Ja robiłem takie drobne rzeczy opieka smarownicą , wymiana Kalamitek , wymiana filtrów paliwowych , pompki zasilającej , jakieś tam dokręcenie , sprężarkowanie itd. w sumie to w małej części się przyczyniłem do jego bezawaryjności . Ogólnie kombajn się dobry trafił i to widać przegoniliśmy nim E514 , który kosił obok .

nie chce sie sprzeczać
chłopie zastanów się co piszesz, czy ty masz pojęcie o e514?
to że przegoniłeś to nie znaczy że jestes lepszy, wszystko zależy od stanu maszyny i kombajnisty. No fajnie że Ci bizon dobrze chodzi ale nie przesadzaj że to jakiś fenomen bo powiem szerze nie ma cudów jak patrze na zdjecia i filmiki.

56

Odp: Bizon Super Z050

Maziak 1970 trochę fantazja cię poniosła .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

57 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-10-18 21:23:53)

Odp: Bizon Super Z050

Kolega cieszy się jak dziecko a chłopaki zazdroszczą tongue Dajcie  mu się tą chwilą nacieszyć  jeszcze trochę ;)A mój  ojciec nie  ma żadnych papierów na  mechanikowanie  tongue A też co nieco  zrobi .  Ja już takiej głowy nie mam . A takie rzeczy  co tu wymieniłeś Maziak to normalka wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

58

Odp: Bizon Super Z050

Wkroczmy do krainy fantazji...... lata 70 z taśmy produkcyjnej w Płocku zjechal pierwszy bizon ZO50..... rewolucja w rolnictwie... smile

59

Odp: Bizon Super Z050

też mi się tak wydaje jesteś za bardzo podniecony tym bizonem ale w następnym sezonie to podniecenie minie... zobaczysz...

60

Odp: Bizon Super Z050

niech mu służy jak najdłużej ale prędzej czy później bizon pokaże rogi