281

Odp: Szkody łowieckie

U nas jeden grodził qq tak właśnie nawet na działkach w lesie i całkiem całkiem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

282

Odp: Szkody łowieckie

Laszek napisał/a:

U nas jeden grodził qq tak właśnie nawet na działkach w lesie i całkiem całkiem

W lesie?? Ja wiem że u was w wlkp mało ziemi ale  juz w lesie siejecie? big_smile

283

Odp: Szkody łowieckie

Kilku z moich klientów grodziło i działało dopóki reszta nie podpatrzyła tego patentu albo rozpędzony dzik nie wpadł w siatkę i potem nie wiedział jak z powrotem wyjść.

284

Odp: Szkody łowieckie

Patryk3802 napisał/a:
Laszek napisał/a:

U nas jeden grodził qq tak właśnie nawet na działkach w lesie i całkiem całkiem

W lesie?? Ja wiem że u was w wlkp mało ziemi ale  juz w lesie siejecie? big_smile

w lesie tzn działki które dzierżawią lasy państwowe, ale jak by ie patrzeć dookoła szczery las

E 516 na części
Telefon 695 076 269

285

Odp: Szkody łowieckie

VI i  VIz?

286

Odp: Szkody łowieckie

Panowie. Macie znajomych w kołach łowieckich?
Jesli tak to zapytajcie czy wiedzą coś o zmianach w organizacji kół łowieckich....
typu
Koło łowieckie swym zasięgiem ma mieścić się na terenie jednej gminy....
Okręg działania to minimum  3000ha...
Nie wiem sam co jeszcze.
Moi mi ściemniają z zakupem ogrodzenia na moje pole bo niby nie wiedzą czy to pole będzie w ich zasięgu w przyszłym roku. A ja chciałem machnąć płot zanim nadejdzie wiosna.... Wiosną sieję gorczycę i tradycyjnie tuż przed żniwami gorczycowymi cała zwierzyna pójdzie się tam schować i   będą szkody których nie będzie miał kto szacować bo myśliwi nie mają pojęcia o gorczycy... wezmę firmę i będzie spotkanie w sądzie ale wolał bym mimo wszystko tego uniknąć

287

Odp: Szkody łowieckie

Nic o tym nie słyszałem ale to raczej bujda  bo warszawiaki maja obwody łowieckie na całej Polsce rozrzucone....

288

Odp: Szkody łowieckie

Nic nie wiem o zmianach a jak obwód koło Ciebie mają warszawiaki to miej się na baczności.
Szkody w uprawach poważne, to lepiej wyegzekwować przez sąd.

289

Odp: Szkody łowieckie

u mnie same wojskowe i policyjne też masakra

mdw

290

Odp: Szkody łowieckie

W każdym kole z 50% to byli mundurowi, sędziowie i prokuratorzy. Gdyby mogli po służbie zabrać ze sobą klamkę na pamiątkę to by w myślistwo się nie bawili. 30% to przedsiębiorcy którzy też raczej tą broń do ochrony mają. Dopiero reszta jest tam by polować.

291

Odp: Szkody łowieckie

Poszukałem i się wkurwiłem

https://www.gov.pl/web/srodowisko/polsk … -bez-zmian

292

Odp: Szkody łowieckie

A dziś w radiu słyszałem że są zmiany. Teraz trwa przydzielanie obwodów i, że można teren prywatny wykluczyć w polowań.

293

Odp: Szkody łowieckie

Co to za radio? Bo dziennikarze są różni przeczytają jakąś bzdurę w sieci i powielają..

294

Odp: Szkody łowieckie

w Zetce

295

Odp: Szkody łowieckie

Szykuje się zmiana ale to nie przejdzie za duża zgoda wśród posłów myśliwych i nie pozwolą na żadne prywatne obwody łowieckie.. Będziemy się dalej sami męczyć z  machina łowiecką.

Leszek   dla kolegów'

296

Odp: Szkody łowieckie

Raz sierpem raz młotem ......................

297

Odp: Szkody łowieckie

Koła upadną i kogo wtedy ciągnąć za straty... Państwo...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

298

Odp: Szkody łowieckie

Krzysiek, a nie proponowali Ci przynależności do PZŁ ? Będą Cię klepać po ramieniu, dłoń ściskać, na imprezy łowieckie zapraszać, potrawami z dziczyzny częstować, naleweczkę polewać.To jedna z metod pozbycia się wypłaty poważnych pieniędzy na odszkodowanie za szkody łowieckie. Skoro do tej pory tego nie robią, znaczy że wysokość odszkodowań w Twoim przypadku jest dla kola do zniesienia. Myśliwemu za szkody się nie płaci. To samo z wyłączeniem gruntów z polowań. Wyłączyć można ale o odszkodowaniach można zapomnieć.
Z tego co wiem, kilka kół łowieckich się rozwiązało z powodu wysokości odszkodowań. Kiedy brakuje środków w kasie Koła, członkowie muszą sięgnąć do własnych portfeli. Na razie obwody są wydzierżawione, rok albo dwa lata temu były podpisywane umowy kół ze starostami. Pewnie są przypadki obwodów, że koło łowieckie z dzierżawy zrezygnowało lub się rozwiązało. W tym przypadku PZŁ i Starostwo liczy, że trafi się głupi co "kupi". Ostatecznie stosuje się transakcję wiązaną. Koło dzierżawi dobry obwód albo dwa - dużo zwierzyny mało odszkodowań to niech weźmie dla równowagi i ten przykry. W razie odmowy sugestia - przy następnym podpisywaniu umów dzierżawy któryś z tych dobrych obwodów może przypaść komu innemu. Prosty i skuteczny myk. Można z konieczności "drogi i słaby" obwód łowiecki podzielić i obdarować na wcisk jw. Za wszelką cenę wszystkie obwody muszą mieć dzierżawcę. Za szkody spowodowane przez zwierzynę łowną płaci dzierżawca obwodu czyli koło. Za straty spowodowane przez zwierzynę prawnie chronioną płaci Skarb Państwa. Nikt nie chce doprowadzić do precedensu, żeby szkody spowodowane przez zwierzynę łowną w obwodzie nikomu nie wydzierżawionym, musiał zapłacić Skarb Państwa, bo skoro nie kolo, to ktoś musi. Fakt, lobby łowieckie jest bardzo silne w kręgach rządzących bez względu na opcję polityczną. Istnieje od dziesięcioleci takie status quo, że PZŁ jako monopolista na tym gruncie zajmuje się zwierzyną łowną a Skarb Państwa chronioną. Nikt nie chce zmian.
To samo tyczy się prywatnych obwodów łowieckich. Nie zanosi się żeby powstały.

299

Odp: Szkody łowieckie

Nie nie proponowali.... mnie to nie kręci (chyba że można by z uzi po polach chodzić )

300

Odp: Szkody łowieckie

No u nas w kole już był pomysł dodatkowej składki 1000 zł na oddzkodowania. Ja sobie odpuściłem temat głównie z braku czasu przez podjętą pracę, ale i przez jazdy w kole również. Jak miałem straty w pszenicy to nawet podpisałem z nimi umowę ugody bez szacowania

E 516 na części
Telefon 695 076 269