101

Odp: Szkody łowieckie

To co nie ma komu tam u Ciebie strzelać?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

102

Odp: Szkody łowieckie

marczi80 ja mam taki http://allegro.pl/elektryzator-pastuch- … 96912.html
Starcza w zupełności i na dziki i na sarny. Jedyne co mi weszło na pole to 2 prosiaki bo się zmieściły pod drutem. Na ten rok musze wynaleźć elektryzator na zasilanie bateryjne bo ziemnioki będą około 1km do domu....
Kuzaj63 u nas dzików od groma. W dzień nawet dzika zobaczysz, ale mało który taki desperat by się na pastuch rzucać. co do tych 220v to ja z kolei nie żartowałem. Za taki wygłup grozi do 8 lat kratek więc mysle że nie warto...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

103

Odp: Szkody łowieckie

Laszek niby jest tylko strzelać to trza umieć,2 lata temu u znajomego na polu kukurydzy po siewie w pierwszą noc dziki wybrały połowe ziarna w drugą noc reszte,na trzecią zostawili myśliwego bo stwierdzili że przyjda na pewno no i przyszlo podobno 12szt. gość strzelił do jednego,reszta uciekła,ale kiepsko go trafił bo uciekał  jakieś 300m i wpadł do stawu i się utopił.

104

Odp: Szkody łowieckie

Kilka lat temu w sąsiedniej wiosce zastrzelili tak cielną jałówkę na pastwisku, pilnowali dzików ale jałówkę to podobno pomylili z sarną, ostatecznie jednak się wycofali z zeznań i wymigali od odszkodowania.

105

Odp: Szkody łowieckie

Marczi mam takiego dobrze broni przed dzikami ale sarny i im podobne niestety z rozpędu rozwalą każde ogrodzenie pastuchem      http://www.olko.com.pl/site/index.php?c … idprod=223

106

Odp: Szkody łowieckie

Na jelenia wystarczy biały sznurek

E 516 na części
Telefon 695 076 269

107

Odp: Szkody łowieckie

Witojcie dobrodzieje!
U nie dzicy przewrócili 3 ha świerzoposianego owsa. Krew mnie zalała. Szybki telefon do koła łowieckiego, kilka niepotrzebnych epitetów. Niby byli, strzelili kilka i one dalej przychodziły. 20 sztuk było. Najstarsza starowinka we wsi mówi - Jacek wywieź szambo, ale samo ludzkie, w kolo pola i nie wejdą. No i wywiozłem, nie weszły już od tej pory. Ale nie wiem to to, czy myśliwi, czy to że zeszedł owies i jest zielono.
A na szacowanie nie pojawili się.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

108

Odp: Szkody łowieckie

u mnie przeryły swierzo posiana pszenice przyjechali poogladali i powiedzieli ze za wczesnie zeby oszacować, bo moze jeszcze powschodzi. Mieli przyjechać za jakis czas a tu cicho z ich strony. pszenica wzeszła, wiec kasy nie bedzie.
Najbardziej mnie jednak wkurzyło jak powiedziałem ze za rok planuje kukurydze posiac. on na to ze koło łowieckie z torbami chce puscić!  Nie wiem dlaczego oni nie strzelaja do dzikow. jeszcze kilka lat temu nie było sladów ich obecnosci

Rolnik z powołania:-)

109

Odp: Szkody łowieckie

Bo czekają aż rząd uruchomi dopłaty to ubitych dzikow . maja to podobno jeszcze w tym roku uruchomić.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

110

Odp: Szkody łowieckie

Bo cena gówniana za dzika jest i tyle, starczy dobrze za nabój! A co do szacowania to panowie nic na gębe tylko wszystko pisemnie w dwóch egzemplarzach i tyle

E 516 na części
Telefon 695 076 269

111

Odp: Szkody łowieckie

E tam to wszystko zależy od ludzi w kole .Teraz wypłacili mi po 600zł/ha za poryte łąki bez problemu a dwa lata temu 5500zł za 1 ha kukurydzy . Wszystko odbyło się grzecznie bez zbędnego targowania ale to też w dużej mierze moja postawa się do tego przyczyniła że jak potrzeba to i działki 12ha grodzę pastuchem aby zminimalizować szkody ,oraz  ambonę swoją stawiam w dogodnych miejscach aby myśliwy miał jakiekolwiek szanse z dzikiem .

112

Odp: Szkody łowieckie

@laszek -to ile kosztuje 1 nabój ?Bo kilogram dzika chyba coś między 2-3 PLN.Więc pod 200 za dzika wychodzi a wypasł sie za darmo na naszych polach więc jaki mają koszt?A jak świnie po 3.5 były i co dziennie o pasze wołają i ma sie ponoć opłacać!
Mam znajomego w okolicach Wałbrzycha.Właściciel większego gospodarstwa.Działka coś ok 50 ha kuku,przyjechali z koła łowieckiego ,wycenili ,napisali,2000 PLN wyliczyli.Gościa krew zalała,wpada do biura mówi do sekretarki - szukaj panna specjalisty od szacowania szkód i załatwiania odszkodowań .Znalazła ,gość przyjechał ,zrobił zdjęcia ,wycenił ,zrobiło sie 20000PLN on sam ponoć wziął ok 1000PLN .Sprawa oczywiście skończyła sie w sądzie,najprawdopodobniej wygraną znajomego.Ale teraz jego pola są chyba najlepiej pilnowanymi polami w okolicy !
Sam zresztą zawsze machałem ręką na szkody wyrzadzane przez dziki na łąkach,ale w zeszłym roku było już "przegięcie".Więc wniosek o oszacowanie szkód i wypłatę odszkodowania wypełniłem i "wyrwałem" po małych bojach 500 pln.Ale przyznam że od tej pory łąki pilnowane są dosyć solidnie.Więc Panowie trzeba się bić o Swoje bo nam nikt nawet złotówki nie przepuści!US to nawet o 5 groszy się upomni i jeszcze odsetki naliczy .

113

Odp: Szkody łowieckie

nie darować szkód!!!!! za hobby panów w kapeluszach . niech płacą i płaczą .nich się biorą do pilnowania .a nie tylko strzelić i flaki na polu zostawić.i jęczęc jak im cięzko. pozdrawiam.

Leszek   dla kolegów'

114

Odp: Szkody łowieckie

kuzaj63 dobrze piszesz że taka jest cena około 2 zł, niech teraz waży 60 kg to daje 120 z czego myśliwy dostaje 20%... Nie żebym teraz ich bronił bo też nie mało z nimi wojuje ale tak to wygląda. Dojechać na polowanie też trzeba więc poza hobby to interesu w tym nie ma no chyba że bez zgłoszenia i do gara. Nasze koło daje pastucha, drut i kołki a jak się ich dobrze podejdzie to i ogrodzą ale w porównaniu do koła co jest obok to i tak jest przepaść...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

115

Odp: Szkody łowieckie

@laszek mówisz 20% dla myśliwego ,czyli dla kogo zostaje 80%?Chyba dla koła łowieckiego.A odszkodowania za szkody płaci koło a nie myśliwy.Temat na pewno i tak nie jest tak prosty jak nam się wydaje ale niech chociaż udają że sie starają .

116

Odp: Szkody łowieckie

zgadza się 80% dla koła ale wiadomo że zawsze mają oni "ważniejsze wydatki"... U nas prezes Agrifarmu pojechał do koła ze zdjęciami ze śmigłowca na których widać straty w uprawach i przedstawia swoją proopozycję odszkodowania no i płacą tyle ile sobie zażyczą bo każdy trzęsie portkami przed heniem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

117

Odp: Szkody łowieckie

No ja dzisiaj już 6 dzień pobudka o pierwszej w nocy i rura na pola potrąbić i postrzelać petardami na kukurydzy , dopóki nie zejdzie będe jezdził.

mdw

118

Odp: Szkody łowieckie

Panowie czy jest jakaś możliwość i od kogo aby uzyskać odszkodowanie za straty wyrządzone przez łabędzie? Jest tego cholerstwa u mnie całe stado tak od 50 do 200 sztuk, siedzą już od wiosny najpierw na kukurydzisku a teraz na zasianym tam jęczmieniu. Przygryziony jak diabli. Najłatwiej byłoby kropnąć ze śrutu ale pod ochroną a w dodatku niedaleko pola przebiega dość mocno uczęszczany szlak rowerowy i mieszczuchy zewsząd pstrykają foty więc byłby przypał chodzić z dwururką hmm obok pola jest to rozlewisko o którym już wcześniej wspominałem i kat im pasuje prosto z wody na pole

E 516 na części
Telefon 695 076 269

119

Odp: Szkody łowieckie

Mi na buraka wchodziły kury pewnego upierdliwego człowieka, który co roku pasie tam kury cobym nie zasiał.Jak pryskałem odżywką przy nawrocie dodałem nieco dursbanu i nie wchodziły z półtorej tygodnia, i buraki urosły tak by nic nie było. gdzieś im musiało śmierdzieć albo kołkiem stawało smile

120

Odp: Szkody łowieckie

nie pamiętam za dobrze które to ministerstwo ale można sie potargać. pytaj łowczych do jakiego ministra masz to głosić. Ale chyba MSWiA

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....