21

Odp: Czosnek

a są jakies firmy skupujące czosnek ??  np  zakontraktował by  te 10 arów  i czy by  po zboorach  kupili od razu wszystko ??  czy nie ma takiej opcji

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Czosnek

Odświeżam temat.
Koledzy gdzie kupić materiał na jesienne nasadzenia?
Ewentualnie ktoś ma na sprzedaż coś co jesienią było kwalifikatem?

23

Odp: Czosnek

Papej tu też jest wątek o czosnku! smile

24

Odp: Czosnek

Każdy powinien mieć czosnek w domu smile
http://www.jtz.pl/jak-zabezpieczyc-dom-przed-wampirami

25

Odp: Czosnek

Krzysiek napisał/a:

Papej tu też jest wątek o czosnku! smile

dzięki już przeczytałem cały

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Czosnek

kiedy sadzi sie i na jaka głębokość czosnek wiosenny?

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: Czosnek

Już, jak tylko dasz rade wejść w pole.  Ja bym posadził tak by czubek ząbka był z 1-2 cm poniżej powierzchni. Posyp co mu się należy. Jak posadzisz to od razu pryskaj np stompem.Potem możesz odczekać z tydzień jak zobaczysz że startuje to ściółkuj. Ja dziś to robiłem w ozimym na 350m2 poszlo mi około 60 kostek. Najlepiej takie lekko przegniłe.
Ja chcę jeszcze dosadzić harnasia mimo że jest ozimy powinien urosnać tak mi się wydaje. Mrozu dostał więc czemu nie.
http://czosnek.uprawy.info/uprawa-czosnku/

28

Odp: Czosnek

dzieki, ale dlaczego sciółkować? ja nie bede miał tego duzo 2-3 a to planetka przejade co mi po oprysku wyskoczy, a pryskac chciałem afalonem

Rolnik z powołania:-)

29

Odp: Czosnek

Afalon też może być. Generalnie środek się dobiera do uprawy i stanowiska.
A ściółka po pierwsze zapobiega wysychaniu gleby. Ubiegłym roku się przekonałem. Nie padało. Tam gdzie słoma było wilgotno i gleba się nie zaskorupiała, a tam gdzie nie było masakra wiecznie sucho podlewanie pomagało ale na chwile. Dodatkowo chwasty które by przepuścił środek mają duzo gorzej. Wiadomo mogą wyskoczyć wtedy jest problem bo czym je ? Jeszcze zależy co wyskoczy. Np rumian załatwisz galerą sprawdzałem wydaje mi się że nie rusza czosnku. W tym roku będę pewnie chciał po testowac parę środków dolistnych.
Generalnie jak przejedziesz swoim T 25 to z afalonu nic nie zostanie i wtedy tylko babopielik bądź eksperymenty z chemią. Ja w pierwszym roku zarosłem po za późno zastosowanym stompie. czekałem do wiosny, śnieg stopniał a tu czosnek na wierzchu i dupa trza czekać aż będzie miał 10-15cm na chemie.
Więc Wychodzę z założenia że trzeba robić tak by nic tam nie robić mam posadzone 4 rzędy co 25 cm potem przerwa 40 cm i znowu 4 ale zakryłem szczelnie całą powierzchnie. Gleby nie morze być widać nic. Więc jak pisałem poczekaj aż kiełki wyjdą na wierzch ziemia się ogrzeje i wal słomę. Nie żałuj.

30

Odp: Czosnek

A u mnie gleby gliniaste ze skłonnością do zaskorupiania się i ten numer nie przejdzie, zarówno czosnek jak i inne warzywka lubią się przewietrzyć i trzeba mechanicznie i ręcznie ziemię ruszyć, ale za to efekty godne poświęceń.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

31

Odp: Czosnek

Marek ale może spróbuj kawałek.

32

Odp: Czosnek

Ściółkuję truskawki i wiem co się dzieje.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: Czosnek

Aha...  To chyba musisz dobie zaimportować żwir z pomorza.... smile

34

Odp: Czosnek

Ale starzy gospodarze u nas mawiają, że "na glinie nie zginie". O gospodarstwach na piachach i żwirach mówią: Para siwych koni, proso, jarka i tatarka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

35

Odp: Czosnek

Krzysiek napisał/a:

Afalon też może być. Generalnie środek się dobiera do uprawy i stanowiska.
A ściółka po pierwsze zapobiega wysychaniu gleby. Ubiegłym roku się przekonałem. Nie padało. Tam gdzie słoma było wilgotno i gleba się nie zaskorupiała, a tam gdzie nie było masakra wiecznie sucho podlewanie pomagało ale na chwile. Dodatkowo chwasty które by przepuścił środek mają duzo gorzej. Wiadomo mogą wyskoczyć wtedy jest problem bo czym je ? Jeszcze zależy co wyskoczy. Np rumian załatwisz galerą sprawdzałem wydaje mi się że nie rusza czosnku. W tym roku będę pewnie chciał po testowac parę środków dolistnych.
Generalnie jak przejedziesz swoim T 25 to z afalonu nic nie zostanie i wtedy tylko babopielik bądź eksperymenty z chemią. Ja w pierwszym roku zarosłem po za późno zastosowanym stompie. czekałem do wiosny, śnieg stopniał a tu czosnek na wierzchu i dupa trza czekać aż będzie miał 10-15cm na chemie.
Więc Wychodzę z założenia że trzeba robić tak by nic tam nie robić mam posadzone 4 rzędy co 25 cm potem przerwa 40 cm i znowu 4 ale zakryłem szczelnie całą powierzchnie. Gleby nie morze być widać nic. Więc jak pisałem poczekaj aż kiełki wyjdą na wierzch ziemia się ogrzeje i wal słomę. Nie żałuj.

Ja tam ciagnikiem nie mysle wjeżdzać pnantacja 2-3 a zaleznie na ile mi wystarczy sadzeniaka. posadze w rozstawie 40cm żeby w razie czego planetka wjechac a sciołkwać... moze troche na próbe.
Jak mi sie spodoba ta uprawa to jesienia kupie od Ciebie troche ozimego

Rolnik z powołania:-)

36

Odp: Czosnek

Sam kupowałem bo co urosło to sprzedałem. jak sa klienci to nawet warto kupić i sprzedać nie zarabiajac na tym byle mieć klienta bo jak masz dobry towar to za nim przyjdą następni. Kupowałem u niego s4lim3 gość z AF

37

Odp: Czosnek

Ja jestem bardzo ciekawy co mi urosnie

Rolnik z powołania:-)

38 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-03-02 21:22:32)

Odp: Czosnek

Gadałem z sąsiadem harnasia można spokojnie sadzić wiosną.
Sprawdzał rok temu zresztą brał ode mnie jakieś niedobitki do sadzenia. W tym roku też przyszedł... podzieliłem się ......

39

Odp: Czosnek

tylko wiosenny jarus nie ma tych szyszek nasiennych i o tyle jest mniej roboty ze nie trzeba tego scinać

Rolnik z powołania:-)

40

Odp: Czosnek

Dopytam. Mi się wydaje ze harnaś też chyba ich nie puści jesli posadzi sie go wiosną.
Tylko cholera wie czy się usłyszę prawdę bo dziadek ponad 80 lat moze nie pamiętać wink