1

Temat: Czosnek

Witam.
Czy ktoś z szanownego grona uprawia czosnek.
Potrzebuje kilka informacji na temat uprawy.
Pozdrawiam.

2

Odp: Czosnek

ja tylko konsumuję na widok teściowej bo mi za bardzo podnosi ciśnienie.

3

Odp: Czosnek

Trzeba umieć sobie wychować teściową i żonę.

4

Odp: Czosnek

jak masz problem to pisz ja podpytam sąsiada on się w to bawi
W tym roku go szlak trafia. bo zasadził jesienią. i zamiast czosnek się schować to wylazł na wierzch puki co jest zielony wystaje ponad śnieg. zobaczymy co zima jeszcze pokaże

5

Odp: Czosnek

Sadż polskie odmiany  mam  sąsiada zasadzil 1 ha czosnku chińskiej odmiany  wiosną wszystko zaoral  same straty  poradz się w W,O,D,R tam sa specjaliści

6

Odp: Czosnek

dokładnie !!!
Sąsiad sadził Polską ( tak mu się wydaje)
chińska nawet jesli się uda to i tak będzie problem ze sprzedażą, a łatwo je odróżnić, chińskie mają mniej aromatów - nie śmierdzą i trzeba dawać ich 3-4 razy więcej niż polskiego

7

Odp: Czosnek

Jak na czosnek to teraz trochę za późno. Ja mam posadzone ok 10 000 główek. Przy ogórach zawsze się sprzeda. Jak chcesz coś kombinować to sadź tylko Kwalifikowany materiał w elicie, reszta to chłam z którego badziewie wyrasta. Poszukaj w internecie jest opisane co i jak się robi, albo babci spytaj,  w tej branży nic się nie zmieniło od początku, aby tylko grzyb i robal ci nie wlazł.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: Czosnek

traktor napisał/a:

poradz się w W,O,D,R tam sa specjaliści

chyba od brania wypłaty za nic nie robienie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Czosnek

Witam.
Myślę posadzić wiosenny około 10arów. Jeden gość ma tylko polski Latowicki kwalifikowany, ale drogi. Jeżeli ktoś ma kwalifikowany z pewnego żródła i wiosenny w dobrej cenie to może się dogadamy. Myślę około 100kg.
Pozdrawiam.

10

Odp: Czosnek

Witam.
Marekpe, jaką posadziłeś odmianę? Harnaś?
Pozdrawiam.

11

Odp: Czosnek

Witam.
Jaką odmianę jarą polecacie.
Czy ktoś ma na sprzedaż do siania?
Tylko polską odmianę chcę kupić.
Pozdrawiam

12

Odp: Czosnek

Witam.
Do sadzenia.
Pozdrawiam.

13

Odp: Czosnek

Dwie odmiany. Harnaś i Mega czy jakoś tak, bardzo mało ząbków ale takie duże. Z tego co słyszałem to jara jest tylko jedna ale strasznie małe główki daje i handlowa nie jest.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: Czosnek

Witam.
Gość poleca mi czosnek Latowicki wpisany do rejestru.
Drugi to jest Jarus, ale mówią, że kiepsko plonuje.
Natomiast Latowicki jest o mocnym aromacie, ale ma mniejsze główki niż zimowy.
Zastanawiam się czy warto zasadzić jary czy czekać i zasadzić zimowy.
Pozdrawiam.

15

Odp: Czosnek

Jak pisalem wcześniej to czosnek sadzi mój sasiad ;ale wylącznie na jesień  twierdzi ze plon lepszy i  smak oraz wydajność

16

Odp: Czosnek

Czosnek to trochę pracochłonne zajęcie, dlatego jak chcesz się narobić, to niech z tego będą jakieś pieniądze. Żeby tak się stało to po pierwsze towar musi mieć wygląd i jakość, a po drugie musisz mieć pomysł jak go sprzedać za godziwe pieniądze. Jare odmiany są dobre dla przemysłu który płaci marnie, ale jakość też jest taka sobie. Prawdziwe pieniądze bierze się w detalu, lub drobnym hurcie, ale tu głowy musza wyglądać. Prawdę mówiąc na 10 arów koszt dobiega 3000, ale jak sprzeda się 10000 ładnych główek po 1zł szt tak jak w zeszłym roku(bo to był mój pierwszy raz), to człowiek ma jakiś tam zapał i entuzjazm, ale mimo wszystko areał pozostał ten sam, bo siła nabywcza rynku jest taka jaka jest.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17

Odp: Czosnek

Dzisjaj rano ogladalem  program TYDZIEŃ . Q zgrozo dwóch  niedouczonych profesorow stwierdzilo że  polscy rolnicy nie maja pojęcia co to jest dobry material siewny .Ze w Polsce stosuje się  go tylko 10 procent a w SZWECJI 80 tylko ze u nich tyle jest doplaty do tego materialu  A u nas w kraju każdy wie

18

Odp: Czosnek

Też to oglądałem to co oni gadają to istne głupoty.My często siejemy materiał kwalifikowany ale zawsze ziarno które zbierzemy jest o wiele dorodniejsze, a druga sprawa to to że ten nasz materiał siewny nie zawsze jest najlepszej jakości np. tej jesieni pszenżyto miało tylko 86,7% siły kiełkowania a cena wcale nie była za niska.

19

Odp: Czosnek

Nie rozumie ich lamentu i co to ich obchodzi czym sieje ,może dostali dole od firm nasiennych.Jak będę chciał kupić materiał siewny tu kupie jak nie to nie i nie powinno to kogoś obchodzić,co innego jak mam kontraktacje nasienną to już inna bajka.

20

Odp: Czosnek

Jezeli chodzi o sadzeniaki to kupuję bezpośrednio od plantatorów sadzeniaka ,biorę material kwalifikowany i duzo  taniej niz poprzez firmy które tym obracaja