21

Odp: Case IH 1680

to jest stanowczo za szybko ...   ale i tak idzie ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-02-03 22:17:22)

Odp: Case IH 1680

wojtas napisał/a:

to jest stanowczo za szybko ...   ale i tak idzie ..

Ale widzisz rotor dał rade a myślę że klawiszowy już by się zapchał.
A wojtek twój claas ile ton pszenicy na godzinę walnie? Twój jest większy czy mniejszy od tego case-a?

23

Odp: Case IH 1680

średnia dzienna  robotka  to jest 120ton ziarna ...

na godzine nigdy nie mierzyłem ..   nie mam wagi   w domu ...   to są moje  wyniki  jak kosiłem w spółdzielni ..  wyszło mi dziennie tyle ci pisze ...  według wagi ...    a  ilościowo przyczep   to  było  13-14 przyczep HL 8011   przy tym że jak pole było duże to  bez zatrzymania  chyba że  małe kawałki to na uwrociach się sypało ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: Case IH 1680

To jest już dobry wynik ja pisałem z gościem to jego rekord tym kombajnem w pszenicy ok 8-9 ton, To prawie 200 ton jak mi mówił to na godzinę średnio ok 20 ton pszenicy młucił nim z prędkością 6-7 km/h.

25

Odp: Case IH 1680

zacznijmy jak masz  8 t to trzeba się cieszyc ..  9 ton  raz w życiu  zobaczyłęm ..   średnio masz te 7.5t    i  nie ma się co łudzic te 15-18ha na dzień zrobisz ..    więcej takimi kombajnami nie przeskoczymy ...   co innego nowe wielkie .. ale znowu  co   nowe to   puki jedzie to jedzie.. puźniej nie wiadomo co dalej ..   na kursie kombajnisty   mieliśmy  pokaz NH  seri CX 890 czy jakoś ...   koleś mówi  że średnio tym targa 29 ha na dzień ...   ale musi byc kawałek pola ..  jeżeli  małe  kawałki  to wiadomo ..  a  nikt z nas przepuszczam że nie ma większego kawałka jak  20 ha ..  do koszenia ..  tak więc  wyniki  powyżej  100 ton na  stare maszyny  jak  np moja to jest zadawalający ...  a  bajka o  200t na dzień ..   tylko pytanie ile godzin ??   koszenia  bo dzień .. jeden ma dzień 23 godziny  kosił .. a drugi  10  godzin ..  więc to wszystko  jest pojęcie względne ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26

Odp: Case IH 1680

No wiadome jak pszenica sypie po 7-8 ton to już jest dobrze ale ja w tym roku widziałem pszenice która spokojnie dała te 11-12 ton. Wojtek a ty w swoim claasie masz hydrostat??

27

Odp: Case IH 1680

Jakie wy macie ziemie u nas jak ktoś ma 6 T z ha to jest szczęściarz.

28

Odp: Case IH 1680

tomek1974 napisał/a:

Jakie wy macie ziemie u nas jak ktoś ma 6 T z ha to jest szczęściarz.

Od 1 klasy do 4 ale w tamtym roku na 4 klasie pszenica jara mi sypneła 5,5 tony. A w tym mam zasiana pszenica zimowa na tej klasie to zobaczymy. A tam gdzie pszenica sypneła te 11-12 to zasługa mączki bo to pole stokłosy było to ona swoje zrobiła.

29

Odp: Case IH 1680

na wyposarzeniu mam  hydrostat. klime radio itp ...   panowie takie wyniki powyżej  9 ton  to sie trafiaja raz w życiu ...   moja rada jest taka .. brac kombajn  zachodzi  gdzie do  sklepu z ewentualnymi czesciami sie ma max 50 km  bo inaczej  czasami możan się przejechac ...   bo może wyskoczyc pierdułka  i dupa ...    wiadomo  zachodnie maszynki  maja się nie psuc .. ale i  czasami im sie to zdarza ... a jak będziesz miał czekac 4 dni na  na czesc ... to są same straty ..  moja dobra rada .. nie zebym cos tam ..  ale tak to w zyciu jest ...   też mi się podobaja te kombajny ...ale u nas w razie co nie ma zadnego sklepu z czesciami do nich .. u nas najwiecej jest classów JD oraz NH ... no i bizony big_smile  pytanie jeszcze ża jakie pieniądze to znajdziesz  i w jakim stanie .. nie wizualnym lecz mechanicznym ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Case IH 1680

Takie drobniejsze części idzie kupić w Grene czy w Agromach.A do jednego z siedzib delera mam z 20-30 km. Ja i tak patrze na stan techniczny niż na wizualny.

31

Odp: Case IH 1680

Wojtas - ile masz do Legnicy ???? Zmieścisz się w 50 km. Osadkowski jest dilerem CASE.
Ja biorę pod uwagę CASE 2188....

32

Odp: Case IH 1680

mam 33 km... autostradą  15 -20 min ...  szczeze to nie wiedizałem ..  o tym że tym handluje ..  ale  to że mi się podoba to nie znacyz że kupię ..  narazie zostane  w rodzinie classa  to  wdzięczna maszynka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Case IH 1680

rudemenes napisał/a:

Ja biorę pod uwagę CASE 2188....

rudemenes masz zamiar brać się za ququ??? Skoro 2188 chodzi Ci po głowie

34

Odp: Case IH 1680

Narazie nie, ale kto wie..... Myślisz, że przy pszenicy i rzepaku się nie sprawdzi ??

35

Odp: Case IH 1680

Sprawdzi się. Do Gniewomirowic masz blisko, gościu przy drodze ma takiego .Podjedz i sie wszyskiego dowiesz.

36

Odp: Case IH 1680

Wiem, że ma Case, ale nie wiedziałem, że 2188. Kuzyn mojego kolegi - myśle, że nie będzie problemu, żeby z nim zamienić kilka słów. A skądżeś, że znasz te strony??

37

Odp: Case IH 1680

Nieraz jestem zmuszony jechać do Legnicy. Parę razy widziałem ten kombajn w akcji...

38

Odp: Case IH 1680

case 8010 axial flow  co wy o tym sadzicie chcialbym poznac wasze opinie  odnosnie tego kombajnu bo to teraz moje nowe narzedzie pracy 2 dzien go ujezdzam i nie chcialbym zpowrotem wsiadac na zo58   moze ktos posiada takie cacko

39

Odp: Case IH 1680

Żeby obchodził się łagodniej ze słomą to już bym jakimś case pomykał .

40

Odp: Case IH 1680

mi się marzy 2166, ładny był na allegro ale już skończyła się edycja

E 516 na części
Telefon 695 076 269