Temat: zima zla....

Moje pytanie jak zabezpieczacie ciagniki (te starsze ) przed mrozem ...
moj mtz stoi w stodole i tak nie pali ... Macie jakies specjalne  sposoby smile ?

2

Odp: zima zla....

stodoła to żadne zabezpieczenie - tyle że nie pada. Temperatura w stodole jest raptem kilka stopni wyższa jak na zewnątrz - o ile nie taka sama.

gg 5118068

3

Odp: zima zla....

hej

Jak masz MTZ to masz prosty sposób One miały miejsce na grzałkę w bloku. Wsadzasz taką grzejesz i nie powinieneś mieć problemów z paleniem nawet w największe mrozy.
Inny sposób to gorąca woda do chłodnicy.
Ostateczność to samostart w kolektor ssący

4

Odp: zima zla....

Gorąca woda przy minus 25 to jak ciągnik nie zapali to zostanie w bloku

5 Ostatnio edytowany przez dziki97 (2012-02-13 12:49:18)

Odp: zima zla....

na goroca wode to wpadlem juz dawno,
a co do garazu czy jak tam stodolu wyzej napisalem to do domu go nie wsadze ... smile
a grzalke sprawdze

6

Odp: zima zla....

stodoła nic nie daje ..    jedyna opcja  to grzałka lub sprawna świeca płomieniowa.  ewentualnie "kot"  w kolektor ssący i pali ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: zima zla....

Ty masz kolego podgrzewacz

http://allegro.pl/podgrzewacz-bloku-grz … 93553.html

Ale w blok możesz wsadzić dowolną grzałkę ceny już koło 20 zł

8

Odp: zima zla....

Mój zetor 6 stoi na dworze i jak na razie drugą zimę pali bez żadnych wspomagaczy od strzała , za to 4 przy 0 już ma problemy.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

9

Odp: zima zla....

Jak czasami odpalam zt300 to wlewam gorącą wodę zakręci kilka razy i pali smile

Odp: zima zla....

ja 385 to jak poniżej -10 to gorąca woda 2 razy a jak było po -15 i więcej to mam jeszcze prostownik z rozruchem. 360 do -20 pali bez kombinacji, starczy ciepła woda.

11

Odp: zima zla....

Ja jak kiedyś zimą odpalałem zetora 12145 to go 2 razy przelewałem wrzątkiem później nalałem też wrzątku pochodnia do filtra i jakoś zapalił. Ciężkie ursusy i zetory mają to do siebie ,że ciężko palą

12

Odp: zima zla....

dziki97 napisał/a:

Moje pytanie jak zabezpieczacie ciagniki (te starsze ) przed mrozem ...
moj mtz stoi w stodole i tak nie pali ... Macie jakies specjalne  sposoby smile ?

ha ha wybudować ogżewany garaż i po sprawie :angel:

13

Odp: zima zla....

Skoro już stoi w stodole  to już jest dobrze  -wyjmnij akumulatory do ciepłego  pomieszczenia  i doładuj+ gorąca woda=musi zagdakać

14

Odp: zima zla....

ewentualnie 2 puszki  po konserwie z denaturatem pod  miske oleju  poczekac aż się wypalą   i pochodnia w  kolektor ssący i gada ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: zima zla....

Taka mała rada,sprawdzić w zbiorniku czy z ropy parafina się nie wytrąciła,(przed tymi mrozami kupiłem paliwo i przy -20 tak sie działo)bo się wyjedzie z garażu i może być wesoło

16

Odp: zima zla....

profilaktycznie każdej zimy  leje na każde 20l ropy  około 1 l benzyny i uszlachetniacz ..   jakoś chodzi ...  w paliwo zimowe nie wierzę ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: zima zla....

Bo jest paliwo zimowe i paliwo arktyczne jak nadchodzą duże mrozy ale i tak ta różnica to tylko minus 5 stopni

18

Odp: zima zla....

po dluuuuugiej analizie sprawy doszlem do wniosku ze moze akumulatory odgrywaja duzo role wiec je naladuje :]

a tak wgl  jak kogos obchodzi to opony do mtz'a 550 szukam ....
sasiad mnie holowal i wyszedl balon ... opona kupiona za 200zl, 3 miesiace pojedzila hmm

19

Odp: zima zla....

Wczoraj o 16 było lekko ma plusie ale o 18 przyszła straszna mgła i schłodziło się do -7 a dziś od rana -4 i prószy śnieg

20

Odp: zima zla....

Wieczorem -6 , a jak wstałem -4 i świata nie widać na szosie zaspy na 50 cm.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile