41

Odp: Gorczyca na ziarno.

kiedyś miałem na ziarno i siałem też tak ok 10 kg

42

Odp: Gorczyca na ziarno.

kolega sieje 7kg

43

Odp: Gorczyca na ziarno.

azotu 60kgN moim zdaniem wystarczy plon jak pisałem różny w latach od 400kg w zeszłym (poszła w masę) do ok. 1,5t/ha (czubaty zbiornik bizona)

44

Odp: Gorczyca na ziarno.

Jak siałem to zawsze nie więcej jak 9 kg.

45

Odp: Gorczyca na ziarno.

A tak pro po to mam na sprzedanie koniczynę nasienną . może ktoś zainteresowany

46

Odp: Gorczyca na ziarno.

Miałem siać gorczycę w czystym siewie, ale przypomniałem obie jak w zeszłym roku widziałem gorczycę z wyką. Siał ktoś w ten sposób? Raczej nie ma oprysków, ale pole szybko zakrywają rośliny i myślę że nie byłoby z chwastami, aż tak źle. Jeszcze jedno, ile gorczycy a ile wyki? Myślę, że stanowisko będzie pod pszenicę dużo lepsze niż po samej gorczycy.I łatwo będzie te ziarna ewentualnie oddzielić.

47

Odp: Gorczyca na ziarno.

Jak w tym roku plon gorczycy lub mieszanek z nią? Mam na przyszły sezon 5ha pod to zostawione i się zastanawiał jak z opłacalnością.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

48

Odp: Gorczyca na ziarno.

Mam 2ha gorczycy z wyką ale jeszcze nie udało mi się zebrać. Mimo bardzo słabego pola, i praktycznie śladowych ilości nawozu, wygląda to całkiem nieźle. Kiedyś pod gorczycę waliłem sporo nawozu, i powiem szczerze że wyglądała tak samo jak ta w tym roku (azotu oczywiście).

49

Odp: Gorczyca na ziarno.

Ja też kiedyś siałem wyke z gorczycą ,najlepezy wynik to 2 T z ha ale jak cena z 2zł spadła na 1zł to dałem se spokuj ale stanowisko było super

50

Odp: Gorczyca na ziarno.

2 tony mieszanki czy samej gorczycy? Jak kiedyś miałem gorczycę w czystym siewie wyglądała jak rzepak co 4 tony dałby a gorczyca ok tony wyszła. Byłem lekko zawiedziony, ale z wyką niech sypie mniej, ale podwójny plon i płodozmian.

51

Odp: Gorczyca na ziarno.

ja siałem głównie wykę i to ona dała 2T a gorczycy wysiewałem 3kg tylko poto żeby wyka nie leżała

52

Odp: Gorczyca na ziarno.

A co robicie z tą wyką?

53

Odp: Gorczyca na ziarno.

Na pasze sprzedałem. W tej chwili miałem z centralą pisać umowę, ale handlarz daje lepsze warunki i tańszy materiał do siania, to z nim się dogadam na łubin z wyką.

54

Odp: Gorczyca na ziarno.

Posiałem ponad 2h po skasowanej pszenicy.
Zobaczymy co wyjdzie.
Pierwszy raz to siałem.
Oby dała chociaż 3t z ha wink

55

Odp: Gorczyca na ziarno.

Oby dała 3t z całego pola

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56

Odp: Gorczyca na ziarno.

oby...

57

Odp: Gorczyca na ziarno.

Miałem raz 30arów i taka bida że lipcu poszła pod pług. Poplon urósł ***.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

58

Odp: Gorczyca na ziarno.

Krzysiu to już lepiej mogłeś Proso wsiać to na pewno byś sprzedał!

59 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-04-13 19:24:21)

Odp: Gorczyca na ziarno.

Rozważałem ale nie mam komu sprzedać. A Sprzedaż komuś kto ma do mnie 400km a ja mam kilka ton...
Gorczyca się rozejdzie.

60

Odp: Gorczyca na ziarno.

a ja dałem d... posiałem gorczyce po rzepaku nie orałem tylko AUŚ do tego dałem 0,2 comandu, bo rzepak był pryskany navigator+butisan myslałem ze nie zaszkodzi, a wyszło ze gorczyca w paski widac chyba ja pali ale chyba nie command bo cała byłaby biała a jest tylko miejscami...

Rolnik z powołania:-)