101

Odp: Gorczyca na ziarno.

Nie obsiałbym tak dużej powierzchni u siebie.. Nie chciało to plonować powyżej tony z hektara... tylko wszystko zależy jaka cena na umowie, no i dobrze że jest chociaż ta umowa, bo ogłoszeń z tym całe zatrzęsienie...

102

Odp: Gorczyca na ziarno.

Przy ubiegłym roku dała mi niecałą tonę ale u mnie nie padało a siew miałem spóźniony.
Z tego co czytam ludzie to trochę po macoszemu traktują. A to ma wymagania jak rzepak jary
Jeszcze poczytam. Jutro zacznę  siewy. Dziś muszę uprawić 5 ha i przygotować siewnik.
W ubiegłym roku był problem z ustawieniem go poniżej 10kg. Jak będzie powtórka to kupiłem koła łańcuchowe nie wiem od czego ale zmontuję coś t tego by wolniej leciało...

103

Odp: Gorczyca na ziarno.

A to do fiony nie wkładasz wkładek wysiewających na koła od wysiewu?  Mam jedno duże koło na stanie do fiony (tryb) to zmniejszało obroty, jakby Ciebie trzeba było poratować tym to mogę podesłać i tak leży..

104

Odp: Gorczyca na ziarno.

Mam takie koło. To i tak za mało powinny być wkładki. Cena oryginalnych wkładek jest zaporowa od poznaniaka niby pasują ale nie do końca.  Kolega co miał fionę jak siał rzepak to miał własnie dorobione koło od motoru...

105

Odp: Gorczyca na ziarno.

Jak nie masz tego wzgórka na środku koła to pasują wkładki najtańsze od poznaniaka. Jednak jakby trzeba to można go ściąć i będzie pasowało.

106

Odp: Gorczyca na ziarno.

Teraz droga coś w tym roku gorczyca.Jak ci się urodzi to podeślesz tonę.

107

Odp: Gorczyca na ziarno.

Krzysiek napisał/a:

Powiecie że zwariowałem
Mam rozsiane PK Mg S pod gorczyce
Obsiewam 1/4 pow. gospodarstwa.
Mam kontrakt więc o zbyt się nie martwię
Martwię się o pogodę i plon wink
Pod korzeń sypnąłem na bogato P 100 K 110 S 70 Mg 50
Po siewie pójdzie RSM tylko ile?
Tęgie głowy piszą 60-120N/ha. W dawkach dzielonych i nie ...

Krzysiek zanim pojedziesz na bogato z RSM w gorczycę to najpierw spróbuj na małym kawałku bo coś mi się zdaje, że RSM zastosowany powschodowo będzie przypalał gorczycę.(Ja rzepak jary przypaliłem)

108 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-03-26 13:08:39)

Odp: Gorczyca na ziarno.

Ja dam zaraz po siewie.
Rzepak jary i gorczyca biała są na liście roślin u których jest bardzo duże ryzyko uszkodzeń przy pogłównym nawożeniu rsm.
Ja w poniedziałek poleję chodzi mi po głowie by dać po 100kgN.
Przeglądałem fora to ludziska dają koło tego. Moja zeszłoroczna miała więcej bo siałem ją po pszenicy która nie ruszyła po zimie a miała zapodane ponad 100kg na start.

109

Odp: Gorczyca na ziarno.

W planach miałem 2 zabiegi  na chwast. raz na 2 liścinne galerą i raz na jednoliscinne panterą.
No ale pogoda krzyżuje plany. Zrobić 2 w jednym?

110

Odp: Gorczyca na ziarno.

Odradzam łączenie tych zabiegów

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

111

Odp: Gorczyca na ziarno.

Odradzasz to ile zrobić przerwy? Galera poszła wczoraj. Z prognozy wynika że pojutrze będę mógł prysnąć samosiewy.

112

Odp: Gorczyca na ziarno.

Ogolnie to wystarczy kilka dni przerwy. Chodzi o skuteczność grammicydu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

113

Odp: Gorczyca na ziarno.

Na słodyszka w gorczycy czym pryskać?

114

Odp: Gorczyca na ziarno.

Nie pryskać, bo to najważniejszy zapylacz o znikomej szkodliwości.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

115

Odp: Gorczyca na ziarno.

W gorczycy największe szkody robi taka czarna gąsienica. Trzeba jej pilnować bo potrafi zostawić samego badyla. Resztę zeżre.

116

Odp: Gorczyca na ziarno.

chodzi ci o gnatarza smile
https://www.topagrar.pl/articles/tags/g … epakowiec/

117

Odp: Gorczyca na ziarno.

Wiec mowicie odpusci ? Ale skoro pisza ze slodyszek w rzepaku potrafi do 70% obnizyc plon  wie gorczycy by to nie dotyczylo ? Czy w mniejszym stopniu tylko dokuczy

118

Odp: Gorczyca na ziarno.

Dokładnie  co ciekawe jeszcze nie widziałem w rzepaku czegoś takiego. Jednak w gorczycy widziałem jak zostały same łodygi.

119

Odp: Gorczyca na ziarno.

Fujitsu97 napisał/a:

Wiec mowicie odpusci ? Ale skoro pisza ze slodyszek w rzepaku potrafi do 70% obnizyc plon  wie gorczycy by to nie dotyczylo ? Czy w mniejszym stopniu tylko dokuczy

Kto Ci takie głupoty na opowiadał?  70 % to zgnilizna teardzikowa plus pryszczarek a nie sam slodyszek.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

120

Odp: Gorczyca na ziarno.

Nikt mi nie opowiadal. Nie sieje rzepaku wiec nie wiem  gdzies w jakims artykule wyczytalem wiec moze i glupoty powtarzam