21

Odp: Olej W Wodzie.

bamreras napisał/a:

a tuleje dobrze ustawiłeś??? znaczy się czy masz je odpowiednio wystawione nad powierzchnie bloku??
...

A one nie muszą się zrównać z powierzchnią bloku????

22 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-06-04 21:06:45)

Odp: Olej W Wodzie.

muszą lekko przestawać ponad tłok. dokładnie o 0,08-0,1mm. i nie mierzysz tego na rancie tylko na powierzchni tulei.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

23

Odp: Olej W Wodzie.

To trzeba podkładać te takie cieniutkie pierścienie miedziane pod tuleje?? U mnie było pozakładane nawet po 7 na jedną tuleje.

24

Odp: Olej W Wodzie.

no powiedzmy że miedziane. Prawidłowo powinny być założone stalowe bo miedź trochę miękka i po czasie tuleja siada, tym bardziej że masz ich jak piszesz po 7 sztuk na jednej tulei....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

25 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-06-06 10:26:41)

Odp: Olej W Wodzie.

Masz aż 7 podkładek? Nie chcę Cię straszyć, ale to nie wróży dobrze temu silnikowi. Tam powinno ich być dwie, góra trzy i tak jak pisze bamreras, powinny być one stalowe, a nie miedziane. Te miedziane podkładki wymyślił chyba jakiś wesoły skośnooki konstruktor, który nigdy w życiu na oczy silników Ify nie widział i postanowił na maksa ciąć koszty produkcji swoich "genialnych" kompletów uszczelek....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

26

Odp: Olej W Wodzie.

Też mi się to wydało dziwne że tyle tych podkładek ale kupiłem inny silnik i tam jest o wiele lepiej bo nie było podłożone żadnej podkładki pod tuleje. I teraz muszę złożyć z dwóch silników jeden. smile

27 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-06-08 10:38:27)

Odp: Olej W Wodzie.

To jest najlepsze wyjście z takiej sytuacji. A wiesz jakie pułapki przy takiej operacji tam na Ciebie czekają?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

28

Odp: Olej W Wodzie.

Jakie pułapki??????

29

Odp: Olej W Wodzie.

No te wszystkie typowe przy nich, które czyhają na mechanika przy składaniu czy remoncie silników Ify. Złożenie jednego silnika z dwóch, to nie jest taka bajka jak się wydaje...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

30

Odp: Olej W Wodzie.

No zobaczę jak to będzie, narazie nie mogę kupić panewek bo nie wiem który szlif wału. Mierzyłem suwmiarką wał i ma 79,5mm czyli to jest chyba drugi szlif.