21

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Fenol sprawdź czy klawisze Ci nie zaśniedziały (może to przyczyna że żółw nie działa) a czy masz diodę przy elektrozaworach( takie coś podobne do przerywacza kierunkowskazów) u mnie odłączyła się i wtedy wariowały elektrozawory.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

22

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

tak jest coś takiego, przeczyściłem w tym styki, nie ma na tym żadnego opisu, zastanawiałem się czy z tym też wszystko ok było. ktoś zna symbol tego ustrojstwa?
klawiszy nie sprawdzałem, masz rację to może być też przyczyna, jutro będę dalej grzebał.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

23

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

I jak Fenol, doszedłeś już do ładu z tą elektryką?
Elektrozawory generalnie są takie same. Jak masz z nimi problem, to dwa (od blokady i przodka) możesz wywalić i zastąpić je ręcznymi, takimi jak np. w ZT300/303. To nawet dużo bardziej zwiększy niezawodność tego układu. Wtedy masz dwa wolne elektrozaworki do wykorzystania przy zającu i żółwiu, ale żeby to chodziło jak należy, to elektryka musi być elegancka, a wysprzęglik pneumatyczny nie może przepuszczać za wiele powietrza. Jak pojawiają się problemy na stykach i w przełącznikach, to najlepiej wymienić włączniki i bezpieczniki na nowe. Te już się dość napracowały.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

24

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Piotrze K a wyjaśnił byś zasadę działania wspomagania sprzęgła ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

25 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-05-15 23:56:02)

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

A potrzebujesz to czy tylko tak się pytasz? Nie zrozum mnie źle, ale żeby to dokładnie opisać i podeprzeć się jeszcze jakimś rysunkiem, to potrzebuje na to dobrą godzinkę siedzenia przed komputerem jak nie lepiej, a teraz wolna godzinka jest dla mnie luksusem, z którego trudno mi zrezygnować...

Najlepiej napisz co Ci tam nie działa i zobaczymy co da się zrobić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

26 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-05-16 11:14:56)

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

To tak jak zwykle sprzęgło nie działa tak jak powinno .  Mieliśmy to sprawdzić   bo i na dodatek  pojawił się wyciek z pompki  sprzęgłowej. To i wspomaganie  przy okazji poszło na stół . I tak jak zwykle wszystko wygląda ok a  po złożeniu podziała może 5 minut i znowu ciężkawo ale jeszcze da radę je w miarę normalnie  wcisnąć . Jest taka sprawa że wspomaganie hamulców  działa  a sprzęgła już nie koniecznie . Zauważyłem że przy wciśnięciu pedału hamulca zawór sterujący syczy głośniej czyli olej przepływa . Natomiast jak wcisnę sprzędło to tak tam trochę niemrawo . Podczas gdy wciskam sprzęgło i depnę jeszcze na hamulce do pedał sprzęgła wciska się  lżej  .  I jeszcze jedno , przy szybkim wciśnięciu  pedała  sprzęgło stawia opór natomiast jak  tak powoli to  lżej idzie czy to normalnie ?
Jestem ciekawy do czego jest ten mały  metalowy przewód olejowy co idzie ze szczytu   wspomagania i leci do zaworu sterującego  ? Czy olej nim spływa czy wpływa , czy powinien lecieć cały czas , czy tylko w chwili naciśnięcia sprzęgła  ?  Co do reszty przewodów to domyślam się do czego są .
Przydała by się fotka jak wygląda kompletne sprawne wspomaganie w środku .
Za każdą  pomoc  będę wdzięczny .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

27

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Ja miałem problem z wspomaganiem hamulca. Okazłao się że mam za małą dziurkę na dodatek przypchaną paprochem. Jeden z nypli od góry ma ma około 2mm przekroju u mnie było może 0,5-1 Przewierciłem na 2 i jest o niebo lepiej.
Konsultowane z PiotremK

28 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-05-16 16:51:42)

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Chyba sytuacja się pomału  wyjaśnia . Brak mi sprężynki nr. 128 .  Pytanie od czego może taka pasować ?  Do tego nie wiem co to jest pod nr. 125,  chyba segier  ? Do tego ten tłoczek pod nr. 9 ma jakiś uszczelniacz w tym miejscu co ten czarny pas namalowany ?
Nie pamiętam już kto mi ten katalog podesłał ale dzieki !  Du..ę mi już nie raz uratował .

http://i62.tinypic.com/aaj7uo.jpg

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

29

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Jak byś chciał to pompkę ze wspomaganie mam tylko coś tam ciekło,ale jest kompletne. Oddam za dobre piwo.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

30

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Borys  ile chcesz  , poważnie ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

31

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

spreżyna pasuje od polskiej prasy dokladnie nie wiem od czego ale w sklepie leżała na półce  z częściami do małej kostki

32

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

przesyłka plus żubry do grila

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

33

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Więc tak , dopasowaliśmy jakąś sprężynkę i jest poprawa,  sprzęgło przestało świrować . Jednak czpień  nr. 11 jest nie jednakowo do końca  wytarty i się trochę blokuje  . Może się dotrze ...
  Borys ile chcesz tego żubra ? Wolał bym równowartość tego piwa przelać ale na  konto wink . Podał byś jakieś fotki ? Jak coś to pisz  na PW lub E mail  albo tu jak Ci pasuje a potem się usunie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

34

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

koledzy mam taki problem ze sprzeglem drugiego stopnia sprawdzilem wszystko elektryka ok cismienie powietrza ok i nie dziala nie moge wlaczyc womu gdy jest podczepiona jakas maszyna dzieje sie takie cos ze tlok powietrza nie daje rady wypchnac docisku te sruby regulacyjne dojda do wlasnie tego docisku i nic sie nie dzieje co radzicie czy te sprzeglo sie zapieklo i niechce sie rozejsc czy co jakie macie rady

Fortschritt zt 423 a razy 2

35

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

michu23 napisał/a:

...te sruby regulacyjne dojda do wlasnie tego docisku i nic sie nie dzieje...

A na ile milimetrów masz ustawiony luz pomiędzy tymi śrubami, a tarczą od drugiego stopnia?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

36

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

jak zwykle masz za słabe ciśnienie powietrza ,podkręć na zaworze przy butli jak sprzęgło się rozchodzi to włączysz pużniej normalnie pedałem.

37

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

no sruby te regulacyjne nawet dokrecilem mocniej ze byla tylko malutka przerwa moze ze dwa minimetry a cisnienie powietrza jest raczej wlasciwe bo podkrecilem zawor ze wskazowka na zegarze przeszla za zielone pole i wciskam sprzeglo normalnie do konca przesowa sie caly tlok powietrzny a jak docisne do tego wlacznika w kabinie to wysowa sie czpien z tloka powietrznego i nic sruby dojda do docisku a czpien staje w polowie tej fasolki co jest na tej blaszce przykreconej wlasnie do tego tloka powietrznego

Fortschritt zt 423 a razy 2

38

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

A w którym momencie pracy sprzęgła zmierzyłeś te dwa milimetry? Jak łapki sprzęgła masz stawione i na ile milimetrów odstają one od punktu kontrolnego na płycie sprzęgła? Jaki masz odstęp pomiędzy łożyskiem, a łapkami i w którym miejscu go regulowałeś? Jak chcesz dokładnie zobaczyć jak wysprzęglik pneumatyczny Ci działa i czy z jego sterowaniem wszystko jest O.K., to podłącz go bezpośrednio pod zewnętrzny kompresor. Wtedy wiele się wyjaśni. Zobacz też czy przypadkiem nie wpadło Ci coś pomiędzy płyty sprzęgła, w sprężyny itp...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

39

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

dobra dzis ciagnik troche popracowal i zjezdrzalem z laki i wdusilem klawisz od zolwia i zadzialal ciagnik przezucil bieg na mniejszy i zadzialalo tak pare razy a teraz gdy wcisne ten klawisz traktor staje a jak wylacze gwaltownie rusza a jak dzialal to byla radosc jak male dziecko hehe no tyle ze womu i tak nieszlo wlaczyc piotrze te dwa minimetry byly gdy ciagnik byl zgaszony na pedal sprzegla nikt nie dusil to wtedy wykrecilem te trzy sruby i ustawilem taki odstep a i jeszcze najwazniejsze odktecile pokrywe ta z dolu zeby zobaczyc jak tam lozysko oporowe i lapki wygladaja i w tym chyba bedzie moze problem te trzy lapki sprzeglowe sa tak zjechane ze nie maja na koncu tych cypelkow tylko doslownie sa proste a lozysko jest ok chodzi o te cyple co stykaja sie z lozyskiem oporowym pewnie zaczne od ich wymiany i bede radzil sie dalej co i jak co na ten temat myslicie

Fortschritt zt 423 a razy 2

40 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-06-09 17:05:00)

Odp: Sprzęgło ZT 320/323/325 zasada działania i regulacja

Czyli chyba masz już winowajcę - łapki i kompletne rozregulowane sprzęgło. Tam gdzie są one zjechane powinieneś mieć ok. 25mm. Doprowadź je do porządku, ewentualnie wymień na inne, ustaw je odpowiednio na ok. 30mm od sprzęgła, tak jak to napisałem w instrukcji na początku wątku i pierwszy stopień będziesz miał załatwiony. Potem ustawiasz odpowiedni odstęp pomiędzy łożyskiem wycisku, a łapkami na ok. 5mm (przy względnie nowej tarczy I stopnia), ale śrub od łapek w tym momencie i aż do kolejnej wymiany tarczy sprzęgła już nie powinieneś dotykać. II stopień regulujesz na szczelinomierz (ok. 0,5mm) ale tylko w tym momencie, gdy pierwszy stopień masz wysprzęglony na wyprzęgniku pneumatycznym. Ważne też żeby ruch tłoka był na poziomie 32mm, a wysunięcie jego ograniczone było fasolowatym otworem na głowicy widlastej tego wysprzęglika (punkt 2.6 w instrukcji), bo idę o zakład, że od dołu na co najmniej pół centymetra masz ją już wyrobioną. Jak z tym się uporasz, to potem zostanie już tylko reszta do przeglądu i zmierzenia.

Oj, widzę, że rysunki gdzieś wcięło... Wieczorem spróbuję wrzucić je jeszcze raz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.