21

Odp: Porzeczki

dzięki na Twoją opinię czekałem.
18ton czarnej ? Wow niezły wynik

22

Odp: Porzeczki

znam gościa co miał 23 tony

23

Odp: Porzeczki

Dobra porzeczka posadzona. 10500 szt
Pytanie pryskać na chwasta tuż obok krzaczków ( przyciętych oczywiście) czy przez pierwszy rok niszczyć mechanicznie chwasty.
A jak pryskać to czym na dwuliścienne  ?

24

Odp: Porzeczki

kolego tak na łatwizne byś szedł

25

Odp: Porzeczki

kolego tak na łatwiznę byś szedł  a flaszka

26

Odp: Porzeczki

nie zaglądałem tu dawno a tu taka propozycja....

Jak na kapie to będzie

http://img705.imageshack.us/img705/7817/bimberszprotawa1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

27

Odp: Porzeczki

po ile wywar u Ciebie? big_smile hehe

28

Odp: Porzeczki

Całkiem fajna aparatura do  wiadomych celów  -   w niej porzeczki  na pewno  nabierają  dużych % - milej pracy

29

Odp: Porzeczki

Ta instalacja to jak manufaktura kiedyś zrobię zdjęcie porządnej co mam na strychu wink

30

Odp: Porzeczki

mój dziadek miał podobną tyle że zamiast tej konwi od dojarki była zwykła kana 20-stka

31

Odp: Porzeczki

wy sobie jaj nie róbcie to bardzo ostatnio modne zdjęcie operacyjne organów bezpieczeństwa ... w życiu bym nie dał Wam do picia tego co by wyleciało z czegoś takiego w takich warunkach
Samogon już jest nawet zimny  tylko kolega 8012 musi jakieś szczegóły transakcji podać.....

32

Odp: Porzeczki

na podobnej zasadzie jak chłodnica w takiej aparaturze mam zrobiony podgrzewacz paliwa do suszarni smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Porzeczki

Panowie
Mam 2,5 ha porzeczki czerwonej plantacja była sadzona  jesienią 2012.
No i pojawiła się idea by 3m z 4m pomiedzy rzedami  obsiac białą kończyną.
Nasiona już są. Chcąc trochę jej ( kończynie ) pomóc chcę prysnąć ją środkiem comand 480 ec. Grzebiac w necie znalazłem że środek się nadaje do kończyny zaraz po siewie.
Środek już mam i czytam na opakowaniu że nie powinno  sie stosowac w odległości mniejszej niż 20 m od upraw roślin warzywnych, sadowniczych, plantacji szkółek i roślin pod osłonami, zbóż jarych, kukurydzy, lucerny i buraków.
O co tu chodzi? Pytam bo nie stosowałem czy on rzeczywiście jest taki niebezpieczny? Czy jak założę belke herbicydową to moge pomykać?

34

Odp: Porzeczki

Chodzi o to, że działa doglebowo, i może popalić. Ale 20 metrów to chyba przesada. Można spróbować na małej ilości co by szkoda nie było.

35

Odp: Porzeczki

on   pali tez przez liscie. wystarczy mała ilośc delikatny róch powietrza a juz spali cos u sasiada. wiem bo ojciec kiedys przy niemal bezwietrznej pogodzie popalił u sasiada 1,5 metra pszenicy. tak ze z tym srodkiem ostroznie

Rolnik z powołania:-)

36

Odp: Porzeczki

comand dość długo zalega w glebie i dawka 0,2l zawsze u mnie przebarwiała rzepak, zastosuj z umiarem i żeby nie zniosło na inne uprawy

37

Odp: Porzeczki

ja ci nie polecam spóźniłeś się o 2 tygodnie poprzypalasz  ale ja mogę się nie znać

38

Odp: Porzeczki

0812 napisał/a:

ja ci nie polecam spóźniłeś się o 2 tygodnie poprzypalasz  ale ja mogę się nie znać

koniczyna sobie poradzi tylko często koś międzyrzędzia ja tak mam a jak byś zobaczył czym ją sieje to byś się polał ze śmiechu

39 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-05-21 17:13:14)

Odp: Porzeczki

Panowie jest problem
Kolega pryskał ziemniaki po posadzeniu afalonem i zaleciało na moje porzeczki ( czerwone).
Pamiętam dzień kiedy to robił  warunki były dobre miał końcówki antyznoszeniowe i opryskiwacz za 100tyś.
Mimo to rezultaty widać nawet 40m od ziemniaków.
Liscie tegorocznych przyrostów zżółkły tylko około 40% liścia jest zielona ( plantacja 2letnia).
Co będzie dalej? Od zabiegu mineło około 7 dni.
Gość bynajmniej się nie wypiera...... Ale co z plantacją?
Generalnie jestem optymistą, ale co jesli okaże się że poniosłem straty np tegoroczne pędy obumrą albo całe krzaki wypadną.  Odszkodowanie? Nie chcę kolegi naciągać ani się oszukiwać. Niby płacimy OC rolnicze to obejmuje takie zdarzenie?

40

Odp: Porzeczki

Przypomnij mi jutro wieczorem to spytam się taty bo miał plantację dobre 15lat i może miał podobny problem