21

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Wooow ktoś odpisał big_smile To jeszcze nie tak źle ale wydajność to coś cienka nie wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

22

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

no niestety szału nie ma, przepływ masy jaki jest taki jest, nieraz pół ha na dzień a niekiedy nawet 1.5 wszystko zależy od QQ. szukam teraz mengele 280 . Znajomy taką  ma i robi ekstra kichę,

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

23

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

No wyszło jednak że kupiłem sieczkarnię PZ Mh 80s od sąsiada za 2 tyś w bdb stanie smile Będzie miał jumz co robić big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

24

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

O pz dobrych opini nie słyszałem.  U nas jeden ma to masakra . Jakby cepem ją młócił a potem tasakiem posiekał . Za to mengelka ,którą mam teraz , sieczke robi pierwszorzedną .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

25

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Też wolałem mengele ale sieczka w pz nie jest zla tylko trzeba wszystko odpowiednio ustawić smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

26

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Jakie zapotrzebowanie na moc ma sieczkarnia dwu i trzy rzędowa ?  i ile mogą ważyć ? bo chodzi mi pomysł założenia na przedni tuz .

27

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Dwa rzędy 100km<... A 3 rzędy już trzeba 160km dobre... O wadze nic mi nie wiadomo :nie_wiem: ale 2 rzędową możesz śmiało czepiać na przedni tuz...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

28

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Zależy czy chcesz przerabiać centralnie czy tak jak jest do boku. Centralnie to co najmniej 3

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

29

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

A jak by tak trochę pod jedną stronę dać ? kusi mnie aby polepszyć jakość sieczki a nie wywalać kasy na drogi sprzęt ....
Tak to bym z tyłu ciągał przyczepę i zaraz na pryzmę wysypywał ,

30

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

https://youtu.be/JCShjQd3VvE takie coś Tomku?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

31

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Tak o to  ,jaką firmę wybrać?

32 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-08-03 16:36:32)

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Mengele / Pottinger. Ja jestem za mengele sh 20. 20 nie ma łańcuchów wciagajacych no i mniej do psucia a 25 ma łańcuchy.  Co do pottingera nie wiem nie interesowałem się tym modelem smile  mengele taniej kupisz w dodatku.

Nawet nie tak daleko jeszcze leć zobacz http://olx.pl/oferta/sieczkarnia-2-rzed … gMpqJ.html

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

33

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

ile u was biorą ścięcie hektara?? w zaszłym roku było u mnie 850 zł (900 z gnieceniem)

więc wszystkie jednorzędówki rdzewieją pod płotem.

Jak wygląda sieczka a w zasadzie ziarno po takiej sieczkarni?? Raz tylko ciąłem sieczkarnią z tarką (agrostroj Marsem) i więcej już nie chcę.

34

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

700/750/800zł z odwozem... ale u mnie to krowiaczy teren więc tych usługodawców jest z 10 albo i lepiej...  jezcze z Poznania przyjeżdżają kosic...  Ale dużo nie na kosili bo złapali kamienia w kemper i 2tyg przestoju.... Część transportowali z Włoch czy tam skąd....  Jechali nie odpowiednia droga zapłacili karę 4 tyś i musieli druga droga jechać big_smile Ale Ci chodzi po jaguarze czy innym? Sieczka drobniutko w kosteczkę i ziarenka praktycznie nie znajdziesz wszystko zmielone...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

35

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

chodziło mi o tą dwurzędówkę jak po niej wygląda sieczka czy da się osiągnąć taki efekt jak po Johnym co mi kosi

części u nas do kemperów bierze się z pod wrześni  (w zeszłym sezonie 4 rzazy rozkręcałem przekładnie )

36

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Aaa o 2 rzedowke... No na pewno trochę gorzej ale odpowiednio naostrzone noże i inne zadbane części dadzą ładny efekt smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

37

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

posiada ktoś sieczkarnię mengele sh 20, 25 lub pottinger mex profi ? muszę coś kupić i nie wiem która mniejsze zło....

38

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Mengele lepsza wink jak by mniejszy opór stawia i wgl

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

39

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

pottinger na "cepy" do rozcierania ziarna a mengele ciężko spotkać z "cepami"....  a wiesz czym się różni sh 20 od 25 ? podbieraczem ?

40

Odp: Sieczkarnie Jednorzędowe

Wydaje mi sie że 20 jest bez łańcuchów wciagajacych a 25 jest Z... Tak mi sie wydaje..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)