21

Odp: k 442

ta a najlepszy kombajn to bizon wink :stu:

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

22

Odp: k 442

Patryjota big_smile, czy co? :hmmm::lol:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

23 Ostatnio edytowany przez grzesiu.vip (2007-12-06 10:44:00)

Odp: k 442

prasa ta czyli 442 nadaje sie na bardzo male gospodarstwa które bardzo malo prasuja i niegoni ich pogoda.  4 lata temu mialem okazje kupic taka prase ale po dluzszym przemysleniu  kupilem K454 i odpukac niezaluje do dzis sprawuje sie rewelacyjnie .zapinam pod 300 bo jest zwrotny ,efekty pracy widac a polska presa sie chowa przy 454 .Niemka ma lepsza wydajnosc niz polska presa .pozdrawiam

24

Odp: k 442

nie mowie ze bizon to najlepszy kombajn kombajn ale co do pras to mnie mnie przekonacie,,,wszystko ma swoję wady i zalety Z224/1 jest u mnie od 90 roku ja swojego zawsze prasowełem ok12ha+ po ludziach

25

Odp: k 442

ja sie wychowalem na 224/1.Jak mechanik naprawial to co drugi dzien sie psula,jak zlapalem o co chodzi to zlego slowa o 224/1 nie powiem.

26

Odp: k 442

domas17 napisał/a:

nie mowie ze bizon to najlepszy kombajn kombajn ale co do pras to mnie mnie przekonacie,,,wszystko ma swoję wady i zalety Z224/1 jest u mnie od 90 roku ja swojego zawsze prasowełem ok12ha+ po ludziach

Bez urazy kolego ale przy takim rocznym używaniu to ty ją dopiero dotarłeś wink Gdybyś nią robił po 100 ha byłoby to jakies porównanie (poza tym forszajki to leciwy sprzęt i do tego ma po kilka tyś ha przerobione zanim tu trafily więc twoje porównanie jest takie jakby twojego forszaja porownywać z takim który ktoś 17 lat temu kupił nówkę i obrabiał nim 20 ha smile

27

Odp: k 442

zależy ile po tych ludkach prasował sąsiad mój ma kombajn i prase swojej ziemi ma teraz 40ha niedawno dokupił ponad 10 więc miał 30 a z kombajnu to się na prasę przesiadał pierwszy w okolicy miał rolkę oj ta to nakręciła balotów a i bizonkiem sporo kosi po prostu jest lepszy niż inni bizonowcy a troszkę tańszy no i na przykład kase chce do końca roku taki układ

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

28

Odp: k 442

I z całym szacunkiem, prawdę przedmówca głosi! Z224 rlzz. Z początku zastanawiałem się, czy ten wątek dotyczy właśnie tej prasy, o której myślę... Tej z masą łożysk, przełożeń, pasków klinowych, kół pasowych, zębatych i łańcuchów, ogromnym aparatem podpierającym i mega kompaktowym położeniem transportowym... Zobaczyłem fotki i teraz jestem pewien, że tak! Dziadek mój męczył się z czymś takim kilkanaście lat aż w końcu sprawił sobie Z224. Jeździ teraz dwójeczką, trójeczką (a nie jak przy niemieckiej czwóreczką, piąteczką... terenową:) ).

Jednak szacunek prasie się należy. Swoje naprasowała i choć nerwów napsuła (a to nie wiąże, a to się klin zerwie), to sporo pracy ujęła.

Raz jak się rozsypało łożysko pod kołem zamachowym, to niezły joke był. W poagromowskim sklepiku chcieli za baryłkowe jednorzędowe, bądź co bądź dość sporawe łożysko, 600zł, w dodatku trzeba było czekać na sprowadzenie 2 tygodnie. A siano na polu gnije... Wsiadł dziadek w poloneza i hejże do starego znajomego, który znalazł mu w tym samym rozmiarze łożysko kulkowe, może słabsze, ale za... 50zł. I to łożysko po kilku sezonach spoczęło razem z całą prasą na złomie. Pracowało kilka lat...

We wsi jeszcze kilka takich sprzętów chłopaki ciągają (ostały się cztery), oprócz dziadka polską prasę ma jeszcze jeden rolnik. Prawda jest taka, że tamci wodzą za nimi oczami. Chyba te oczy są pełne zazdrości...

29

Odp: k 442

u mnie obok we wsi też mają taką prese forsznitke nie bardzo o nią dbają technicznie jednego razu to koło zamachowe sie urwało i wyleciało na pełnych obrotach przez 100m tochyło sie i wpodło do bagna i tak sie wbiło ze ciągnikem wyciągali

30

Odp: k 442

witam potrzebuję opińi drogich forowiczów na temat pras wielkogabarytowych fortschritt donośnie zapotrzebowania na moc oraz awaryjności pozdro!

31

Odp: k 442

można gdzieś w internecie kupić palce podbieracza do k 442?

32

Odp: k 442

rafff  mam takie palce   coś mi się zdaje że na caly podbieracz to możemy zachandlowac smile jak coś to pisz na PW   to sie dogadamy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: k 442

potrzebuję katalog/instrukcję do k 442 może ma ktoś na pozbyciu, w wersji cyfrowej lub może ksernąć, pokryję ewentualne koszty, głupio by było nie wiedzieć za dużo o tym sprzęcie, prasując i w razie draki nie wiedzieć "gdzie paluchy włożyć"

prasowałem w robocie 3 sezony z 224 i właściwie nie jest to wcale takie cudo i wiem, że na początku, gdyby nie instrukcja to "siąść i płakać"

34

Odp: k 442

raff24 napisz do mnie  na gg 6044064  uzgodnimy co do tych pazórów

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: k 442

do 442 ja mam katalog razem z instrukcą cena ok 40 zł po polsku

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

36

Odp: k 442

na jaki zaczep zapinacie k 442, bo mam ursusa c-355 i dolny zaczep starego typu, i jak ją zapnę to kółko podbieracza na opuszczonym jest jakieś 10 cm nad ziemią
konstrukcja dyszla jest jakby pod belkę polową i na razie tak ją muszę zapiąć, i chyba w instrukcji też tak pisze

37 Ostatnio edytowany przez damian9871 (2009-07-16 10:25:49)

Odp: k 442

odepnij kółko zupełnie z tego płaskownika i będzie ok
Prasa do sprzedania u mnie stoi nie używana może komuś się przyda tylko cena może nie odpowiadać smile  4000zł na rękę (nowe aparaty i iglice gratis)

38

Odp: k 442

panowie pytanie do specjalisty w tej to o prasie k442 zaczeł☺o mi zrywac snurek i nie umie dojsc z nią doładu jak myslicie przez to bedzie rolka na igle ???ma ona luz i jest objechana moze ten sznurek klinuje sie w miedzy rolka a igła co myslicie??? prosze jeszcze o jakies aluzje

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

39

Odp: k 442

może na mocno dociągnąłeś opór sznurka??

40

Odp: k 442

Sznurek moze wchodzic miedzy rolke a igle i to moze byc przyczyna zrywania sznurka. tez mialem taki przypadek ale to bylo w polskiej sipmie i wyrzucilem te rolki i teraz wiaze bez problemu bo ni ema o co haczyc.