81

Odp: k 442

przegladałem internet i cięzko z ogłoszeniami z K454 natomiast tych k442 jest od groma i moze bym coś wybral- a tak wogóle to jak sie ma sytucja z czesciami to pras Fortschritt

82

Odp: k 442

Z częściami nie ma problemu , jak chcesz sprzedam Ci swoją.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

83

Odp: k 442

a jak chcesz 442 to pisz smile

84

Odp: k 442

Panowie wznawiam temat mam 442 z 1970 roku, kupiłem z ją parę lat temu z myślą że uda się tym prasować siano. Problem jest taki że podczas pracy sznurek nie chce schodzić z palców supłacza i urywa się, próbowałem regulować aparaty i poległem. Instrukcje znalazłem w necie ale niestety chyba po słowacku i o ile można tam coś wypatrzeć z rysunków to już coś wyczytać ciężko. Nie sam już nie wiem czy to wina regulacji aparatów, czy szukać przyczyny  gdzie indziej. Macie jakieś pomysły ?

85

Odp: k 442

Moim zdaniem to dżwignia noża jest wytarta i nie zbija sznurka , weż podnieś aparat i uderz młotkiem w tą dżwignie aż zacznie trzeć o supłacz , powinno być git , jak nie pomoże to wymień na nowe.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

86

Odp: k 442

Witajcie. Mam problem z aparatem. Konkretnie to urywa sznurek, czasami zawiąże ale sznurek jest taki mocno postrząpiony. Nóż już wyjmowałem, naostrzyłem i dalej jest to samo, sprężynę już wielokrotnie dokręcałem i luzowałem i jest podobnie. Może być tak że nóż jest już za bardzo wytarty i nie ścina całego sznurka?

87

Odp: k 442

Może być tak, że sznurek za ciasno dochodzi i igła go strzępi lub urywa podczas podawania do aparatu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

88

Odp: k 442

Czyli poluzować trochę napinacz sznurka? Bo akurat rzeczywiście dość ciężko wychodzi ze skrzynki.

89

Odp: k 442

Lubi też gruby sznurek . Jeśli  nasze rady nie pomogły to znaczy że coś grubszego jest  na rzeczy .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

90

Odp: k 442

Sznurek myślę że jest ok bo to defalin. Na kupnie sznurka nie oszczędzam to często ten tańszy sznurek to do niczego się nie nadaje.

91

Odp: k 442

milan49 napisał/a:

Czyli poluzować trochę napinacz sznurka? Bo akurat rzeczywiście dość ciężko wychodzi ze skrzynki.

No to poluźnij do takiego stanu jaki jest w tym co wiąże dobrze.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

92

Odp: k 442

Mogłem tego napinacza nie poprawiać, bo ona prasowała dobrze, tyle że ten sznurek wychodził ze skrzynki całkowicie luźno i trochę tam poprawiłem i przestała wiązać. Chociaż drugi napinacz tez poprawiałem tyle że tam nie jest aż tak sztywno. Ale co tam, dzięki Ci za pomoc, taka pierdoła a już może wystarczyć do złej pracy maszyny.

93

Odp: k 442

Polska instrukcja do prasy K442/1 myślę, że może się przydać jak nie będzie działać link to pisać

http://speedy.sh/crVRs/PRASA-Fortschritt-K442-1-instrukcja-obslugi-PL.pdf

94

Odp: k 442

Problem z urywaniem sznurka rozwiązany, wymieniałem nóż i już ucina. Ale pojawił się kolejny problem. Supłacz zawiązuje supeł tylko na jednym końcu sznurka przez co czasami wiąże ale w większości jest tak że supeł jest nietrwały tzn drugi koniec sznurka wypada z supła. Będę wdzięczny za podpowiedzi bo już mam dość tej prasy. Te żniwa chyba nigdy się nie skończą.

95

Odp: k 442

Panowie bez nerwów napisałem wyraźnie jeśli ktoś ma problem śmiało pisać do mnie na priva wiem wszystko na temat Fortschritta K-442,chyba lepiej napisać,zapytać niż się męczyć i narzekać.

96

Odp: k 442

Moja instrukcja po Polsku. Nabyłem wraz z prasą. http://chomikuj.pl/rafi19840/Prasa+Fort … 574783.pdf

97

Odp: k 442

Mam problem , w swojej zbierającej mam taki sam podbieracz jak w prasach k442 , pękła mi jedna rolka , czy dostanę gdzieś części do takiego podbieracza ? bo na necie nic nie mogę znaleźć hmm