5,021

Odp: Ręcę opadają.

https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-reg … -domu-foto

gg 5118068

5,022

Odp: Ręcę opadają.

to pewnie się szykuje na ministra, albo przynajmniej na doradcę du y...

5,023

Odp: Ręcę opadają.

Ee,  herbatę mu będzie pewnie robił 😉

5,024

Odp: Ręcę opadają.

każdy łapie swoje 5 minut, mają taki pomysł na siebie i już

a u nich w gminie dzieje się że będą wójtową na taczce wywozić wink akurat jestem na bieżąco bo to obok mnie
http://zlotoryjska.pl/aktualnosc-4213-m … edzie.html

gg 5118068

5,025

Odp: Ręcę opadają.

A do mnie akurat drogę podrzędną,  gmina szykuje pod asfalt. Będę miał asfalt dojazdowy z dwóch stron.

5,026

Odp: Ręcę opadają.

Ratujta Ludziska. Kupiłem zawór do przyczepy hamulcowy i nie działa jak należy. Zawór w traktorze działa dobrze na bank, ciśnienie do 7bar. Po wciśnięciu hamulca nie schodzi ciśnienie z siłowników, i tak zostaje. Po zerwaniu przewodu siłowniki wysuwaja się, po ponownym podłaczeniu nie chowaja się z powrotem. Wszystko podłaczyłem jak w innych i nie wiem co jest grane. Sitko przy zaworze czyste, przewody drożne. Nie mam za bardzo pomysłu co może być nie tak.

5,027

Odp: Ręcę opadają.

Panowie każda sugestia nawet głupia na wagę złota smile

5,028

Odp: Ręcę opadają.

Nie kupiłeś czasami zaworu od dwuobwodowych?

5,029

Odp: Ręcę opadają.

https://imgur.com/gfdjAcf

5,030

Odp: Ręcę opadają.

https://allegro.pl/oferta/zawor-hzs-4-r … NjZmMDM%3D DOkładnie ten kupiłem. w zeszłym roku też taki kupiłem i było ok, ale przyczepę już sprzedałem. Andrzeju podłaczyłem dokładnie jak na zdjęciu, rozbierałem go i wydawał się spoko, ale może gdzieś się zacina?

5,031

Odp: Ręcę opadają.

W opisie jest że dla niego ciśnienie to 7,5-8 bar, może na tyle podkręć.

5,032

Odp: Ręcę opadają.

Tyle też miałem i nie działało wraz. Rozbiorę i nasmaruję. Ogólnie widać, że tam zagladałem i nie bardzo chyba już zareklamuję tongue

5,033

Odp: Ręcę opadają.

a robisz je jako jednoobwodowe czy dwu obwodowe

Nie ma to jak FORTSCHRITT

5,034

Odp: Ręcę opadają.

jednoobwodowe.

5,035

Odp: Ręcę opadają.

7-8  barów to chyba za dużo,,,,ja ma ok.5...i działa.....

5,036

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

Panowie każda sugestia nawet głupia na wagę złota smile

Jak zaślepiłeś miejsce na przewód żółty ? Jak szczelnie korkiem to go wykręcić by było połączenie z atmosferą i sprawdź ponownie.


Poza tym sprawdził bym jak najwyższym ciśnieniem np z użyciem sprężarki warsztatowej. Może za twarde sprężyny powkładali (dla zaworów dwuobwodowych są twardsze niż dla np hzs-2 z przyczep Autosan i nawet gdy używasz takiego zaworu jako jednoprzewodowego musisz mieć dużo wyższe ciśnienie )



I oczywiście zakładam że podłączone:
Grubszą stroną do góry
Pierwszy przewód od góry to czarny dla jednoobwodowych czerwony dla dwu
Poniżej żółty lub tylko siateczka włożona
Dalej butle
Ostatni (zawsze najbliżej zaworu odpowietrzajacego) przewód na siłowniki.

5,037

Odp: Ręcę opadają.

wicher napisał/a:

7-8  barów to chyba za dużo,,,,ja ma ok.5...i działa.....

we wszystkich ciagnikah mam na 8 bar fabrycznie

mdw

5,038 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2020-06-29 15:04:08)

Odp: Ręcę opadają.

W 255 też?
Polskie ciągniki zwykle miały 5.5 bar


W John Deere 6310 jaki miałem jako "służbowy" było ustawione 12bar. W innych modelach na placu podobnie. Najmniej ok 10 bar. Z tym że wszystkie ciągniki pochodziły z Holandii (szef miał na miejscu swojego człowieka który mu wybierał okazję)  a tam pneumatyka była instalowana przez dealera wg życzenia bo jedni chcieli tylko do hamowania inni do zmiany ciśnienia w kołach w trakcie pracy a jeszcze inni nie potrzebowali.

5,039

Odp: Ręcę opadają.

Na hamulce idzie mniej niż podaje sprężarka na zbiornik. 4,5 -5,5 bar

5,040

Odp: Ręcę opadają.

Kupiłem kieł, tuleję wariatora młocarni i klin ze sklepu W Pan.owie. Nie wiem czy tam jest jakakolwiek kontrola jakości. Nowy kieł w nowej tulei ma luz 1.5 mm A rowek na klin w kle jest 1mm większy niż na osi młocarni. Do tego jak się docisnie koło to nowa tuleja obciera o element konstrukcyjny mdw. Ja pier***. Co to jest

Siły na zamiary zmierz....