5,121

Odp: Ręcę opadają.

Piotrek1990 napisał/a:

Trzecie popołudnie walczymy ze skrzynią w 1614. Wykonanie części jak zwykle szkoda gadać . Nic do niczego nie pasuje . Wstępnie 2200 same graty. Co się okazało. Na szosowych zjadło wielowypust jak mówił Rur3k. Więc wałek do wymiany. Oglądałem wszystko dokładnie i się okazało,  że wałek 4 biegu też do wymiany -pęknięcie w miejscu gdzie kula się łożysko PLC. Do tego wymiana walka sprzęgłowego z hamulcem  ponieważ nity ścięte na tarczy A nikt tego nie sklepie do kupy razem (brak wzmacniacza). Z tym wałkiem sprzęgłowyM też przeboje bo tak znitowane,  że po złozeniu nity oparły się o obudowę i wałek stał jak wryty. . Wymiana głównych łożysk,  tarczy sprzegłowej i łożyska oporowego. Parę łożysk igiełkowych. Łożyska wałka wstecznego.  4 tuleje przesuwne(dwie na wałki, dwie co je widełki przesuwają) uszczelniacze i uszczelki. Wczoraj wszystko złożyliśmy po to żeby na koniec rozbierać bo odległość że zdjęcia była nie do zaakceptowania (3mm)
https://drive.google.com/file/d/19_R1XD … p=drivesdk
Dziś wszystko rozebrałem,  zlozýlem na starych gratach żeby miec punkt odniesienia. Szpara była ale 1.5 mm. Rozebralem. Pojechałem do sklepu reklamować Wałki. Mierzył i mierzył i każdy miał inne wymiary. Wałek sprzęgłowy mi wymienił na inny który tym razem pasuje jak trzeba. Reszta stwierdził że trzyma normę... i że odstęp musi być bo by się zatarło
Szczerze to chyba następnym razem pojadę i kupię skrzynię. Bo to szkoda nerwow i pieniędzy.

Wałki mogą mieć różną długość do skrzyni "trójki" i  "czwórki"

Ten luz jak dobrze widzę to między wałkiem sprzęgłowym  a wałkiem głównym. Nie zapomniałeś o jakieś podkładce dystansowej? Przesówki (te na wałku) były zmieniane? Koło na wałku sprzęgłowym równo trafia w to na wałku pośrednim?

5,122

Odp: Ręcę opadają.

Jeśli wymienisz tryby to sprawdź koniecznie 3bieg czy masz dobre bo  od skrzyni 3 i 4 biegowej są podobne ale mają inne konty zębów i  skrzynia potrafi się rozwalić po 10 godzinach pracy. Koledze mechanik w taki sposób zniszczył skrzynię 3 biegową.

5,123

Odp: Ręcę opadają.

Żeśmy porównywali wałki od skrzyni 3 i 4 i ten akurat na pewno jest od 4. Podkladki dystansowe są między łozyskiem A kołem 1 biegu i między kołem 2 i 3 biegu. Grubości ok bo te nowe że sklepu są nawet cieńsze o 0.5mm A Koła na górnym wałku idealnie zgrywają się z tymi na dole.
Oni twierdzą,m  że ten wałek górny jest dwuczęściowy i nie może być spasowany  na ciasno bo by sie zacierał. Przesówki na wałku zostały zmienione ponieważ od strony zębatek miały 0.5 mm wytarcia.
Trybów nie zmieniliśmy bo były w stanie dobrym także dziekuję P. Tomku za cenną wskazówkę. Na szczęście tryby zostały te co były.

Siły na zamiary zmierz....

5,124

Odp: Ręcę opadają.

Odstęp powinien być ale na grubość blaszki po piwie do blaszki "złożonej na pół" czyli podwójnej grubości. Trzy milimetry to zdecydowanie za dużo. Jak nie są cieńsze nowe przesuwki to jedynie  na łożyskach kulkowych coś jest przesunięte.

5,125

Odp: Ręcę opadają.

Łożyska nowe. Identyczne jak stare. Obudowa jakby się wyrobiła to by " brakowało miejsca " i by sie na chama ściskały te dwa walki. Przesuwki te nowe są w sumie grubosci identycznej co stare. Pomysłów juŻ brakuje.
Oba wałki niby identycznej długości co te stare.

Siły na zamiary zmierz....

5,126

Odp: Ręcę opadają.

Właśnie obudowy jak by były wyrobione to by się wałki nie stykały przecież ten od żółwia jest wkładany od przodu a ten główny od tyłu i obudowy nie dociskałyby łożysk. Na obudowy to wystarczy podeprzeć jeden wałek a w drugi uderzyć jak się zejdą znaczy jest luz (mogą też przesunąć się w łożysku)
A może jest za ciasno między łożyskiem PLC a wałkiem napędowym. Dużo dałeś podkładek między przesówkę a łożysko? To by dało się zweryfikować jak by dolnego wałka nie było gdy się kręcą razem znaczy za bardzo dotykają do siebie.

5,127 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-09-07 03:17:45)

Odp: Ręcę opadają.

Między przesówką a łożyskiem PLC jest jedna podkładka. Te duże łożyska co trzymają wałki ciasno wchodzą w obudowę skrzyni. Nie zrozumieliśmy się co do tej obudowy.
Dolny wałek niestety nie był demontowany bo tam wszystko grało. Jedynie łożysko igielkowe z tyłu skrzyni wymieniłem.
Generalnie na starych wałkach też przerwa była większa niż mówiłeś wczesniej,  bliska 2mm.

Siły na zamiary zmierz....

5,128

Odp: Ręcę opadają.

Ja się wczoraj popisałem, miałem zerwane dwa gwinty od kasety zmiany biegów przy skrzyni i zrobiłem na 10tki, z lenistwa na gwintownik nie założyłem uchwytu tylko kluczyk ósemka i tak pod koniec wykręcania kluczyk chlup dał nura do skrzyni
Co ja nie robiłem magnesy na patykach i nic, w końcu olej ze skrzyni w bańki i dolny dekiel ze skrzyni zrzuciłem i klucza dalej brak, już nawet telefon z włączoną kamerką wciskałem a klucza dalej brak
W końcu znalazłem starą antenę samochodową drut i zagiąłem na końcu w kąt i dziś dosłownie przez godzinę tą anteną i od góry i od dołu i w końcu włożyłem od góry drut a tu słyszę brzęk, kluczyk wpadł do wiadra
Wczorajsze popołudnie i dziś do południa pochłonęło ogarnięcie tego niefarta, brawo ja

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

5,129

Odp: Ręcę opadają.

Dobrze że nie nad studnią smile

5,130

Odp: Ręcę opadają.

Czy u Was też tak leje przez cały październik? NIe można kompletnie nic zrobić bo ciagle wlewa.

5,131

Odp: Ręcę opadają.

brokuł marnieje bo w nim woda stoi, marchwi nie da sie wykopac, ale trochę zasiałem

Rolnik z powołania:-)

5,132

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

Czy u Was też tak leje przez cały październik? NIe można kompletnie nic zrobić bo ciagle wlewa.

Co tam październik? Od 25 maja z niewielkimi oknami pogodowymi aby cokolwiek ukraść.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5,133

Odp: Ręcę opadają.

Na południu macie to samo co było u nas w 2017 roku. Przez cały rok 1300 litrów deszczu, wrzesień prawie 250l. Nic nie można było zrobić w polu.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

5,134

Odp: Ręcę opadają.

Susza marudzicie . Leje MArudzicie .. smile) A ja sie cieszę  bo myszy może w końcu potopi ... smile Chyba że  zdążyły tratwy ratunkowe skołować ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5,135

Odp: Ręcę opadają.

uczą się surfować

5,136

Odp: Ręcę opadają.

u nas dopiero co tak zaczęło lać bo susza w polu była

Nie ma to jak FORTSCHRITT

5,137

Odp: Ręcę opadają.

Wszystkie pola wzdłuż Oławy na odcinku Ziębice Henryków zalane, w Piławie dolnej worki z piachem układają, u mnie za stodołą rwący potok . Krowy już drugi dzień na samym balocie bo paszowozem pod pryzmę nie podjadę. Mamy już 80 litrów w dwa dni.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5,138

Odp: Ręcę opadają.

Moje marzenie o zasianiu żyta po zbiorze kukurydzy na ziarno raczej prysnęło.... Pogoda pokazała pazury...

5,139

Odp: Ręcę opadają.

Sprzęt przygotowany pole uprawione a tu klapa DESZCZ . Pszenica czeka w workach terminy gonią i nic nie idzie zrobić. Aż złość bierze.

5,140

Odp: Ręcę opadają.

leje 3 tydzień i też mi zostało do siania. jeszcze nawet do koszenia,ale nadają lepszej pogody 3dni.Plus jest taki, że woda w studni po roku się pojawiła.