5,141

Odp: Ręcę opadają.

slawek41 napisał/a:

Sprzęt przygotowany pole uprawione a tu klapa DESZCZ . Pszenica czeka w workach terminy gonią i nic nie idzie zrobić. Aż złość bierze.

u mnie miejscami wygniła pszenica takie mokro

Rolnik z powołania:-)

5,142

Odp: Ręcę opadają.

Ja posiałem ale nie wiem co z tego będzie. Na glinach sporo  bo blisko połowa leży w rowku nie przykryte.....

5,143

Odp: Ręcę opadają.

Mam pola gdzie QQ po kolby w wodzie. Zboża sporo powymakane, choć nie wszystko posiane bo mokro (może i dobrze) tam gdzie wjechałem dziś w QQ wilgotność 39% a chciałem to jeszcze przesiewać co za rok. Z Nysy i Otmuchowa dalej zrzucają wodę tylko czekać aż mnie podtopi.

5,144

Odp: Ręcę opadają.

Jezioro nyskie wypełnione po brzegi , odkąd powstało nie było na nim tyle wody co teraz.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5,145

Odp: Ręcę opadają.

Ja dzisiaj skończyłem kuku u siebie na gaz, koleiny po kolana, tez chcem cos zasiać

mdw

5,146

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek napisał/a:

Ja posiałem ale nie wiem co z tego będzie. Na glinach sporo  bo blisko połowa leży w rowku nie przykryte.....

W zeszłym roku na glinie zostało mi dosc duzo ziarna na wierzchu, bo zbyt mokro. Ale dalsza dżdżysta pogoda zapewniła dobre wschody. Będzie git 😉

Kompletny noob w temacie Fortschitt

5,147

Odp: Ręcę opadają.

Dwa dni i dwie stłuczki. Najpierw w środę w Pile baba za rondem przybrała mi na boku cytrynę a wczoraj w Bydgoszczy dziadek skasował mi tył w kijance. No ręce opadają 😪😪😪 teraz już rower pozostał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5,148

Odp: Ręcę opadają.

Zgarniesz kasę z OC to kupisz jakiś statek smile

5,149

Odp: Ręcę opadają.

No przyznali 10k ale to idzie id razu do warsztatu bezgotówkowo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5,150

Odp: Ręcę opadają.

to jaka firna zgodziła sie na warsztat bo pzu kategorycznie nie

5,151

Odp: Ręcę opadają.

to jaka firna zgodziła sie na warsztat bo pzu kategorycznie nie

5,152

Odp: Ręcę opadają.

No właśnie pzu, z tym że sprawca jak i poszkodowany ubezpieczeni w PZU. Szkoda zgłoszona w piątek a dzisiaj dopiero auto zastępcze 😠

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5,153

Odp: Ręcę opadają.

to ja nic nie rozumiem jak powiedziałem warsztat to mi odmówili to huje *** nic tam juz nie mam ale ja sie zderze z kims z oc pzu to wiem ze tylko mnie czeka sad

5,154

Odp: Ręcę opadają.

Laszek napisał/a:

Dwa dni i dwie stłuczki. Najpierw w środę w Pile baba za rondem przybrała mi na boku cytrynę a wczoraj w Bydgoszczy dziadek skasował mi tył w kijance. No ręce opadają 😪😪😪 teraz już rower pozostał

ja sobie sam przerysowałem próg bo nie zauważyłem 20 cm metalowego słupka. to jest irytujące

Rolnik z powołania:-)

5,155

Odp: Ręcę opadają.

Witam w klubie, ja swój próg i drzwi tylne załatwiłem betonowym koszem na śmieci,  akurat mocno skupilem się żeby pieszego nie wziąć  na maskę  bo przez chodnik przejeżdżałem i skręcałem w prawo, dziad był tak ciężki  że wgniótł drzwi i próg.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5,156

Odp: Ręcę opadają.

pocieszające jest to że nie tylko ja mam takie przygody

Rolnik z powołania:-)

5,157

Odp: Ręcę opadają.

https://www.youtube.com/watch?v=0kgYT2WKg_s

5,158

Odp: Ręcę opadają.

Przyszła pszenica MTN 34.2 .....  Druga dużo lepiej 44

5,159

Odp: Ręcę opadają.

to sie ciesz mniej wysiejesz :-)

Rolnik z powołania:-)

5,160

Odp: Ręcę opadają.

Nie sugeruj się grubością ziarna, jeżeli to C1 to zobaczysz że nie będzie różnicy . Oszczędność kasy masz bo kupujesz na kilogramy a nie jednostki siewne jak rzepak i żyto. Pamiętam jak siałem 4 lata temu Hondie i Juliusa, hondia 44 a Julius 37 , musiałem na polu kręcić próbę. W żniwa różnicy nie było bo u nas woda ogranicza plon.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38