Temat: Chłodnica oleju

Witam wiecie gdzie jest chłodnica oleju na sprzedaż np jakieś sklepy internetowe czy coś ?

2 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-06-04 16:52:19)

Odp: Chłodnica oleju

O jaką chłodnice chodzi i gdzie ? Napisz do Będka  powinien coś mieć . Ja od niego mam w 323 trochę sfatygowana była ale cała wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

3

Odp: Chłodnica oleju

Napisz do jakiego sprzętu ma być ta chłodnica.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

4

Odp: Chłodnica oleju

chodziło mi o fortschritt e 512 na szybko pisałem . ale już znalazłem ale jak kto by wiedział o takiej chłodnicy oleju to dajcie info

5

Odp: Chłodnica oleju

witam, skoro jest wątek o chłodnicy oleju, to mam pytanie, jestem posiadaczem wycieku z okolicy chłodnicy oleju, widać go od strony chłodnicy wody, planuję go niezwłocznie zlikwidować, chcę to zrobić bez wyjmowania silnika, a moje pytanie dotyczy tego czy jest taka możliwość, zdemontować chłodnicę oleju bez wyciągania silnika, planuję podciągać go ale tylko jednym bokiem na belce dachowej garażu do momentu aż będę mógł dostać się do chłodnicy, czy to jest możliwe?

6

Odp: Chłodnica oleju

Jeżeli masz na myśli chodnicę w 512 to idzie to zrobić nie ruszając silnika. Potrzeba tylko trochę cierpliwości i zwinnej ręki. Robiłem to już dwa razy. Wdrapujesz się na podajniki, pod chłodnicę i powoli odkręcasz chłodnicę. Przydaje się do tego przecięty płąski kluch oczkowy - tak, aby przełożyć go przez rurkę i dojśc do śrubunku. Taki klucz nazywa się chyba schumacher.

7 Ostatnio edytowany przez kris. 123.pl (2012-07-17 12:30:09)

Odp: Chłodnica oleju

A ta chłodnica to jest w misce olejowej czy na wierzchu jak na wierzchu to mam na zbyciu jakby co ?

http://www.fotoload.pl/123aa48/3b6980191b1d4613b23bc3fa3ec45fbc9958_min.jpg

8

Odp: Chłodnica oleju

To jest starszy typ , ale są i takie i takie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9 Ostatnio edytowany przez pawelg (2012-07-17 23:06:45)

Odp: Chłodnica oleju

Mam taką chłodnicę jak Kris pokazał i mam z nią problem luzuję się dekiel i wycieka olej , dokręcam i znowu to samo , dodam że nie mam rurek od filtra tylko przewody gumowe , czy to może mieć coś wspólnego z tym ciągłym luzowaniem? Zaczyna mnie to lekko wkurzać , panowie POMOCY.   Myślicie że nakrętki samokontrujące coś by zmieniły?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

10 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-07-17 23:30:43)

Odp: Chłodnica oleju

Powinny pomóc ale  na jak długo ? :nie_wiem:  Jak nie pomoże to hermetykiem albo jakimś innym  kleje posmarować .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: Chłodnica oleju

pawelg napisał/a:

Mam taką chłodnicę jak Kris pokazał i mam z nią problem luzuję się dekiel i wycieka olej , dokręcam i znowu to samo , dodam że nie mam rurek od filtra tylko przewody gumowe , czy to może mieć coś wspólnego z tym ciągłym luzowaniem? Zaczyna mnie to lekko wkurzać , panowie POMOCY.   Myślicie że nakrętki samokontrujące coś by zmieniły?

Ja też zamiast rurek mam przewody gumowe - i nic się nie luzuje.....

12

Odp: Chłodnica oleju

Kup szczeliwo do gwintów- polecam WURTHA... smile

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

13

Odp: Chłodnica oleju

Witam. Mam taki problem. Mam fortszaja e514 i strasznie mi się przegrzewa. Przynajmniej tak pokazuje wskaźnik.

14

Odp: Chłodnica oleju

Zacznij od sprawdzenia wskaźnika, a potem już tylko remont silnika.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Chłodnica oleju

Driver280 napisał/a:

Witam. Mam taki problem. Mam fortszaja e514 i strasznie mi się przegrzewa. Przynajmniej tak pokazuje wskaźnik.

To albo wskaznik cie oszukuje, albo chlodnice masz do niczego.Sa wentylatory do kupienia z wieksza liczba lopatek moze to coś  troszke pomoże

16

Odp: Chłodnica oleju

Dzięki za odpowiedź

17

Odp: Chłodnica oleju

Do odkręcenia chłodnicy nie trzeba wyciągać silnika odkręcamy dwie poduszki od strony wytrząsaczy i podnosimy silnik . ładnie bedzie się kładł na zbiornik gdyż z tamtej strony podstawa silnika jest na zawiasach.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

18

Odp: Chłodnica oleju

witam panowie moj kombajn jeszcze nie wyjechal w pole a tu juz awaria a mianowicie uzupelnilem wode w chlodnicy po tygodniu chcac jechac w pole sprawdzam chlodnice a tam nie ma wody a w silniku olej bialy i az pod sam bagnet pelno od czego zaczac co moglo wolnac

Fortschritt zt 423 a razy 2

19

Odp: Chłodnica oleju

Wymiennik w misce olejowej rozmroził się w zimie, bo woda nie zeszła - to mój pierwszy typ.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

20

Odp: Chłodnica oleju

ja mam na sprzedanie od kombajnu

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny