41

Odp: Żniwa 2012

Aż porośnie w kłosie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

42

Odp: Żniwa 2012

Dzisiaj skończyliśmy jęczmień ale mokro że ho ho, na szczęście była tylko jedna wpadka big_smile

43

Odp: Żniwa 2012

wiec  wczoraj i dziś położone 24ha jęczmienia zimowego ..  z wynikiem  8.7t z ha  pięknie sypał ...  i zaczołem rzepak o 18 godzinie ... wilgotnośc  po dosuszaniu  8% a na polu   bez dosuszania 7%   z zielonymi łodygami ..  a teraz kurczaczki leje jak opentane ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Żniwa 2012

Tylko pozazrdościć takiegon plonu. Gratuluję hodowcy smile

45

Odp: Żniwa 2012

Ładny plon no i ceny też dobre więc wynik będzie na plus.

46

Odp: Żniwa 2012

no no życzyć tylko dobrego sprzedania

47

Odp: Żniwa 2012

Wojtas a na jakich ziemiach to 8,7t osiągnąłeś? ja myślę na próbę w tym roku jęczmienia zasiać, z tym że ziemia 4/5klasa. A co do żniw to pszenżyto powoli kłos zaczyna chylić. Jak dobrze na koniec lipca kosze. mieszanki jeszcze zielone.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

48

Odp: Żniwa 2012

ja w piątek albo sobotę w żyto wjeżdżam

49

Odp: Żniwa 2012

o ile w ubiegłym roku "wykradałem" pszenice czyli końcówka żniw była deszczowa, to w tym roku "wykradam" na początku - oby końcówka była bezdeszczowa. Jak nie pokropi to dziś skończę jęczmień.

gg 5118068

50

Odp: Żniwa 2012

a ja w agrobiznesie słyszałem że plon może być słaby

51

Odp: Żniwa 2012

zależy czego bo jęczmień ozimy sypie ładnie.

gg 5118068

52

Odp: Żniwa 2012

kolega kosi dzisjaj rzepak  10% wilgotności - wydajnośc ; 3.5 t z ha   odmiana  hybrydowa  cena  w Żarowie  2200 t - Dolny Sląsk

53

Odp: Żniwa 2012

o 18 skończyłęm kosic rzepak ..  jeste w niebowzięty ..   średnia wyszła 3.5t z ha ..
california wyglądała łądnie ale słabo sypała ..  za to monolit pobił wszystko  4.2 t z ha .. poraz pierwszy od kilku lat mam taki wynik ... 

wilgotnosc 10.3 zanieczyszczenia 1.5%

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

54

Odp: Żniwa 2012

Wojtas tylko pogratulować takich wyników jeszcze jak by było z 20 hektarów rzepaku było by super

55

Odp: Żniwa 2012

u mnie żeby było po 2,5t z hektara to będę wniebowzięty smile

56

Odp: Żniwa 2012

Ja zacząłem kosić te najgorsze rzepaki. Z niespełna 3 ha nakosiłem 3 pełna zbiorniki- więc wynik powinien oscylować około 1,5 t/ha. Dziś kończę te marnoty i po niedzieli biorę się za te lepsze - przynajmniej lepiej wyglądające. Wilgotnośc 10 - 10,5%
Cena wyjściowa 2210 brutto.

57

Odp: Żniwa 2012

Mój monolit dostał wczoraj gallupa , myślę że za 10 dni będę kosił , plon na poziomie Wojtasa w tym roku nie osiągalny .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

58

Odp: Żniwa 2012

Jak pogoda dopisze to po niedzieli będę kosił californium, a monolita pod koniec tygodnia nie desykowałem go a co do plonu to nie mam pojęcia napisze jak sprzedam cena u mnie to 2000 + Vat

Rolnik z powołania:-)

59

Odp: Żniwa 2012

ja swojego po jutrze będe kosił . u nas ceny to jest soufflet w DST i Agro efekt 2250 zł w mojej gminie nie znam.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

60

Odp: Żniwa 2012

Musze wam chłopaki pozazdrościć . U mnie rzepak wymarzł przez te ostatnie mrozy ja nie było śniegu już .. U nas posiali niektórzy wiosene rzepaki ale z tego co widze to nie za bardzo.