81

Odp: Żniwa 2012

piękna pogoda ale na ryż

82

Odp: Żniwa 2012

Szlak mnie trafia z tą pogodą od tygodnia pada kilka razy dziennie, u sąsiada jęczmień ozimy zrobił się już zielony tyle zielska wyrosło, pszenżyto i żyto nadaje się do koszenia ale jak tak będzie to będziemy kosili pontonem :gun:

83

Odp: Żniwa 2012

W zeszzłym roku też nam dokuczał deszcz i był bardzo uciążliwy.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

84

Odp: Żniwa 2012

jest jak jest. Jęczmień powinienem wykosić w jeden dzień a kosiłem 4 - do południa przyczepa a w południe deszcz, na drugi dzień przyczepa i w południe deszcz a wieczorem znów przyczepa i tak przez 4 dni. Dziś skończyłem wozić słomę którą woziłem kilka dni bo "kradłem" po przyczepie dziennie. Oby nie było gorzej.

gg 5118068

85

Odp: Żniwa 2012

dziś chwilowo  pokropiło .. w koło  lało ..  i się błyskało ..  machneliśmy  28ha rzepaku ...   i w tym zakończyliśmy  rzepaki ...  jutro jak się znajdzie chwilka pogody próba jęczmienia jarego .. może coś z tego   będzie ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

86 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-07-20 07:44:25)

Odp: Żniwa 2012

Coś mi się zdaje Wojtek że kiedyś jak zmienię kombajn to chyba na dominatora. smile Wciągasz hektary aż miło słuchać,

87

Odp: Żniwa 2012

Grzegorz89 napisał/a:

Coś mi się zdaje Wojtek że kiedyś jak zmienię kombajn to chyba na dominatora. smile Wciągasz hektary aż miło słuchać,

6 klawiszy to łyka raz dwa smile

88

Odp: Żniwa 2012

ja dzisiaj skończyłem rzepak srednia 2,2/ha jak na ten rok to jestem zadowolony przymrozki trochę go przerzedziły

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

89

Odp: Żniwa 2012

narzekacie na pogodę  trzeba było poczekać  z żniwami do sierpnia a nie zaczynać w LIPCOPADZIE
A tak poważnie to u mnie wszystko dopiero zaczyna zmieniac kolor. I po kazdym deszczu jest coraz to niższe i niższe .....
To będą trudne żniwa....

90

Odp: Żniwa 2012

w poniedziałek wytłukło mi trochę rzepaku (rzeczoznawca z PZU ocenił straty na 25-27%). Dziś skończyłem rzepak. Średnio wyszło 3,1t/ha - słabiutko.

91

Odp: Żniwa 2012

Misiek nie nażekaj 3 tony to jest już przyzwoicie .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

92

Odp: Żniwa 2012

Ja oddałem juz rzepaki i tak na czysto 9 bo na tym skupie co oddaje to potracają za zanieczyszczenia i wilgotność z wagi nie z ceny) to wyszło mi 3,3 t/ha wilgotność to od 8,8 do 10,1 a zanieczyszczenia to z jedjej przyczepy wyszło az 9% ( z 5 ton to 0,5t potracili właśnie na zanieczyszczenia) resztę przyczep to przyswoicie 2 - 2,5% cena to 2 tys +VAT. Ogólne wrazenia to bardzo jestem zadowolony plon jak na nowicjuża, III klase ziemi i odmiany populacyjne mysle ze w porządku. kasy zostało więcej niz z groszku

Rolnik z powołania:-)

93

Odp: Żniwa 2012

pajej nie jest źle .. ale cena troszke mała ..   do tego  kijowo że potrącają ż wagi a nie z ceny ...  bo jesteś na tym stratny ...  i czemu nie łądowałes wszystkiego na jedną próbę ...  było by  lepiej ..  dla ciebie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

94

Odp: Żniwa 2012

Ja wczoraj zaatakowałem żyto z 1 ha 2 pełne zbiorniki , dziś wciągnę obiadek i atakuje dalej.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

95

Odp: Żniwa 2012

Istotnie jeczmień  jary sie już nadaje pod kosę  ale pogoda jeszcze hamuje  koszenie?

96

Odp: Żniwa 2012

traktor napisał/a:

Istotnie jeczmień  jary sie już nadaje pod kosę  ale pogoda jeszcze hamuje  koszenie?

Co u was za zboża???? U mnie żyto ozime w fazie woskowej ,a owies jeszcze mleczko wypływa z ziarna. także tydzień dwa .A pszenżyto ozime które mi ocalało zaczyna porastac zaobserwowałem parę ziarek a słoma przy ziemi jeszcze zielona ziarno nadmuchane jak preparowany ryż.

97

Odp: Żniwa 2012

Na  Dolnym Śląsku  zawsze  zboza  dochodzą szybciej  jak w reszcie kraju ? oraz  poludniowy  mikroklimat  sprawia  że u nas  żniwa sie zaczynaja pierwsze  w kraju  przypuszczam  że jak pogoda pozwoli  to pod koniec  tygodnia  pszenica  także pod kosę ???

98

Odp: Żniwa 2012

Nie żebym się czepiał ale nie lepiej by było wstawiać kropki zamiast znaków zapytania ? jak czytam to we łbie samo mi się akcentuje na pytanie ; )

99

Odp: Żniwa 2012

Jak nie będzie padać jutro ruszamy w rzepak .

100

Odp: Żniwa 2012

NO to strasznie raczkujecie u mnie co niekturzy są na ukończeniu .Ziemia 4 ,5 klasa czasami jest 3 .Ja w sobotę troszkę uczknołem ale dziś dałem spokój .Większość walczyła oporowo na wyścigi jakby miał być jutro koniec świata.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile