21

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Rolkę reguluje się tą dużą nakrętką luzujesz ustawiasz skręcasz.

22

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Rolkę reguluje się tą dużą nakrętką luzujesz ustawiasz skręcasz.

Robiłeś już tak? Czy tylko tak przypuszczasz ?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

23

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Robiłem tak u mnie też tak było

24

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Ja przed nastawieniem w ciągu tygodnia zmieniłem 5 pasów bo ściągał mi napinacz na tą obudowę i szarpało pasek.

25

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Postanowiłem to zobrazować bo być może coś źle robię.

Odległości A i B są takie same jeśli chodzi o dokładność to mierzone dociętą na wymiar listwą.
Pasek schodzi w kierunku C

rolka ma regulację przód / tył , góra/dół

Ja podkręcam prawą stronę w kierunku koła pasowego na silniku (góra rysunku)

Dobrze rozumuję?

http://img29.imageshack.us/img29/2576/szkicp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

26

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

zobacz na którą strone ci ściąga i dobrze ustaw i dobrze rozumujesz

27

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Nic nie wniosę do tematu ale muszę się pochwalić. Po 3 dniach zabawy z pasem po pracy udało mi się go ustawić tak, że w żadną stronę nie ściąga smile Jestem taaki dumny z siebie big_smile

...jak mawiał Sofronow.

28

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

:)Gratulacje. Szczerze mówiąc nie wiedziałem że mogą być takie z nim problemy, jak widać wszystko może się zdarzyć u staruszków .

29

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Tam masz 3 punkty regulacji i jak pierwotnie wszystko trzyma swój wymiar - jest ok. U mnie silnik był zdejmowany, odłączane były ramy od silnika. Po za tym patrząc po rynience i szerokości pasa, poprzedni właściciel tez coś próbował regulować i się poddał. Rynienka jest poddarta wewnątrz a pas trochę węższy.

...jak mawiał Sofronow.

30

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Odpaliłem swojego forszolota po przerwie i zauważyłem że ściaga mi pas szeroki w strone kombajnu, tak, że aż pas trze o koło napinacza pasów jezdnych. Co powinienem zrobić żeby tego uniknąć? Gdzie regulować?

31

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Rolka napinacza steruje położeniem pasa. Nią regulujesz

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

32

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Jeszcze dopytam bo sie nawet za to nie zabrałem, chodzi o całe mocowanie napinacza na bodajże śruby m12 czy sam napinacz na jakąś wiekszą nakrętkę?

33

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Mocowanie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Dziękuję, chyba udalo mi sie to zrobić wczoraj, bo teraz pas z niczym nie koliduje smile