Temat: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Witam!
Panowie mam problem w swoim ZT 323. Zapowietrza mi się układ wspomagania kierownicy, za kazdym razem po zgaszeniu silnika trzeba odpowietrzać. Ciągnik postoi z 3- 4 minuty i już zapowietrzony i tak jest za każdym razem. Orbitrol jest po regeneracji.
No to zapraszam tęgie fortschritt-owe głowy do dywagowania na powyższy temat i tym samym witam się na forum!
Pozdrawiam!

2

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

na początek powiedz ile masz oleju w zbiorniku

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

pewnie na weżu ssącym jest niezczelność fizycznie nie widać spraawdz bardzo dokładnie

4

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Albo nieszczelne uszczelniacze na pompie , ja tak miałem ,po wymianie chodzi już kilka lat i jest wszystko w porządku.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

5

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

gdzie są te uszczelniacze na pompie ? Ja mam też ten problem i nie mogę go rozwiązać puki co. Opisz dokładnie o tych uszczelniaczach a najlepiej puść zdjęcia.

6

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Dziękuję za podpowiedzi. Sprawdzę każdy trop i oczywiście poinformuję o efektach. Pozdrawiam!

7 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2012-08-05 13:32:01)

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Uszczelniacze są na wałku pompy , są to zwykłe simeryngi .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

8

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Pompa wspomagania kierownicy itd. - Karta 8620 pozycja 107 - 2szt. Do tego jeszcze dochodzą o-ringi, ale uszczelniacze nawalają najczęściej.

http://img41.imageshack.us/img41/2895/pompawspomagania1.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

9

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Pytanie pierwsze co to jest nr 105? U mnie jest tylko simering.
Ostatnio zaczęło mi się zapowietrzać wspomaganie i postanowiłem dziś rozebrać pompę. Mimo że w zeszłym roku wymieniłem simering i pomogło. Byłem ciekawy co tam się dzieje, bo zasilenie oleju raczej szczelne i tu nie powinno być winy. Wymieniłem simering na wałku i oringi w pompie może pomoże. Oleju jest pełno w zbiorniku.
Mam nadzieję, że się poprawi. Następna sprawa jest taka, z reguły jak pompę zębatą da się zakręcić ręką, to nie daje już ciśnienie i wszytko słabo chodzi. Tutaj wspomagania działają lekko tylko jest problem z zapowietrzaniem. Czy już podjechana pompa może puszczać przez siebie z powrotem olej do zbiornika?

10

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

nie ,musi być gdzieś nieszczelność

11

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Sprawdż filtr wspomagania tzw szklankę jak jest uszkodzona uszczelka  na pokrywie to może ciągnąć powietrze.

12

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Już poprawiłem to wspomaganie. Chociaż obudowy filtra nie zdejmowałem, bo w zeszłym roku uszczelniłem i musiało być tam dobrze. Docisnąłem gumowe złączki węża ssącego, bo mam dwie nie wiem czemu, i pompa ma wszędzie nowe uszczelniacze. Na wałek założyłem nawet dwa, bo już lekko podjechany wałek a zmieściły się. Oleju full, i zassał od razu. Później paliłem to olej był przy pompie bo wspomaganie normalnie od razu działało. Mam nadzieję że trochę pochodzi. Dodatkowo zobaczyłem, że pasek od sprężarki napięty jest tylko środkowym pierścieniem łożyska napinacza. Łożysko się rozsypało a rolka gdzieś spadła. O dziwo sprężarka pompowała dobrze.  Zaadoptowałem napinacz z Forda 1.8tdi. Ale to już nie o tym wątek.

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

jestem poczatkujacy powiecie gdzie jest ta szklanka i gdzie się znajduje ta uszczelka smile:)

14

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

jestem poczatkujacy powiecie gdzie jest ta szklanka i gdzie się znajduje ta uszczelka

Przy zbiorniku oleju , do niej przychodzi wąż ssący od pompy wspomagania a uszczelka jest pod pokrywą w/w szklanki

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Jak najprościej odpowietrzyć układ wspomagania u forsznita 323a.

16

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Dzień dobry Rolnik 2000.

17

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Witam . Wie ktoś czy gęstość oleju ma wpływ na układ  kierowniczy ?  Pomyliłem bańki i dolałem oleju  przekładniowego do skrzyni . Teraz forszaj ledwo skręca a kierownica ciężej się kręci . Czy po prostu zbiegło się to w czasie z agonią  układu kierowniczego ? Wspomaganie sprzęgła działa .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

18

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Wyjmij wkład z filtru oleju, ten przed zbiornikiem i zobacz co się będzie działo.

19

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Jak dobrze trafiłeś, to po zmieszaniu olej może się silnie pienić, więc jako że układ kierowniczy  jest dość obciążony, to mogą pojawić się problemy.

20

Odp: Zapowietrzanie układu wspomaganie kierownicy. ZT 323

Dzięki ! Dodam że  wcześniej czasem  przerywał ,blokowało na chwilę  kiere .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "