101

Odp: wszystko o ursus 912

Nafta były cylindry zalane przy ostatnim zdjęciu glowicy a progów na tuleja h było brak

102

Odp: wszystko o ursus 912

Panowie, może mi ktoś zmierzyć na jakiej wysokości od korka znajdują się kreski od poziomu oleju w skrzyni przy 912?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

103

Odp: wszystko o ursus 912

U mnie jest jedną kreska na 37.5 cm

104

Odp: wszystko o ursus 912

Bagnet ma aż 40 cm? Dość długi to na pewno (chociaż w porównaniu do John Deere gdzie wsuwamy ok 120cm to krótki).
Mój 904 też miał bagnet bez kresek (prawdopodobnie oryginalny) wlanie 40 litrów do suchej skrzyni powodowało pokazanie się na końcu z 2 cm mokrego. Instrukcja obsługi podaje pojemność oleju 45 jako normalny poziom (zanurzony bagnet na jakieś 6-7 cm) a można jeszcze go przelać o 5 litrów gdyby pracował z maszynami wymagającymi więcej oleju.

105

Odp: wszystko o ursus 912

U mnie ten bagnet się wydaję krótszy i nie ma kresek po jest przytarty na końcu ale pomierzę dopiero jak to wygląda.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

106

Odp: wszystko o ursus 912

Patrzyłem i faktycznie bagnet ma koło 40 cm i mam tak z 6cm zanużony

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

107

Odp: wszystko o ursus 912

Panowie mam takie pytanie, czy górny zaczep wraz z płytą mocującą od 912 będzie bez problemu pasował do osiemdziesiątki ? Nabyłem lepszą prasę, ona jest na górny zaczep i ten oryginalny krótki od 385 nijak mi się nie widzi do tej maszyny. A jednak bądź co bądź mam nadzieję , że osiemdziesiątka sobie poradzi i nie będę musiał zwijać forszem . tongue
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7f11c3a11b7e.jpg

108

Odp: wszystko o ursus 912

tak jak zmienisz całą płytę na te nowszego typu będzie pasować nie wiem tylko co sie stanie z dolnym zaczepem bo było ich kilka rodzai

Nie ma to jak FORTSCHRITT

109

Odp: wszystko o ursus 912

Dopasować  zawsze się  da najwyżej  palnik i spawarką będą potrzebne  wink widziałem już nawet c 360 z zaczepem automatycznym na szynie wink

Plyta pasuje. Dolny ten ze zdjęcia będzie pasował. Hitch nie wiem.

Co to za prasa ? Nie da się  jej na dolny przestawić??

110 Ostatnio edytowany przez Massey (2021-11-25 18:57:54)

Odp: wszystko o ursus 912

Vicon rv157 , da się ale na dolny bym nie chciał ,biorę sporo słomy od ludzi którzy sieją głównie żyto i koszą głównie bizonami... Słoma gruba, pokos szeroki i do tego wysoki bo ściernisko nieraz w kolano... Hesstonke mam na dolny, po moim kombajnie zwijanie szło jak wiatr a u ludzi to często gęsto  męczarnia.

111

Odp: wszystko o ursus 912

Panowie czy próbował ktoś założyć szersze opony do 912/c385 na przód? Czy takie opony jak od zt300 10.0 by weszły na tą felge?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

112

Odp: wszystko o ursus 912

Wąskie są te oryginalne felgi. Ja przerobiłam felgi od 303 do MTZ żeby założyć szersze opony, mianowicie 320/70/20.

113

Odp: wszystko o ursus 912

Gdzieś widziałem 80 na oponach 9.00-20 i chyba większa się już nie zmieści. Jak chcesz większe koła to może 12-18 od stara tylko flansze dorobić

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

114

Odp: wszystko o ursus 912

no ja mam te 7.50-20 przy zetorze 7211 tyle że już opony się mocno kończą.  od zt 300 mam kompletne przednie koła więc chyba warto było by przerobić felgi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

115

Odp: wszystko o ursus 912

Od prasy jd odkręcić będzie taniej i bez roboty wink

116

Odp: wszystko o ursus 912

Rur3k napisał/a:

Od prasy jd odkręcić będzie taniej i bez roboty wink

I bez wyglądu... Z tyłu  mam wąskie od forsza 13.6-38 i jak z przodu ma właśnie 20' to wtedy ładnie prosto stoi. Jak bym założył takie małe od prasy to bym cały czas z górki jechał a poza tym prasa teraz do siana potrzebna

E 516 na części
Telefon 695 076 269

117

Odp: wszystko o ursus 912

tomek koseś miał w 80 założone od stara a ja mam takie w białorusce koparce

Nie ma to jak FORTSCHRITT